Forum: Karmienie

jak długo jedzą wasze dzieci

Lili od jakiegoś czasu jest zauroczona tym co dzieje się wokół niej i przez to bywa w trakcie karmienia piersią strasznie rozkojarzona, zawsze jednak jakoś udawało mi się ją zainteresować jedzonkiem i karmiłam ją dalej. Nigdy jednak, nawet na samym początku, nie jadła dłużej niż 10-15 minut, i to raczej bliżej 10 niż 15stu. Od paru dni jednak jest jeszcze lepiej, bo mała je 5-7 minut, a później wykręca się na wszystkie możliwe sposoby i nie ma mowy o tym żeby jeszcze coś zjadła. Zdarza się jej, że jest przy cycu 15 minut, czy nawet 20, ale są to bardzo sporadyczne przypadki i mam nieodparte wrażenie, że pod koniec, to raczej robi sobie z piersi smoczek:-) Wiem, że dzieci w jej wieku (ma 4 miesiące i 5 dni) potrafią bardziej efektywnie ssać i nie muszą jeść tak długo jak wcześniej, czy to jednak możliwe żeby najdala się w ciągu 5 minut. Dodam, że później nie marudzi, do nastepnego jedzonka. Jak narazie przybierała prawidłowo na wadze, ale co będzie teraz, nie wiem. Napiszcie mi proszę, jak długo jedzą Wasze dzieci, bo nie mam już sily na mojego szkrabulca:-) Martwię się, że nie je wystarczająco dużo…proszę Was o pomoc i radę 🙂 Z góry dzięki

Lilianka 13.07.05

3 odpowiedzi na pytanie: jak długo jedzą wasze dzieci

magdzik1 Dodane ponad rok temu,

Re: jak długo jedzą wasze dzieci

Też tak miałam. Moja Witunia jak była malutka wisiała na piersiach non stop. W okolicach 3 miesiąca nagle zaczęła ssać po kilka minut, nawet 5 może krócej. Z tym że moja córeczka miała podejrzenie o alergie pokarmową i nietolerancję więc moglo to stąd wynikać i bywało choć nie zwsze, że karmienie kończylo sie płaczem. Poza tym okazało się że miała anemię i być może przez to brak apetytu. Z wagą były klopoty, bo na tamtym etapie nie przybierala. Mimo że później wszystkie problemy minęły i tak zawsze już je króciutko z piersi.
Wiem że są dzieci które jedzą krótko i sie najadają. U nas chyba bylo inaczej. Czy są inne niepokojące objawy: jak kupy czy dzieciątko jest płaczliwe, jak aktualnie z przyrostem wagi? Ja dokarmialam sztucznym mlekiem. Jeśli miałam podejrzenie, że sie nie najadła dokarmialam sztucznym.Witunia miała mały przyrost wagi więc musialam wprowadzić dodatkowo butelkę.
Moja rada kontroluj przyrost wagi i obserwuj czy nie ma jakiś niepokojących sygnałów.Często dzieci na tym etapie jedzą krócej, bo potrafią robić to efektywnie, ale nie jes to regułą.
Magda


Wiktorka 15.03.2005

matasiak Dodane ponad rok temu,

Re: jak długo jedzą wasze dzieci

Witaj, spojrz na watek lipcowek na „chce nawiazac kontakt z innymi mamami” prawie wszystkie tak maja, nasze dzieciaczki po prostu szybciej sie najadaja:)) a poza tym od 4 miesiaca zycia maluszki juz nie przybieraja na wadze tak duzo jak wczesniej – moze to i dobrze bo jakby moja malutka przybierala tak jak dotad to w wieku 1 roku milaby ponad 15 kg – i kto mial by ja wtedy dzwigac:))

Matasiak i Weronika 30.07.05

aruga Dodane ponad rok temu,

Re: jak długo jedzą wasze dzieci

Wojtek też je 5-7minut

Znasz odpowiedź na pytanie: jak długo jedzą wasze dzieci?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Drzewko oliwne - jak pielęgnować ?
Może któraś z Was wie jak pielęgnować oliwkę ? Adaś dostał od teściów na pierwsze urodziny. Przywieźli to drzewko z Grecji i stało u nich od sierpnia. Wyrosło kilka młodych
Czytaj dalej
Dla starających się
refundacja? śmieszne :)
jak to jest z tą refundacją, co jest nią objęte? Jak wiadomo mądry pan kardiolog nie wyraził zgody na refundację zapłodnienia in vitro woli wydać pieniądze na inne zbędne rzeczy.
Czytaj dalej