Jak zakończyć karmienie piersią?

No właśnie jak?? Nie będę zanudzać dokładnym przedstawieniem sytuacjie, ale powiem krótko CHYBA MAM JUŻ DOSYĆ!!!!! Róża skończyła 9 miesięcy. Nie ssie smoka- tylko mnie! W nocy jest ciężko. Od 2 w nocy nie wypuszcza mnie z buzi. Z jednej strony czuję, że bedzie mi brakować tej bliskoći, ale mam wrażenie, że za bardzo uzależniłyśmy sie od siebie. Każde usypianie kończy się płaczem (wyciem) i po prostu daje jej cycka bo nie mam siły walczyć. Moje nocki sa nieprzespane i jej taz bo sen jest bardzo niespokojny. I chyba postanowiłam przestać karmić piersią. No właśnie CHYBA POSTANOWIŁAM- to jest mój problem- CHYBA!!

Nie mam niestety pojęcia o karmieniu sztucznym. Ile mlaka powinno dostawać 9 miesięczne dziecko?? Ona je juz wpraktycznie wszystko, nie ma problemy z kawałkami ziemnaków, czy marchewki w zupce, więc nie boje się, że będzie głodna, ale wiem, że mleko jest w tym wieku nadal bardzo ważne. Jak to jest u Was?? Jakie mloko dajecie??? Ile razy dziennie i ile jest w butelce??
Ja wiem, że z każdym dzieckiem jest inaczej, ale chciałabym mieć pogląd na sprawę. Z góry dziękuje.

Mary&Rose(16.06.04)

5 odpowiedzi na pytanie: Jak zakończyć karmienie piersią?

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zakończyć karmienie piersią?

moje dziecko w tym wieku jadlo 3x dziennie mleko.
Rano po przebudzeniu 180ml mleka zageszczonego lekko kleikiem, kolo 16:00 na dobicie po owocach tak kolo 120-150ml, i wieczorem przed snem kolo 19:30 ze 150-180ml takiego jak rano.
Od jakis dwoch miesiecy je tylko rano po nocy i wieczorem przed snem po 180-210 ml mleka zageszczonego kleikiem. NOcna przerwa w jedzeniu trwa ok. 12h.

madzia i roczna www

ika Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zakończyć karmienie piersią?

wiesz u nas było identycznie i postanowiałm coś z tym zrobić . Coż nie równało sie odstawieniem od piersi ale od łoża Postanowiłam nauczyć Igora spać beze mnie w zębach. Aby to uczynić ściągałam mleko i wieczorem podawałam mu jakieś 150 ml mleka z kleikiem ryżowym lub kukurydzianym bym wiedziała, że to nie głód go budzi i przystąpiłam do metody zaklinaczki .Polega na tym, że odkładasz dziecko do łóżeczka na dobranoc. Ono się drze – wiec bierzesz na ręce, przytulasz pionowo, mówisz” to nic, skarbie, właśnie idziesz spać” i znów odkładasz ( jak maluszek troszę sie uspokoi, a czasem nawet jak jeszcze płakał) i znów na ece gdy płacze ( czasem po sekundzie i znów po przytuleniu odkładasz( najlepiej by to robił tatuś, bo on piersi do karmienia nie ma, ale u mnie nie było wyjscia musiałam ja).
I znów podnoisz, znów odkładasz.. nawet 100 razy jak trzeba ( nawet gdy padasz z nóg i masz dosć nie poddawaj sie, wazna jest konsekwencja, a dziecu na 100% nie robisz krzywdy)
w końcu maluszek umęczony zasypia..
kiedy się budzi powtarzasz zachowanie ( nie karmisz – ja nie karmiłam 6 godzin ciagiem a potem podawąłam albo pierś albo picie ( wodę, herbatkę))
W ten sposób w ciągu 3 dni nauczyłam Młodego pierwszy raz od urodzenia spać 6 godzin ciagiem – pełen luksus.
Ustabilizowało nam się tak – 20 pierś, 22 kleik ( tez juz sporo bo koło 220 ml) koło 4 pierś, koło 6 pierś. dziecko spało w łóżeczku przez dwa miesiace jak aniołek.Kiedy szły mu zęby wziełam go do naszego łóżka po pierwszej pobudce nocnej koło 4 i juz resztę nocy śpi z nami( uwielbiamy to)
Oduczył się od budzenia mnie na pierś i wrzaski co 15 – 40 minut w nocy a ja bywam teraz troszkę lepiej wyspana i na pewno w lepszym humorze.
Podany sposób jest moim wyjściem z sytuacji która mnie meczyła, moze znajdziesz dla siebie lepszy i bardziej pasujący. Dziś juz wyjerzdzam na święta więc ewentualne dyskusje są możliwe wyłącznie do godz 15 – 16
Pozdrawiam ciepło
i życze wspaniałych świąt

ika i Igor 01.04.2004

agnes75 Dodane ponad rok temu,

Piołunowa rewelacja.

Ja oduczyłam Bartka cyckać miesiąc temu. Kupiłam w aptece piołun. Zaparzyłam. Posmarowałam cycki przed karmieniem. Podałam cycek. I Bartuś odwrócił się ze wstrętem mówiąc cyc be…. co prawda popłakał sobie jeszcze przy następnej próbie podawania cyca (z zalu że jest be…) al eogólnie metoda jest OK. Problem miałam tylko ja bo odstawienie odbyło się zbyt szybko co było niekorzystne dla moich piersi…

Agnieszka i Bartuś urodzony 10.07.03 :)))

miska74 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zakończyć karmienie piersią?

piotrul na szczęście sam się odstawił przed skończeniem roku, więc odpadły mi te stresy, ale na pewno szalenie ważna jest konsekwencja, jak już postanowisz, to odstaw i koniec. No i musisz być absolutnie przekonana, że już nie chcesz karmić, bo inaczej się pewnie złamiesz. Piotrul niespecjalnie lubi mleko modyfikowane, więc pożera żółty ser, twarożek, jogurty, danonki, kefir…

Miśka, Piotruś 02.10.2003 i Kruszynka 30.09-1.10

aniaraj Dodane ponad rok temu,

Re: Jak zakończyć karmienie piersią?

Mój Marciś sam zrezygnował z piersi przed skończeniem ósmego miesiąca. Działo się to bardzo stopniowo i poniekąd było zaplanowane przeze mnie. Przedewszystkim dziecko musi umieć pić z butelki. Ja uczyłam Marcina od 5 miesiąca życia. Podawałm mu kleik ryżowy na mleku modyfikowanym, oczywiście o płynnej konsystencji. Mały odmawiał pićia z butli prze jakiś tydzień a potem po troszke pił ale zawsze po tym był cycuś. Oczywiście dzieciak musi być głodny i oczywiście nic na siłę. Jak dziś nie weźmie ani łyka to spróbować jutro, ważna jest konsekwencja. Po kolei eliminowałm kolejne posiłki z cycusia, oczywiście podawałam już wtedy i zupki i deserki. Doszliśmy do tego że zostałonam tylko nocne karmienie. Na początku był cycuś i potem od razu podawałm butelkę (już z kaszką). Po paru dniach zmieniłam kolejność i najpierw szła butla, a potem proponowałam cycusia. Po jakiś 4 dniach mały nie chciał już dojadać. Z piersiami żaden problem bo pokarm zanikał wcześniej stopniowo. Dzidzia była trochę nie w humorze kilka dni, trochę marudził ale cycusia już nie było i już. I po sprawie. Podaję małemu Bebilon 2 i różnego rodzaju kaszki. Pediatra stwierdział że dziecko w wieku 8 miesięcy powinno zjadać 600 ml mleka dziennie. My mamy trzy posiłki mleczne, o 6 – 210 ml, 9- 210 ml, a na noc 250 ml – a to dlatego że jesteśmy małym żarłoczkiem. Powodzenia.
Aniaraj i Marcin 22.07.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak zakończyć karmienie piersią??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
odwiedził mnie bocian, hurra!
Witam Was, udało nam się, po 6 miesiącach starań, juz zaczynałam się porządnie martwić i mysleć o badanich, a tu niespodzianka, wiosna czyni cuda. Test pozytywny wiec od OM jest
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
znowu o jedzeniu
Ostatnio mam problem z jedzeniem, właściwie to ma go moje dziecko. Do tej pory jadła szybko, z apetytem, bez większych trudności i właściwie wszystko co jej się dało. Teraz też
Czytaj dalej