Jakie są objawy odklejenia łożyska !!

Wyszłam ze szpitala miałam przedwczesną próbe porodu 🙂 i nadciśnienie ( tzw. gestozę )leżałam tam tydz., gdy lekarz zrobiłl mi usg okazało się,że mam III st. dojrzałości łożyska a jestem na pocz 36 tyg miesiąc temu miałlam I stopień!!!!!
Czy ktoś wie jak długo trwają poszczególne stopnie dojrzałości?
Boję sie że moje łlożysko nie wytrzyma do 8.05.
a jakie są objawy odkleejenia łożyska ktoś wie !!!!

3 odpowiedzi na pytanie: Jakie są objawy odklejenia łożyska !!

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie są objawy odklejenia łożyska !!

Jestem wprawdzie ciążową amatorką (21tydz.), ale z tego co czytałam wiadomo, ze odklejaniu łożyska towarzyszy krwawienie. Pozdrawiam.

redford Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie są objawy odklejenia łożyska !!

Odklejaniu sie lozyska najczesciej towarzyszy krwawienie i klucie w podbrzuszu, a co do dojrzalosci lozyska, to nie mam pojecia.

Kasia i Gołąbek Majowy (16.05.2003)

catty Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie są objawy odklejenia łożyska !!

Z netu (e-dziecko):
Przedwczesne odklejenie się łożyska
Czasem część łożyska za wcześnie odrywa się od ściany macicy. Objawem odklejania się łożyska jest nagły, silny ból, któremu czasem towarzyszy krwawienie. Wystąpienie tych objawów jest sygnałem do natychmiastowej wizyty u lekarza, który zapewne skieruje kobietę do szpitala. Odklejanie się łożyska może zagrażać zarówno życiu matki, jak i dziecka. Dlatego zawsze w takich przypadku kobieta musi być pilnie obserwowana w szpitalu.

Jeżeli łożysko odkleja się w niewielkim stopniu, krwawienie będzie podobne do miesiączkowego, może mu towarzyszyć łagodny ból brzucha lub skurcze macicy. Samo leżenie w łóżku (szpitalnym!) przez kilka dni wystarczy, by krwawienia ustały.

Jeśli objawy są silniejsze, do końca ciąży trzeba bezwzględnie leżeć w szpitalu. Lekarz zdecyduje, czy i kiedy wywołać poród lub zakończyć ciążę cesarskim cięciem.

Monika, Marcin i Michałek który nie chce kopnąć swojej mamy (25.08.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Jakie są objawy odklejenia łożyska !!

Dodaj komentarz

STRATA DZIECKA
Ile czasu?
Ile czasu musi uplynac po zabiegu lyzeczkowania aby moc zaczac wspolzycie?
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Jak sobie poradziliście???
Dziewczyny mam do was pytanie? Ja jestem jeszcze w gronie oczekujących ale musiałam do was zajrzeć bo kto by mi poradził jak nie wy? Mamy z mężem taki problem: mieszkamy
Czytaj dalej