Forum: Karmienie

Jak przerwać karmienie piersią

Dziewczyny od kwietnia wracam do pracy i muszę dokończyć studia. Mój maluszek ma w tej chwili dwa miesiące i mam miesiąc na przestawienie dziecka na butelkę przynajmniej w ciągu dnia bo w nocy będę mogła niuńka karmić. Proszę o pomoc,bo nie wiem jak to zrobić ,zeby mój skarbek jak najmniej na tym ucierpiał, czy mam przyjmować jakieś proszki na zaniknięcie pokarmu czy sam zaniknie jak będę karmić mniej,jakich butelek używać, jakiego mleka ?
Trochę się nazbierało tych pytań. Wiem ,że mleko matki jest najlepsze i że to nie jest dobry sposób ,że mogę odciągać mleko,ale nie wiem kiedy znajdę na to czas wychodząc z domu o 7 i wracając o 21.30. Mam nadzieję,że moje dziecko nie będzie miało do mnie pretensji jak podrośnie .Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Marcelka i Melek (12.12.2002)

4 odpowiedzi na pytanie: Jak przerwać karmienie piersią

stenia72 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak przerwać karmienie piersią

Z tego co słyszałam i sama chcę spróbować to najlepiej jeść to co zakazane przy karmieniu.
Tzn. potrawy kwaśne (szczególnie kapusta kiszona lub jej sok), a także cytrusy.
Ponoć to skutkuje.

Marzena i Przemek (18.11.2002)

Dodane ponad rok temu,

Re: Jak przerwać karmienie piersią

Przestaw dziecko stopniowo na mieszankę w dzień, najpierw jedna butelka, potem dwie, itd. A jak maluch poczuje butelkę, to spryciarz może zrezygnować z piersi w ogóle. Piersi po jakimś czasi same przestawią się na mniejszą produkcję, będą wytwarzać więcej mleka tylko w godzinach karmienia piersią, czyli np. w nocy. Jeżeli piersi będą bolały poza domem, to odciągnij sobie troszkę (do poczucia ulgi, nie dużo) np. w toalecie – ręcznie.
Mleczko polecam Nan1 HA – jest to mieszanka hypoalergiczna. Jeślii chodzi o butelki, to ja używam Avent plastykowe, ale nie każdemu dziecku pasuje kształt smoczka Aventu, więc może lepiej kup standardowe butelki i smoczki. Nie martw się, synek na pewno nie będzie miał do Ciebie pretensji, tylko bedzie się cieszył, że ma dobrze wykształconą mamusię :).

Asia i Julia (6 m-cy)

Dodane ponad rok temu,

Re: Jak przerwać karmienie piersią

Cytrusy i kwaśne rzeczy mają zmniejszyć ilość pokarmu?! Możesz w ten sposób co najwyżej bardzo uczulić dziecko, to co najmniej nierozsądne, a na ilość pokarmu nie wpłynie na pewno. Nie rób tego :).

Asia i Julia (6 m-cy)

ola2 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak przerwać karmienie piersią

Hej,
Miałam troszke podobną sytuację, chodziłam na studia i mąż dokarmiał butelką , sztucznym mlekiem. Asia zasmakowała butelki a moje cyce jakoś stopniowo zaczęły mniej produkować. Zauważyłam ze moj prawy to już sie nie nadawał wogóle do karmienia. 2 tygodnie odciągałam mleko z jednej piersi i karmiłam nią na przemian z butlą . Mama doszła do wniosku że dziecko się męczy – raz mu wolno mleko płynie, raz szybko, Asia denerwowała sie i jadła często , noiespokojnie i nieregularnie. Postanowiłam nie karmić jej cycem. W pierwszych 2-ch dniach odciągałam mleko ręcznie około 6 razy dziennie i raz w nocy (ok 60 ml), póxniej 2 razy na dzień (30 ml) aż do ODCZUCIA ULGI !!!! Potem 3 dni nie odciągałam, odciągnielam ciut ciut i… koniec. Asia ładnie je , regularnie co 3 h, w nocy pije 125 ml herbatki, a w dzień 5 -6 razy 150 ml (ma 3 miesiace i tydzień). Dawalam jej bebilon, NAN teraz bebiko, po nanie maiala twarde kupki (wiele dziewczyn nie radzi dlatego NAN). Jak chcesz o coś zapytać to pisz na prive.
OLA.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak przerwać karmienie piersią

Dodaj komentarz

STRATA DZIECKA
naciągacze?!!!!!!!!!!!!!!
Po moich długich poszukiwaniach lekarza zaczełam podejrzewać że niektórzy z nich to nieźli naciągacze!!!!!!! Oni chyba specjalnie wykorzystują naszą sytuację i np. niektórzy traktowali mnie jakbym była śmiertelnie chora
Czytaj dalej
Karmienie
Karmienie po cesarce ?
słyszałam, ze po cesarskim trudniej zacząć karmienie dziecka piersią? Podobno organizm kobiety nie zawsze zaskakuje w odpowiednim momencie - bo nie było normalnej akcji porodowej. Czeka mnie taki zabieg i
Czytaj dalej