jak żyć jędząc tylko suchary??/

Pomóżcie bo jestem zdesperowana, mój mały niedługo kończy miesiąc i od jakiegoś tygodnia męczą go kolki, szczególnie 4 – 7 rano, i za każdym razem jak sie tak pręży ja sie obwiniam że zjadlam coś co mu zaszkodziło, i eliminuje ze swojej diety produkty, ale niedługo zostaną same suchary i nie wiem po prostu co mam jeść, może napiszecie mi kochane co jadłyście karmiąc piersią, chodzi mi o konkretne produkty a nie jakieś wymyślne przepisy. Proszę poradźcie mi bo na wodzie dłuugo nie pociągnę…..

monika i maly szymek
URODZONY 10.12.2002

7 odpowiedzi na pytanie: jak żyć jędząc tylko suchary??/

pluto Dodane ponad rok temu,

Re: jak żyć jędząc tylko suchary??/

Jak ja karmiłam to synek darł się cały czas… Albo miał jakieś gigantyczne kolki albo coś z moim pokarmem było nie tak….jak przeszłam na butelkę wszystko wróciło do normy………..

Julka kulka i prawie 6 miesięczny Karolek

2011gosia Dodane ponad rok temu,

Re: jak żyć jędząc tylko suchary??/

moja mała nie ma kolek ( całe szczęście ) choć też czasami popłacze. za względu na żółtaczkę mam zakaz jedzenia nabiału. ale tak jadam wszystko i obserwuję. ostatnio zauważyłam że nie mogę jeśc pierników, gdyz ciężko jej wtedy gazy odchodzą. także pozostaje ci obserwacja, gdyz każde dziecko reaguje inaczej. może się okazać, że nawet ci suchary nie pomogą.:-(

teo Dodane ponad rok temu,

Re: jak żyć jędząc tylko suchary??/

KUBA TEŻ MIAŁ KOLKI I TO STRASZNE O KAŻDEJ PORZE DNIA I CZASEM W NOCY.
JA KARMIĄC PIERSIĄ UNIKAŁAM POKARMÓW WZDYMAJĄCYCH(KAPUSTA,GROSZEK,FASOLKA), CZEKOLADY.
NIE SZCZĘDZIŁAM SOBIE NABIAŁU(I TO BYŁ CHYBA BŁĄD – BO KUBEK MA TERAZ SKAZĘ BIAŁKOWĄ – ALE CO MIAŁAM JEŚĆ BĘDĄC WEGETARIANKĄ;-)))
PANI DOKTOR KUBY POWIEDZIAŁA ŻE RODZICE CZĘSTO NIE ZDAJĄ SOBIE SPRAWY, ŻE WSZELKIE KOLKI, ULEWANIA, SAPKI MOGĄ BYĆ TAKŻE OBJAWEM ALERGII.
U NAS CHYBA BYŁA TO PRAWDA – MAŁY MIAŁ KOLKI, STRASZNIE ULEWAŁ – RACZEJ CHLUSTAŁ MLECZKIEM – KOLKI PRZESZŁY Z CZASEM, A ULEWANIE W OKA MGNIENIU JAK TYLKO CAŁKOWICIE ZREZYGNOWAŁAM Z NABIAŁU.
MUSISZ STARANNIE OBSERWOWAĆ DZIDZIĘ.A MOŻE SPRÓBUJ NA JAKIŚ CZAS NP. NA TYDZIEŃ LUB DWA ZREZYGNOWAĆ Z NABIAŁU…
ZYCZĘ TRAFNEJ DECYZJI…

Dodane ponad rok temu,

Re: jak żyć jędząc tylko suchary??/

Julia miała kolki jak jadłam wszystko, miała kolki jak nic nie jadłam, miała kolki po sztucznym pokarmie, więc zaczęłam jeść wszystko i już, z czasem kolki przeszły. Ostatni badania dowodzą, że przyczyną kolek jest powietrze połknięte podczas płaczu, a nie dieta matki.

Asia i Julia (4.5 m-ca)

majab Dodane ponad rok temu,

Re: jak żyć jędząc tylko suchary??/

Moja mała też miała kolki, też z wszystkiego rezygnowałam, nie jadłam nabiału, z owoców tylko jabłka, poza tym ziemniaki marchewkę i buraczki – jestem wegetarianką. Piłam też mleko sojowe. Powiem Ci jednak, że nie na wiele to się zdało jak miała kolki tak miała. Dużo na ten temat czytałam i jak dotąd nie udowodniono jeszcze, iż przyczyną kolek jest dieta matki, najczęściej powodem jest niedojrzałość układu pokarmowego maluszka. Kiedyś przeczytałam radę pewnej dietetyczki która poleciła przez ok. tydzień czasu spożywanie produktów nabiałowych (które rzeczywiście najczęściej powodują problemy u maluszków) i obserowanie malca, jeżeli w ciągu tego tygodnia nie nastąpi nasilenie objawów to można stwierdzić, iż przyczyną nie był nabiał. Możesz w ten sposób wprowadzać do diety kolejne produkty. Jeżeli natomiast postąpisz odwrotnie to możesz uzyskać mylny wynik – ja np. nie spożywałam nabiału i gdy już wydawało mi się, iż czas spróbować mała dostawała kolki, ja nic nowego nie zjadłam ale potem sobie myślałam, że gdybym napiła się trochę mleka to myślałabym, iż kolka jest od tego.
Ja wiem, że to jest trudne, też strasznie się obwiniałam gdy mała miała kolkę, robiłam sobie wyrzuty patrząc jak cierpi a ja nie mogłam jej pomóc. Ale Ty musisz jeść aby mieć pokarm! Co przyjdzie małemu z Twojego pokarmu jak się rozchorujesz?
Produkty są napewno bezpieczne: jabłka, maliny, ziemniaki, marchew, buraki, białe mięso, ryby.
Głowa do góry 🙂
Daj mi później znać jak Ci idzie 🙂

Iwona i Majka (07.05.02)

amazk Dodane ponad rok temu,

Re: jak żyć jędząc tylko suchary??/

To tak jakbym czytała o swoim maluchu. Codziennie 5 rano najczęściej jak w zegarku.
Co do diety odstawiłam nabiał, owoce (oprócz jabłek i melona), białe pieczywo. Jadłam najczęściej indyka w róznej postaci, ziemniaki i ryż i ciemne pieczywo bez konserwantów. Ale tak naprawdę i tak miał kolki, więc tu chyba o dietę nie chodziło. Przeszło mu dopiero ok miesiąc temu. Głowa do góry !!!!!!!! dobrze się odżywiaj żebyś nie straciła pokarmu.
Pozdrawiam

Alicja i Mateuszek (01.07.02)

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: jak żyć jędząc tylko suchary??/

Witaj Moniko. Ja widzę, że ta nasza parka to musi się spiknąć. Basiulec ma dokładnie to samo co Szymek, o tej samej porze i takie same objawy. Zaczynam szaleć. No nic widocznie tak ma być!!! Dodam, że jestem na prawdę na dietce a do tego nabiału nic bo mała ma żółtaczkę. BUUUUUUUUUUUU

Znasz odpowiedź na pytanie: jak żyć jędząc tylko suchary??/

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Lewatywka
Zadałam to samo pytanie u mamusiek, ale może tez coś ciekawego zasugerujecie... Wiem, ze to może dość intymne... Ale czy zamierzacie zdecydować się na lewatywę? Czy w ogóle w praktyce mamy
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Upławy w ciąży
Jak to jest z upławami w ciązy? Jestem w 14 tygodniu ciąży i prawdę mówiąc trochę mi to przeszkadza. Cały czas muszę nosić wkładki, upławy są białawe, czasem takie "serkowate",
Czytaj dalej