Forum: Karmienie

Jakie sztuczne mleko????

Pytam o mleko ponieważ moja córcia słabo przybiera na wadze i mam Ją dokarmiać po karmieniu piersią…
Nam pediatra poleciła mleko NAN 1 hypoalergiczne. Już nabyłam, już podaję- Alcia pije je chętnie ale ja słyszałam różne opinie o tym mleczku i stąd moje pytanie- jakie mleczko Wy podajecie? Czy któraś z Was też karmi Nanem?

Ola & Ala :-)))

9 odpowiedzi na pytanie: Jakie sztuczne mleko????

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie sztuczne mleko????

Moja koleżanka właśnie tym mlekiem karmi. Ja od 2 tyg. życia Matiego, podaję mu Bebilon, i chwalimy sobie! ma dobry snmak, i jest chyba lżejsze od Nan. Mały nie miał większych problemów po nim.

porky Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie sztuczne mleko????

Ja zaczęłam podawać mleczko bez porozumienia z pediatrą. Najpierw podawałam NAN 1 HA, ale nie z powodu alergii, a ze względu na to, że było w puszce a nie w kartoniku. I wszystko byłoby ok, gdyby nie ciut za bardzo zielonkawe kupy. To niby jest normalan rzecz, bo NAN ma duzo żelaza, a własnie ono tak barwi kupencję.
Przeszliśmy jakieś 1,5 miesiąca temu na zwykły NAN. I jest wszystko ok. Kupki nie są tak zielone, jak za czasów HA.
Moja rada: spróbuj podać zwykły NAN, a jeśli okaże się, że dzidziek ma alergię, kup NAN 1 HA.

Pozdrawiam

Juleczka (Puchatek) 12.12.04

olesia1 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie sztuczne mleko????

No właśnie! Kolor kupki 🙁 Wczoraj się przytrafiły zielone i już się martwiłam ale mnie uspokoiłaś, że to przez to mleczko- uffffff.
W Poniedziałek mamy wizytę u pediatry to powiem o tym dziwnym kolorze i zobaczymy co ona na to???

Dzięki za odpowiedzi.
Ola + Ala :-)))

suzzie Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie sztuczne mleko????

Dobrze widzę na pasku? Dzidzia ma dopiero dwa tygodnie a pediatra stwierdziła że na piersi nie bedzie przybierać wystarczająco?
Wydaje mi się że to trochę pochopne założenie… Jeśli chcesz nadal karmic piersią, to popracuj żeby mieć więcej wartościowego mleka.
Może warto udać się do poradni laktacyjnej aby poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy…

Jesli chodzi o samo przybieranie na wadze, to nasza pediatra twierdzi że nie jest regułą że dziecko ma przybierać tygodniowo 200 – 220g. Może się zdarzyć że w jednym tygodniu przytyje mniej ale nadrobi to w kolejnych tygodniach.

Mleko modyfikowane – ja polecam Bebilon – używamy od 8 miesiąca 🙂
Jeśli po NAN kupki są zielonkawe to powinnaś powiedzieć o tym pediatrze.

pozdrawiam Zuzka

Michał (11.08.2004)

agentka03 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie sztuczne mleko????

suzzie ma 100% racji odnosnie wolnego przybierania na wadze.. Na początku z reguły dziecko wolno przybiera, bo słabo, wolno ssie, mleczko mamy tez musi się dostosowac do potrzeb dziecka..moze warto powalczyc? ponadto olu- czy jest podstawa do tego by podac dziecku mleko H.A? któres z rodziców jest alergikiem? ktos w bliskiej rodzinie? jesli nie, podałabym zwykłe mleko modyf i tu polecam bebilon, powód- nan ma sporo zelaza-zaparcia, a dziecko tak malenkie moze miec tendecje do klopotów z brzuszkiem- kolki.. jesli nan-to wiecej pić. bebiko tez potrafi zapierac- znów wiecej picia,dodatkowo nas uczuliło-skaza białkowa, humana jest dawno nie modyfikowana jesli chodzi o skład… Ale wiadomo, co dziecko to inna reakcja na smak -oby tylko na smak

uściski dla malucha – a kupy zielone to bym jednak skonsultowała z pediatrą.

Różowa pantera

Roczek GABRYSI 05/06/2004

olesia1 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie sztuczne mleko????

Tak, Alka ma niespełna 3 tygodnie ale od wypisu ze szpitala przybrała jedyne 110 gr i stąd decyzja o dodatkowy mleku. Staram się podawać Jej Nan jak najrzadziej- głównie Mała ssie pierś a sztuczne 1-2 razy dziennie.Żadne z nas nie jest alergikiem a to HA jest jak powiedziała pediatra ze względu na Jej wiek, takie dmuchanie na zimne i jeśli po tym mleku nic się nie będzie działo to wtedy zwykłe.
A kupki zielone zdarzyły się jednego dnia a teraz wróciły w swej kolorystyce do normy 😉 Oczywiście powiedziałam o tym podczas wizyty.

Ola & Ala :-)))

suzzie Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie sztuczne mleko????

Oj, to faktycznie kiepściutko :(((((((
Walcz jednak żeby mieć wiecej swojego mleka! Laktatorem pracuj między karmieniami, a to co uda ci się odciągnąć podawaj wymieszane ze sztucznym. Ale przede wszystkim jak najczęściej przystawiaj Alę, kontrolując czy ssie prawidłowo. To bardzo ważne, bo mozna mieć dużo mleka, ale jeśli dziecko za płytko chwyta brodawkę to zamiast wysysać mleko hamuje jego wypływ. Mam nadzieję że pediatra powiedziała Ci o tym.
Jeśli chodzi o rodzaj mleka, to uważam że dobrze że profilaktycznie podajesz H.A a jeszcze lepiej byłoby gdyby była to mieszanka mlekozastępcza a nie mleko modyfikowane np. Bebilon Pepti czy Nutramingen. Fajnie że kupka wróciła do normy
Trzymaj się ciepło!

Michał (11.08.2004)

aska27 Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie sztuczne mleko????

Ja chciałam “polepszyć” Bartusiowi i zmieniłam mu z NANa na Bebilon, wysypka, biegunki, horror. Uczulenie na jakiś składnik tego mleka, wróciłam do NANa i wszystko wróciło do normy, tylko po tym mleku nic mu nie jest
pozdrawiamy
Aśka i Bartuś

(24.07.04)

usianka Dodane ponad rok temu,

Re: Jakie sztuczne mleko????

Jesli smakuje to niech pije na zdrowie Nie przejmuj sie
Emilce ono nie pasowało – ma duzo zelaza i czegos tam jeszcze – robila po nim brzydkie kupy. Przeszlismy na Bebilon z prebiotykami i to byl strzal w dziesiatke.
pozdrawiam

Ula – mama Emilki (19 m.)

Znasz odpowiedź na pytanie: Jakie sztuczne mleko????

Dodaj komentarz

Wszystko o porodzie
porodówki w Gdańsku
Zbliża się ten wielki dzień a ja nie mogę znaleźć zebranych rzetelnych informacji na temat szpitali z porodówkami w Gdańsku. Wszystkie dane są z datami sprzed kilku lat. Proszę o
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
od kiedy mleko krowie
Witajcie! rzadko pisuje na forum z braku czasu, ale co jakiś czas zagłądam i śledze wątki. Nie wiem, czy ktoś już ten temat poruszal jak tak to przepraszam i proszę o
Czytaj dalej