Jak kupić i zapłacić za zakupy na Niemieckim ebay?

Jestem słaba w te “klocki”. Chciałam kupić coś na niemieckim ebay. Nie mam tam konta. Nie mogę znaleźć adresu email do sprzedającego, więc nie mogę o nic bez rejestracji zapytać (a może się mylę?). Czy mam się zalogować na niemieckim ebay, czy na polskim? Na polskim nie widzę tych sprzedawców z Niemiec czy więc muszę na niemieckim?

No i załóżmy że uda mi się kupić towar, to jak za to zapłacić aby mi nie ściągnęli prowizji w banku polskim i niemieckim?

Pomóżcie proszę bo ja jestem zielona w tym temacie.

9 odpowiedzi na pytanie: Jak kupić i zapłacić za zakupy na Niemieckim ebay?

anastaza Dodane ponad rok temu,

Najlepiej obliczyć sobie kwotę z Euro na polskie złotówki i przelać na konto Paypal (założenie konta tam jest darmowe i szybkie). Potem możemy zapłacić właśnie Paypalem, tak by pobrało nam środki z salda konta paypalowego.

bocian201 Dodane ponad rok temu,

Zarejestrowałam się na polskim i tym samym korzystam i z ebaya.de i ebaya.uk
często kupuje bieliznę.
Płacę zawsze opcją paypal,tak jak koleżanka wyżej napisała “doładowuję”paypala ze swojego konto krajowego zaznaczam opcję w jakiej walucie płatnośc podaje meilasprzedawcy(którego on ma przypisanego do swojej funkcji paypal) paypal sam przewalutowuje ze zł na inną walutę
Brzmi skomplikowanie a naprawdę jest łatwe i chyba najbardziej opłacalne

kallarepka Dodane ponad rok temu,

Tak, jak pisały poprzedniczki: zarejestruj się na ebayu, załóż konto na PayPal, doładuj je odpowiednią kwotą z konta bankowego albo karty kredytowej – na PayPalu są dokładne instrukcje, jak wykonać przelew i kupuj, sam zakup jest wtedy banalnie prosty.
Zwracaj uwagę na typ przesyłki, ja czasami kupuję w Stanach i przesyłki, które oni oznaczają jako monitorowane, do Polski trafiają jako zwykłe, co oczywiście oznacza, że łatwo je poczcie “zgubić”.

rybcia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kallarepka:Tak, jak pisały poprzedniczki: zarejestruj się na ebayu, załóż konto na PayPal, doładuj je odpowiednią kwotą z konta bankowego albo karty kredytowej – na PayPalu są dokładne instrukcje, jak wykonać przelew i kupuj, sam zakup jest wtedy banalnie prosty.
Zwracaj uwagę na typ przesyłki, ja czasami kupuję w Stanach i przesyłki, które oni oznaczają jako monitorowane, do Polski trafiają jako zwykłe, co oczywiście oznacza, że łatwo je poczcie “zgubić”.

Tylko jak jestem na polskim ebay i zaznaczam tam że chce oferty z Europy, bo konkretnie chodzi mi o Niemcy, to nie widzę tych rzeczy które chcę kupić. Sprzedawca niemiecki ma zaznaczone, że wysyła na cały świat, ale nie ma podane cen dla konkretnych krajów na aukcji.

Czy da się coś na to poradzić. Resztę może przeskoczę, bo już się naczytałam troszkę, tylko jak zrobić, abym go zobaczyła na polskim ebay?

bocian201 Dodane ponad rok temu,

Pojęcia nie mam
ale wejdź na niemiecki zaloguj się jak na polski i wszystko działa.
Co do cen przesyłek nie pomogę

rybcia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez bocian201:Pojęcia nie mam
ale wejdź na niemiecki zaloguj się jak na polski i wszystko działa.
Co do cen przesyłek nie pomogę

No widzisz a ja usiłuję oglądać z polskiego ebay niemiecki ebay, bo myślałąm, że tak trzeba. Wyskakują mi dane produkty z całego świata, jak ustawię odpowiednio wyszukiwarkę, ale te moje akurat nie. Myślałam, że dlatego, że sprzedający tylko ogólnie zaznaczył, że wysyła na cały świat i nie podał kwot. Na razie brak ich znajomości to nie problem. Pytałam tylko z myślą, że te ceny, a właściwie ich brak blokuje te aukcje na polskim ebay.

To najpierw idę się zarejestrować na polskim ebay.

kallarepka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Rybcia:Tylko jak jestem na polskim ebay i zaznaczam tam że chce oferty z Europy, bo konkretnie chodzi mi o Niemcy, to nie widzę tych rzeczy które chcę kupić. Sprzedawca niemiecki ma zaznaczone, że wysyła na cały świat, ale nie ma podane cen dla konkretnych krajów na aukcji.

Czy da się coś na to poradzić. Resztę może przeskoczę, bo już się naczytałam troszkę, tylko jak zrobić, abym go zobaczyła na polskim ebay?

Ja szczerze mówiąc nigdy nie korzystałam z polskiego ebaya, bo tam jest rzeczywiście sporo mniej ofert i nie wiem niestety z czego to wynika, być może faktycznie sprzedawca musi zadeklarować, że konkretnie do Polski wysyła i wtedy jest uwzględniany na ebay.pl. Ja zawsze korzystam z ebay.com – działa tak samo, a ofert więcej.
Czasem trzeba tylko uzgodnić mailowo koszt wysyłki – właśnie wtedy, kiedy sprzedawca nie określi konkretnie kwoty w opcjach wysyłki, albo przy zakupie większej ilości rzeczy..

kalam Dodane ponad rok temu,

też korzystam z ebay.com, konto mi działa na wszystkich lokalnych, a płacę przez PayPal, myślę, że dla sprzedawcy z Niemiec nie będzie problemem wysłanie do Polski, nawet jak nie jest to gdzieś wyszczególnione, bo jesteśmy pierwsi na szlaku tranzytowym na wschód Europy + 40 mln rynek dosłownie “za miedzą” 🙂

rybcia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Kalam:też korzystam z ebay.com, konto mi działa na wszystkich lokalnych, a płacę przez PayPal, myślę, że dla sprzedawcy z Niemiec nie będzie problemem wysłanie do Polski, nawet jak nie jest to gdzieś wyszczególnione, bo jesteśmy pierwsi na szlaku tranzytowym na wschód Europy + 40 mln rynek dosłownie “za miedzą” 🙂

Problemem wysłanie nie będzie, bo jak napisałam sprzedawca zdeklarował się, że wysyła na cały świat, tylko mam niestety problem z rejestracją. Potrzebny telefon stacjonarny, oni dzwonią raz, aby potwierdzić dane, a ja takowego nie posiadam. Szkoda. Może znajdę kogoś kto się do Niemiec wybiera. Słuchajcie, jeśli ktoś z was ma konto na ebay, czy mógłby poprosić dla mnie adres email sprzedajacego, może sobie kupię poza ebay. Czy wtedy PayPal też działa, czy on jest jakby powiązany z ebayem?

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak kupić i zapłacić za zakupy na Niemieckim ebay?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Torbiele na nerkach nienarodzonego dziecka
Przepraszam że tutaj umieszczam taki temat ale zależy mi na szybkim rozeznaniu się. Jestem w 40 tyg ciąży, wyszłam właśnie ze szpitala i czekam na poród, na dzisiejszym USG w
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Eurowizja-wasze opinie
Czytam w pogaduchach opinie, ale wolałabym osobny wątek, bo kontrowersyjny, jakby nie patrzeć. Kto wam się podobał, a kto nie? Wygrała Conchita, ja zupełnie mam inny gust, piszę tylko i wyłącznie o
Czytaj dalej