Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

Jestem w 17 tygodniu ciąży, termin mam na około 5 lutego. Mam wrażenie, że czuję już moje maleństwo, ale nie mam pojęcia jakie to powinno być uczucie. Pod pępkiem czasami mi coś się poruszy. Porównywalne jest to do jakiś ruchów w jelitach, albo to tików, jakie się często miewa z niedoboru magnezu. Jest to bardzo delikatne i bardzo przyjemne, ale czy to moja dzidzia się już rusza? “Bardziej doświadczone” mamusie 🙂 – pomóżcie! :-)))

Aga

9 odpowiedzi na pytanie: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

siwa9c Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

JA 1 RUCH MIALAM W 18 TYG. TO B. SZYBKO ALE OD NIEDAWNA NASILILY SIĘ. MOJE 1 ODCZUCIA TO,ZE MAM GAZY I ZARAZ MI ULECĄ…(NIE UMIEM TEGO INACZEJ NAPISAĆ). TERAZ CZUJE WYRAŻNIE PIERWSZE AKROBACJE NURKOWE TO CAŁKIEM INNE RUCHY NIŻ TAMTE. PODEJRZEWAM,ŻE U CIEBIE TO MOŻE BYĆ TO.ZAPISZ SOBBIE DATĘ I GODZINE PRZED PORODEM PYTAJĄ O TA W SZPITALU!

SIWA I DZIDZIA (22.12.2003)

kas Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

Ja od15 tygodnia czułam jakby mnie ktoś łaskotał w środku, tak szybko coś latało, b. delikatnie. Wpierw uważałam, że to za wcześnie na czucie ruchów, ale potem to już byłam pewna, że to właśnie to, bo sie nasilało, a uczucie było takie samo… No a potem to już łup pod żebra

Kaśka mama Zuzanki (16.10.2002)

bejka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

A u mnie mała plumkająca rybka, delikatne ale niewyobrażalnie wręcz miłe.
Zwłaszcza jak sobie uswiadomisz, że to Twoje Maleństwo

aga1808 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

Dzięki za informację, o to własnie mi chodziło. Prawdę mówiąc to też już w 15 tygodniu, czułam jakieś takie bulgotanie i łaskotanie, ale podobnie jak Ty stwierdziłam, że to na pewno nie to, bo za wcześnie.
Ps. Masz śliczniutkie maleństwo 🙂 Pozdrawiam 🙂

Aga

teodor Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

Na poczatku odczuwałam podobnie jak Ty, takie delikatne bulgotanie, jakby coś w brzuchu burczało, drżało…
A teraz mój Kajtuś jak stado słoni tupie, wali, przeciąga się…
Teraz na pewno nie jest to uczucie latania motylka!
Całujemy Teodor i Kajtek (27.11.03)

chmurka Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

ja pierwszy ruch maluszka poczułam dokładnie w moje urodziny i to był 17 tydzień, i było to uczucie jakby mi coś w brzuchu chwilę latało ( autentycznie),,, potem jakieś 2 tygodnie nic nie czułam… więc jeśli wydaje ci się ze to twoja dzidzia to zapewne się nie mylisz


chmurka 21.09

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

pierwsze ruchy…. miałam pod koniec 16 tc, a tego samego dnia także odowieciałam sie jakiej plci jest moje dziecko. Wrażenie było pierwszych ruchów niesamowite! Czułam je jak cos mi się wewnątrz trzepocze, strasznie delikatnie. Miałam szczescie, bo wówczas był ze mna w domu mąż i miał sposobnosć je poczuc także!
Potem ruchy czułam także, lecz na poczatku jeszcze nie codziennie… pod koniec ciaży ruchy sa bardzo silne, widać przez brzuch ruszające się dziecko, a jego fikołki niejednokrotnie potrafia zadać ból czy wystraszyć!
Obecnie jestem w 39 tc i powiem szczerze, że już mam dosyć ruchów i nie pamietam nawet co to znaczy brzuszek nie ruszający się

,

Magda, Rafał i Albercik (7.09.03)

aga1808 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

Ogromnie wszystkim dziękuję za pomoc. Teraz mam już prawie 100% pewności, że to moje maleństwo mi fika fikołki w brzuchu 🙂 Niesamowite uczucie. Z pewnością pod koniec ciąży będę już miała dość tych “fikołków” :-), ale póki co z dnia na dzień staję się coraz dumniejszą mamusią nienarodzonego jeszcze bobaska. Coś wspaniałego. Życzę Wam wszystkim powodzenia i wszystkiego dobrego!

Aga

marmolada Dodane ponad rok temu,

Re: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

Ja się zawsze śmiałam ze dzidzia robi jacuzzi w brzuszku

marmolada i….. (1-3,01,2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak się odczuwa pierwsze ruchy dzidziusia?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
ŁUSZCZY SIĘ
Mój Michaś pod czupryną bujnych włosów ma dziwne łuski, nie są one ani żółte ani brązowe tylko takie białe (więc chyba to nie jest ciemieniucha) nie wiem jak sobie z
Czytaj dalej
Dla starających się
bez linji
nowy test już bez linji temperaturki Eluni
Czytaj dalej