Kuba jest alergikiem od uczulenia, leczonym przewlekle.
Wasza wiedza (niektórych weteranek tego kącika :)) imponuje mi, sama takiej nie posiadam.
Ciekawa jestem, jakie testy można wykonać u dziecka w sytuacji Kuby- nie chcę być mądrzejsza od lekarza, ale jeżeli ja nie zasugeruję, to jest tylko recepta- obecnie Ketotifen 2*5 ml.
Do tej pory ( 6 lat) były dwa badania- jedno z krwi i testy skórne, które pokazały, że jest uczulony na mleko, orzechy i kakao
wziewy: trawa, byliny, pleśnie, topola, brzoza
Nawet nie wiem jakie ma IG… o czym czasami piszecie…
2 odpowiedzi na pytanie: Jakie testy?
Czemu właściwie chcesz robić testy? Wyniki poprzednich nie pokrywają się z Twoimi obserwacjami? Podejrzewasz, że jeszcze coś uczula?
Generalnie, u tak dużego dziecka testy robi się ewentualnie co jakiś czas, by upewnić się, że alergia jeszcze jest, bądź gdy planuje się odczulanie i lekarz musi mieć podkładkę.
Mogą też być zlecane w sytuacji, gdy pomimo odizolowania od znanych alergenów nadal jest niedobrze. Wtedy najczęściej zleca się testy skórne jako pierwsze, bo najtańsze. Dopiero gdy one będą wydawały się podejrzane, pobiera się krew. (W przypadku osób z problemami skórnymi, testy z krwi są najpewniejszą metodą dochodzenia, gdyż chory naskórek może błędnie reagować podczas testów skórnych.)
Poziom IgE, przeważnie oznacza się na początku “przygody z alergią” 😉 Wtedy, gdy jeszcze nie wiadomo, czy należy to w ogóle brać pod uwagę. Choć jak już niedawno w tym kąciku aniast pisała, podwyższony poziom IgE całkowitego może występować przy innych, poza alergologicznych problemach również. Gdy alergia zostaje już stwierdzona (i potwierdzona 😉 ), badania IgE całkowitego raczej w związku z alergią już się nie robi.
Tak, mam wrażenie, że jeszcze coś uczula
a chciałam po prostu poradzić się Was, bo macie większą wiedzę i doświadczenie:)
zacznę więcej czytać 😉
Znasz odpowiedź na pytanie: Jakie testy?