Forum: Karmienie

jak odstawić od piersi

Moja córcia ma już 1,4 miesiące i wciąz doi cycunia, w nocy kilka razy i w dzień po każdym posiłku dopija mleczko i jak jest marudna to też pociesza sie cycusiem, juz mnie to męczy, szczególnie te noce….
szukam porady na odstwienie, czy ostawić najpierw nocne karmienia, dzienne czy wszystko na raz……

3 odpowiedzi na pytanie: jak odstawić od piersi

eris Dodane ponad rok temu,

Re: jak odstawić od piersi

Witaj
Ja zrobilam tak- najpierw odstawiłam nocne karmienia, bo miałam dość niewyspania.Ale to było jak Mat miał 10 miesiecy. A potem po kolei zastepowałam pierś “zwykłym” posiłkiem. Poszło sprawnie tylko, że trwao to kilka miesiecy i jak mat skończył 14 m to odstawilam go całkowicie. Myślę, że na poczatku powinnaś uregulować to, że cycuć to tylko jedzenie a nie pocieszacz-zastąp to głaskaniem, przytulaniem, odwracaniem uwagi. Potem proponuję noc, ale nie kolejne krmienia tylko całkowicie. Mat pierwszą noc płakał, ale cału czas przytulałam, nosiłam, rozmawiałam….. Następne noce były bez płaczu i przespane. Ale może trwać to kilka nocy.

Marta i Mat 2 latka i 4 miechy

aruga Dodane ponad rok temu,

Re: jak odstawić od piersi

Ja właśnie odstawiłam od piersi Wojtusia, ze względu na alergię, bo moja dieta nie pomaga
Od kiedy wprowadziłam stałe posiłki to po jedzeniu była herbatka lub sok, a nie cycuś dodatkowo. Najpierw odstawiłam karmienie wieczorne, a zostawiłam nad ranem i po południu po powrocie z pracy. Potem zrezygnowałam z karmienia popołudniowego, no i ostatnio rano daję butlę, a jak budzi się w nocy dostaje wodę. Robiłam to stopniowo i mały nie miał stresu, a i ja bez problemu z piersiami. Na razie nie karmię 2 doby, ale nawet mam miękkie cyce
powodzenia

Wojtuś (07.08.2005)

Dodane ponad rok temu,

Re: jak odstawić od piersi

Witaj.

Moja Liwia maiała 22 miesiące jak ją odstawiłam i była bardzo związana z cyckiem. Odstawiałam stopniowo. Ostatnie karmienie zostało ranne i przez tydzień dawałam jej coraz mniej, żeby nie mieć problemy z piersiami. Potem przeszła na kakao. Rano zanim wstała robiłam jej śniadanko i od razu ją zagadałam. jak w dzień prosiła to odwracałam jej uwagę, np czekoladką lub zabawą. Poszło bardzo łatwo a tak się bałam.

Ania

Znasz odpowiedź na pytanie: jak odstawić od piersi

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
czeste choroby-jakie zrobic badania?
Coreczka mojej kolezanki (ma teraz 5 lat) b. czesto zapada na roznego rodzaju infekcje. Raz do roku zapalenie pluc (zimą), o oskrzelach nie wspomne.. wg mnie ma bardzo zanizona odpornosc.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jak odstwić od piersi
Moja córcia ma już 1,4 miesiące i wciąz doi cycunia, a jest okrąglutka i na apetyt w ogóle nie narzekamy, a oprócz tego cycunio w nocy kilka razy i w
Czytaj dalej