Jaka najwyższa bezpieczna wysokość npm

Właśnie się zastanawiam, czy jest jakaś teoretyczna granica wysokości, na której może się bezpiecznie znaleźć małe dziecko (konkretnie w wieku moich czyli o 1.5 roku w górę).
Wiktor najwyżej był na Kasprowym i w okolicach, czyli powiedzmy na 2000 mnpm. Miał wtedy 10 miesięcy (był też ciut wyżej dwa miesiące przed urodzeniem, ale to się chyba nie liczy). Wiem zatem, że te 2 tys. to wysokość bezpieczna. A jak wyżej? Jak najwyżej były Wasze dzieci?

Chodzi o to, że, przynajmniej teoretycznie, im człowiek młodszy, tym łatwiej może dostać choroby wysokościowej. Ale jednocześnie nie znalazłam nigdzie przełożenia na konkretną wysokość w stosunku do wieku.

Kra+Wiktor+Marcel

1 odpowiedzi na pytanie: Jaka najwyższa bezpieczna wysokość npm

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Jaka najwyższa bezpieczna wysokość npm

Nie wiem, czy jest coś takiego jak bezwzględnie bezpieczna i niebezpieczna wysokość… A przy chorobie wysokościowej bardzo ważna jest też aklimatyzacja, czyli np. jak wyjedziesz kolejką na 5000 to dostaniesz, a jak będziesz wchodzić przez tydzień robiąc odpoczynki po drodze to może nie…

Moje dziecko jak dotad najwyżej było nad Popradskim Plesem – 1500 m., czyli niezbyt wysoko.

Wydaje mi się, że do 3000 tys. jest bezpiecznie – ja tak byłam najwyżej i nie słyszałam, żeby ktoś tam wspominał o chorobie wysokościowej :).

Pozdrawiam,
Anka

Znasz odpowiedź na pytanie: Jaka najwyższa bezpieczna wysokość npm?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Dziś DZIEŃ TEŚCIOWEJ
Dziś jest Dzien tesciowej :) Jak tam dziewczyny u was z życzeniami dla mamusiek waszych mężów? Ja już złożyłam :)) Monika z Grzesiem, Iza (9.08.2005) i Adaś (18.09.2003)
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Candida Albicans
Witam Czy dziecko którejś z Was miało w przewodzie pokarmowym w/w grzyba. Bardzo proszę podzielcie sie swoimi doświadczeniami w jaki sposób wygonić intruza pzdr. -Moniqe- (17.05.99)(21.03.03)
Czytaj dalej