Języczek

Kochane mamusie powiedźcie mi, czy u 5-o tygodniowego dziecka normalne jest wysówanie języczka??? Moja Olka prawie cały czas ma jęzorek na wierzch, raz cały raz tylko koniuszek.
Jak to jest z tym języczkiem???

Anek i Oleńka ( 26.04.2003 )

2 odpowiedzi na pytanie: Języczek

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: Języczek

Moja Zuzka już robi to coraz rzadziej. Na początku jednak, prawie ciągle miała go na wierzchu. Moja mama wciąż gadała:”może jej coś jest?”…. W końcu spytałam położną, a ona powiedziała żartem, że na chorobę Downa nie wygląda. Myślałam, że ją kopnę! Ale okazało się, że machanie jęzorkiem wynika z przeogromnej miłości Zuzy do cycucha – ciągle by go chciała mieć w pobliżu – jedynym ratunkiem jest smok, jednak za żadne Chiny ona go nie chce. No cóż….może kiedyś jej się odmieni….

A jęzorek widać jak byk na załączonym obrazku. Pozdrawiam

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

basik Dodane ponad rok temu,

Re: Języczek

Do tej pory sie to zdarza… wczesniej, gdy meczylysmy sie z refluksem zoladkowym to wysuwanie mialo charakter jakby odruchu wymiotnego, jakby ja cos mdlilo. Teraz nie ulewa, a sa dni ze jezyczek pracuje.. lekarze to ignoruja. Ktoras z Dziewczyn pisala, ze czasami jest to powod do wizyt u logopedy (zalezy chyba jak te ruchy wygladaja), ale to chyba musi jakis lebski lekarz zdiagnozowac i pokierowac dziecko do odpowiedniego specjalisty.

Basik i Tynia urodzona 3.10.2002

Znasz odpowiedź na pytanie: Języczek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Dziewczyny...???
Jak wy to robicie że ciągle jesteście na forum, ja w domu nie mam czasu bo ciągle coś, a w pracy jak to w pracy, teraz zamiast pisać oferty, latam
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Kraków
Gdzie w Krakowie prywatnie można zrobić USG bioderek? Może polecicie jakiegoś lekarza. [img]http://foto.onet.pl/upload/49/34/_110538_n.jpg[/img] Aniaaa i Sebcio (17.03.03)
Czytaj dalej