Jaki smoczek ?

Jestem mamą 6-tygodnowej Marysi. Marysia jest grzeczna dziewczynką – mam z nią w zasadzie jeden problem. Karmię piersią, a Marysia ma bardzo silna potrzebę ssania. W przypadku, gdy jest zmęczona (wieczorami), podniecona (spacer, nowe miejsce) bezwzględnie domaga się cyca (głośnym krzykiem !!!). NIe jest wtedy głodna (to wiem na pewno). Cyca chce, żeby sobie possać. Próbowałam podawać jej smoczka (Canpol; 0-6 miesięcy), ale wypluwa go z odrazą i na nic zdały się róże fortele. W przypadku domagania się cyca, żadne inne formy uspokojenia nie pomagaja. Walczę ze smokiem już ok. tygodnia i nic. Może ktoś ma jakąś radę? Może są smoczki, które dzieci bardzo szybko akceptują? Dziekuję za pomoc. Ania z Marysią.

6 odpowiedzi na pytanie: Jaki smoczek ?

natinka Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki smoczek?

Kami szybko zaakceptowała smoczka z Nuka, a Canpola tez niechciał.

Nati i Kamilka 05.04.04

elei Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki smoczek?

Ja mojemu Maluchowi też dawałam smoczka z Canpolu, tyle że tego silikonowego (przeźroczystego). Tych gumowych- ciemnych wogóle nie tolerował. Tak samo na początku nie chciał ciągnąć takiego oszukiwacza. Pomogło pukanie w smoka! Jak już go wziął do buzi, ledwo bo ledwo, pukałam palcem w środek smoczka – może dziwne ale pomogło. Spóbuj też umoczyć smoka trochę w swoim mleku.
Powodzenia w smoczej kampanii!


Ela i Tomuś

mati2 Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki smoczek?

Miałam dokładnie ten sam problem.
Synuś zaakceptował dopiero siódmego smoczka i był nim Avent kauczuk 3+. Silikon calkowicie był beeee. Spóbuj może tego Aventu (ma specyficzny kształt) był kiedyś bardzo polecany tutaj na forum.

,

Marta i Korneliusz 7.10.2004

mai Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki smoczek?

Amelka jest od poczatku aventowa- sprobuj moze sie spodoba

Marta & Amelia Roczniak!

milkaw Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki smoczek?

U nas jeśli w ogóle (raczej nie lubi smoczkować) to Nuk kauczyk.
Pozdrawiam

miłkaw

Dodane ponad rok temu,

Re: Jaki smoczek?

Nina od początku ma smoczki Nuka. Polecam, może i u Was się sprawdzi.

Monika & Nina 19.11.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: Jaki smoczek ?

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
'ściujek choli, posied nieba"
Dzisiaj aż się wzruszyłam, że mam takie dziecko... Rzadko chwalę Miśkę tu na forum, ale zrobię wyjątek :) Otóż mieliśmy jakieś 2 m-ce z hakiem szczura, takiego hodowlanego, w klatce 'Dzikus' siedział.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
pępusio - prosze o opinię...
Kochane Dziewczyny, mój maluszek rozpoczął dzisiaj 12 dzień swojego życia. Mam do Was putanie odnośnie pępuszka. Otóż pojawiła się niewielka ilość krwi. Zastanawiam się czy jest to normalne, czy może
Czytaj dalej