jakie badania???proszę o radę

Może któraś z Was pomoże mi podjąć decyzję jakie badania powinnam zrobić po utracie dzieciątka. Moja myszka zmarła ok 8 tyg. w październiku tego roku. Nie było to poronienie samoistne tylko obumarcie płodu.
Wiem, że na tym forum wiele wątków dotyczy tego tematu. Dużo przeglądałam i czytałam i chcę zrobić wszystko żeby zmionimalizować ryzyko przy kolejnej ciąży ale z tym niestety wiążą się spore wydatki, a ja zastanawiam się czy jest sens robić niektóre z badań skoro mam już jedno zdrowe dziecko (chociaż od początku ciąży leżałam w szpitalu z poronieniem zagrażającym i lekarze już szykowali mnie do zabiegu ale moja KINGUSIA pokazała, że medycyna też może się mylić i nigdy nie wolno tracić nadziei).
Wiele z Was pisze o badaniach związanych z tarczycą, przeciwciałach antykardiolipidowych, poziomie prolaktyny. No właśnie, może orientujecie jakich badań na pewno nie ma sensu robić bo skoro już ma się jedno zdrowe dziecko to na pewno nie w tym leży przyczyna?A może pierwsze dziecko nie jest żadną gwarancją, że ma się szanse na kolejne?
Może takie przeliczanie na pieniądze nie brzmi najlepiej ale same wiecie, że kompleksowe badania nie są najtańsze więc wolałabym wykluczyć przynajmniej te na 100% zbędne. I chociaż jest spora szansa, że to co się stało spowodowane było silną infekcją gardła, nie wyleczoną do tej pory bo pani internistka nie bardzo wiedziała jak leczyć pacjentkę w tak wczesnej ciąży (no ale może to szukanie winnych?) to jednak chcę wiedzieć, że tym razem zrobiłam wszystko co w mojej mocy żeby KINIA miała rodzeństwo.

mama KINGUSI (ur.05.08.2005) i aniołka (X.2006)

3 odpowiedzi na pytanie: jakie badania???proszę o radę

anetal Dodane ponad rok temu,

Re: jakie badania???proszę o radę

Przykro mi z powodu Twojej straty 🙁
Co do badań, to myślę, że na początek warto zrobić hormony (tarczycy, prolaktyna, progesteron, LH i FSH) i przeciwciała antykardiolipidowe. Zobacz w “starających się” do wątku “Nowe vademecum starających się”. Tam masz opis w jakich dniach zrobić badanie hormonów.
Tylko z tego, co ja wiem, to badanie hormonów powinno zrobić się ok 3 miesiące po poronieniu. Ja się strasznie spieszyłam z tym wszystkim, chciałam jak najwięcej zrobić i nie czekać bezczynnie, ale lekarz powiedział, że za wcześnie zrobiłam badanie hormonów. Na pewno przeciwciała antykardiolipidowe najpeiej zrobić jak najszybciej.
Życzę Ci, aby wyniki były dobre.
Aha, warto zrobić też cytologię i posiew z szyjki macicy.
Z własnego doświadczenia wiem, że w tym też może leżeć problem. Ja miałam z aniski progesteron i bakterię ureaplazmę w szyjce macicy i to mógł być powód.
Życzę Ci, aby wszystko było ok i żebyś już niedługo znów cieszyła się małym serduszkiem w sobie.
Powodzenia,
Aneta i

anetal Dodane ponad rok temu,

Re: jakie badania???proszę o radę

Aha i jeszcze warto zrobić badanie na toksoplazmozę i cytomegalię, jeśli nie robiłaś tych badań przed ciążą lub w ciąży.
A

k8-77 Dodane ponad rok temu,

Re: jakie badania???proszę o radę

bardzo Ci wspolczuje.
warto zrobic progesteron, pciala antykordiolipidowe (posiadanie jednego dziecka nie wyklucza za wysokiego poziomu), toksoplazmoze, cytomegalie.

Znasz odpowiedź na pytanie: jakie badania???proszę o radę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
ANTYBIOTYK I PRZECIBÓLOWE
Dziewczyny złapało mnie zapalenie ucha środkowego. Ból taki, że opisać sie nie da. Lekarz przepisał mi antybiotyk i pozwolił łykać paracetamol jako przeciwbólowy. Brałam przeciwbólowe do dziś, dziś postanowiłam wytrzymac
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Ktos potrzebuje pomocy!!!!
To co moje uszyl slychaly przez ostatnie 40 minut mozna nazwac spokojnie horrorem. Zadzwonilam do kolezanki z ktora kontakt mi sie urwal od pol roku wplatala sie w delikatnie mowiac
Czytaj dalej