Jaka Szkoła Podstawowa w Bielsku0-Białej.

Witam.
Jestem mamą 5-letniej dziewczynki i właśnie zastanawiam się nad wyborem szkoły podstawowej, do której mogłaby uczęszczać. Nie zamierzam wysyłać jej jeszcze w tym roku, jednak w związku z obowiązkiem uczęszczania do zerówki zależy mi na znalezieniu zerówki obok podstawówki bądź też zerówki znajdującej się w budynku Szkoły Podstawowej (ze wzg. na koleżanki). Szkoły prywatne nie wchodzą w rachubę – musiałabym zapisać ją będąc w ciąży (czego nie uczyniłam), tak więc szukam informacji na temat szkół państwowych. Interesują mnie głównie szkoły w okolicy Oś. Polskich Skrzydeł, czyli szkoła nr 1, szkoła nr 32, bądź szkoła nr 3, 28. Wolałabym mieć szkołę w pobliżu miejsca zamieszkania, ale jeśli któraś ze szkół w Bielsku jest warta zainteresowania, chętnie się dowiem czegoś więcej na jej temat ( mam tylko 1 dziecko, więc chciałabym wysłać je do (w miarę możliwości) dobrej szkoły).

Bardzo proszę o jak najwięcej informacji na temat szkół w tym mieście, bo niestety nie mam zbyt wielu “dzieciatych” znajomych, dlatego sięgnęłam po opinię tutaj?

14 odpowiedzi na pytanie: Jaka Szkoła Podstawowa w Bielsku0-Białej.

 1. Hej, krajanko 🙂
  Mam syna w Jedynce, w pierwszej klasie, jak na razie nie mam na co narzekać, ma fantastyczną wychowawczynię.
  Nie wiem, może określ co konkretnie chciałabyś o szkole wiedzieć?
  We wrześniu posyłam tam do zerówki córeczkę 🙂

  A wogóle to priv, może się spotkamy? 😉

  • Sama dokładnie nie wiem o co pytać? Chyba głównie interesuje mnie poziom nauczania (jak szkoła wypada w rankingach)? Jakie są zajęcia pozalekcyjne (czy jest ich dużo)? Czy szkoła jest bezpieczna (jakiś monitoring) – i.t.p?

   • Cześć bielszczanki,

    A może mogłybyśmy założyć wątek bielski? Zawsze można by się kogoś poradzić czy to w sprawie szkoły, lekarza, itp. Podpięłam parę dni temu gdzieś pytanie do ciebie, beamamo, ale pewnie go nie widziałaś. I dlatego optuję za takim wątkiem. Co Wy na to?

    • Zamieszczone przez anecia
     Cześć bielszczanki,

     A może mogłybyśmy założyć wątek bielski? Zawsze można by się kogoś poradzić czy to w sprawie szkoły, lekarza, itp. Podpięłam parę dni temu gdzieś pytanie do ciebie, beamamo, ale pewnie go nie widziałaś. I dlatego optuję za takim wątkiem. Co Wy na to?

     Jakie pytanie, anecia?
     Dawaj tutaj 🙂

     Ps. Z doświadczenia wiem, że taki wątek szybko umrze śmiercią naturalną
     Z bielszczankami mam kontakt prywatny więc optuję za spotkaniem z Wami – anecia i allegra 🙂

     • Zamieszczone przez Allegra
      Sama dokładnie nie wiem o co pytać? Chyba głównie interesuje mnie poziom nauczania (jak szkoła wypada w rankingach)? Jakie są zajęcia pozalekcyjne (czy jest ich dużo)? Czy szkoła jest bezpieczna (jakiś monitoring) – i.t.p?

      Nie mam pojęcia, jak wypada szkoła w rankingach, poza tym nie bardzo wierzę w takowe…
      Zajęć pozalekcyjnych dużo, monitoringu (chyba?) nie ma.

      • bea –

       Co do badań, oprócz tarczycy ja planuję zrobić badanie, które robiłam synkowi w szpitalu ostatnio (on wypada z siatki, jeśli chodzi o wagę).
       Jest to test na nadmierny wzrost flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym – on ma właśnie nadmierny, co jest jednoznaczne z upośledzonym wchałnianiem

       Może napisz na priva – moja córka też chuda i powoli myślę nad jakąs diagnostyką. Nie chę zaśmiecać wątku Allegry.

       Co do spotkania – to ja bym była chętna, tylko, że nie bardzo wiem kiedy. Ostatnio na nic nie mam czasu…

       Allegra – moja córka też idzie do szkoły za rok, z tym, że pójdzie na pewno w naszym miejscu zamieszkania. Podpytam jednak znajomych, bo wysyłają synka gdzieś do centrum, podobno fajna szkoła i na pewno jest obok przedszkole z zerówką.

       • To bardzo proszę o wszelkie informacje na temat tej szkoły. Bardzo mi zależy na dobrej szkole – sama nie pochodzę z Bielska i, tak jak już pisałam, nie mam zbyt wielu znajomych mających dzieci w wieku szkolnym dlatego wciąż szukam informacji dot. szkół podstawowych w Bielsku, choć kiepsko mi idzie a czasu coraz mniej.

        • Moja koleżanka jakiś czas temu sprawdzała wszystkie szkoły w naszej okolicy i ostatecznie wysłała syna do szkoły na osiedlu Słonecznym (mała, stróż siedzi przy wejściu i sprawdza każdego wchodzącego). Z tego, co mówiła to SP nr 1 ma dobre wyniki w nauczaniu, zniechęciło ją to, że to jest taki moloch. Tym niemniej wszystkie dzieciaki, które znam z naszego osiedla (ja też na Pol. Skrzydeł) chodzą do “jedynki”.

         • Zamieszczone przez Reno
          Moja koleżanka jakiś czas temu sprawdzała wszystkie szkoły w naszej okolicy i ostatecznie wysłała syna do szkoły na osiedlu Słonecznym (mała, stróż siedzi przy wejściu i sprawdza każdego wchodzącego). Z tego, co mówiła to SP nr 1 ma dobre wyniki w nauczaniu, zniechęciło ją to, że to jest taki moloch. Tym niemniej wszystkie dzieciaki, które znam z naszego osiedla (ja też na Pol. Skrzydeł) chodzą do “jedynki”.

          Moloch to był kiedyś, klasy do “L”
          Teraz tylko do “C” 😉
          Acha, jest portiernia przy głównym wejściu, wejścia od szatni pilnuje szatniarka.
          Maluchy 1-3 mają osobne skrzydło.

          • Sprawdzę tę szkołę na oś. Słonecznym (łatwiej by było jakbym znała jej numer) a i SP1 na pewno odwiedzę. Bardzo dziękuję za informacje i czekam na dalsze.

           • Allegra – dopiero teraz udało mi się porozmawiać z tą koleżanką. Chodzi o Szkołę nr 2. Nie wiem gdzie ona jest, ale chyba w pobliżu przedszkola prywatnego Elf.

            • Bardzo dziękuję – na pewno do niej zajrzę.

             • Witam.
              Moja córa chodzi do SP 33 na Złotych Łanach, szkoła jak szkoła, nie narzekamy, są zajecia pozalekcyjne, przy wejściu siedzi pan pilnujący w szatni szatniarka. Jest zerówka w innej części budynku wiec maluchy nie mają kontaktu ze starszymi dziećmi. Co mi się nie podoba to to że nie gotują obiadów tylko jest catering.

              Co do spotkania to ja też się wproszę.

              • Polecam szkołę Erasmus

               Znaleźliśmy dobrą prywatną szkołę w Bielsku- Białej. Erasmus-bo o niej mowa- jest szkołą nową, kameralną, bezpieczną- co dziś jest bardzo ważne, nauczyciele cenią sobie zdanie rodziców i chętnie z nimi współpracują. Dzieci czują się w tej szkole dobrze, a zajęcia dodatkowe, na przykład taniec, cieszą się dużym powodzeniem i są w cenie czesnego.

               Znasz odpowiedź na pytanie: Jaka Szkoła Podstawowa w Bielsku0-Białej.

               Dodaj komentarz

               Czy mechacenie podlega reklamacji?

               Zmechacony płaszcz Pod koniec października kupiłam płaszcz. Kosztował 350zł. Dla mnie był to spory wydatek. Panie w sklepie zapewniały, że płaszcz jest od dobrego producenta i jest świetnej jakości. Przyznam,...

               Czytaj dalej →

               W majtkach czy bez?

               Problem z tych mniej poważnych: czy pod piżamę zakładacie majtki? Ja rozumiem, że w pewnych sytuacjach to gatek się nie zakłada, ale wtedy piżamy też nie. Ale tak na codzień...

               Czytaj dalej →

               Imię Nataniel – zbyt dziwne?

               Bardzo podoba mi się imię Nataniel. Zastanawiam się tylko, czy dziecko nie byłoby “pokrzywdzone”. Dużo się teraz mówi, żeby nie dawać zbyt “oryginalnych” imion, bo dziecko w dorosłym życiu będzie...

               Czytaj dalej →

               Gdzie zrobić obdukcję?

               Przepraszam, jeśli w złym dziale. Szukam jednak szybkiej odpowiedzi, bo nigdzie nic konkretnego nie umiem znaleźć. Chodzi mi o to gdzie można i za ile można zrobić obdukcję lekarską w...

               Czytaj dalej →

               Niepokoje w rozwoju rocznego dziecka

               Witam wszystkie mamy, moje dziecko za tydzień kończy roczek. Mała jest ruchliwa, zaczyna samodzielnie chodzić, często się uśmiecha, ma wiele energii. Niby wszystko jest ok, jednak od pewnego czasu zaczynają...

               Czytaj dalej →
               Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
               Logo
               Enable registration in settings - general