Jak funkcjonuja jajniki?

Czy zawsze jest tak, ze jesli w jednym miesiacu owulacja jest powiedzmy z lewego jajnika to w nastepnym bedzie z prawego? Mam na mysli sytuacje u zdrowej kobiety. Czy moze byc przez dwa miesiace pod rzad owulacja z tego samego jajnika? (Wiadomo mozna to poznac po tym ktory boli w danym miesiacu)

Ciku
moj wykresik

7 odpowiedzi na pytanie: Jak funkcjonuja jajniki?

piotrp Dodane ponad rok temu,

Re: Jak funkcjonuja jajniki?

Witam
Według mojej skromnej wiedzy nie ma reguły. Decyduje o tym dojrzewanie pęcherzyków. Zresztą może się zdarzyć, że jedne lub oba jajniki “puszczą” więcej jajeczek wtedy mamy ciązę mnogą.

Pozdrawiam

Edited by PiotrP on 2003/04/08 00:39.

agahh Dodane ponad rok temu,

Re: Jak funkcjonuja jajniki?

Tak Agusiu moze byc tak, ze pare cykli idzie jajeczko z jednej strony i dobrze maja kobitki,ktore to potrafia wyczuc np.ja;)ostatni 3 cykle szlo z prawego a juz wiesz, ze z tego to u mnie sie nie liczy. Tzn.ja tak mowie ale nie jest to potwierdzone przez lekarza.

gosik Dodane ponad rok temu,

Re: Jak funkcjonuja jajniki?

Niby się to na zmianę powinno dziać, niekoniecznie co miesiąc, ale… Ja czułam, odkąd pamiętam (a to już ładnych parę lat), ból z prawej strony. Stwierdziłam, że lewy chyba nie działa wogóle. (może to on będzie działał przez następnych dziesięć lat a prawy będzie odpoczywał? :). podzieliłam się moimi obawami,,że coś jest nie tak” z lekarzem, a on stwierdził, że mi się tylko tak wydaje…że ból może tak tylko promieniować i że na pewno działają oba…. Na zmianę… widział w obu pęcherzyki, ale ja i tak wiem swoje. Lewy wyraźnie się obija jak jego właścicielka 🙂
Pozdrawiam
Gosia

mysia Dodane ponad rok temu,

Re: Jak funkcjonuja jajniki?

Super, ja to bym chciała, żeby mi choć jedno jajko zeszło, wcale nie chcę ciąży mnogiej tylko jedno jajeczko pliz.
A tak na poważnie, to faktycznie nie ma reguły. Dzieje sie jak chce i w zależności który pęcherzyk jest dojrzały i gotów do pękania.

Mysia
[Zobacz stronę]

jumi Dodane ponad rok temu,

Re: Jak funkcjonuja jajniki?

A ja bym się z Wami nie zgodziła. Też miałam taki problem i po prostu zapytalam ginekologa i jest tak, że działają na zmianę (u zdrowej kobiety i pod warunkim, że żaden jajnik nie choruje). Raz lewy raz prawy uruchamia produkcję i dzialają na zmianę. Dopiero jak drugi jajnik coś tam szwankuje, to albo jest cykl bezowulacyjny albo ten pierwszy robi na drugi etat
😉

mysia Dodane ponad rok temu,

Re: Jak funkcjonuja jajniki?

e tam to ci gin jakis kicik przysunął, nie wiadomo który jajnik bedzie pracował, naprawdę. To jest naprawdę teoria. Ja na 3 krotnym podgladzie jajników miesiac po miesiacu miałam 2 razy prawy raz lewy i zdrowa jestem i teraz znowu lewy czuję. A to że bezowulacyjny cykl mamy to w głowie szwankuje tu w przysadce gdzie powiedzmy sobie powstaja takie prehormony cos szwankuje i słabe sygnały do jajników dochodzą. Np wiadomo, ze jak kobieta zaczyna intensywnie sie odchudzać lub ćwiczyć fizycznie na zabój to może mieć cykle bezowulacyjne – i tu znowu ważne są sygnały z główki.
Pozdrawiam

Mysia
[Zobacz stronę]

riiba Dodane ponad rok temu,

Re: Jak funkcjonuja jajniki?

Cześć Ciku,
weszłam sobie na stronkę [Zobacz stronę] i tam w dziale Twój Cykl jest o tym właśnie. Tam jest napisane, że nieprawdą jest, że owulacja następuje z każdego jajnika na przemian.
Nie wiem, może sama wejdź tam i poczytaj.
Pozdrówka.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak funkcjonuja jajniki?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Skolioza
Mam duza skolioze, jestem po 4 operacjach metoda Harringtona. Za 1,5 roku chcielibysmy z mezem miec dziecko, ale martwie sie o swoj stan zdrowia i o donoszenie ciazy oraz o
Czytaj dalej
ORGANIZACYJNE
forum znowu nie dziala
u mnie nie dziala - jest godz. 6:24 u mnie, czyli 00:24 w Polsce. Czy szanowna redakcja juz wie? [b]Ciku[/b] moj wykresik
Czytaj dalej