już nic nie wiem

Witajcie kochane dziewczynki. Mam pewne wątpliwości i zwracam się do was o poradę. Mam problem w ustaleniu dnia owulacji. Moje cykle po odstawieniu Duphastonu wydłużyły się od 35- 39 dni i nie wiem jak to będzie w tym miesiącu. Ale powiem jak jest w tym cyklu, 20 dc miałam jakieś chwilowe plamienie(ale brak śluzu) a od wczoraj tj. 23dc pojawił się jakiś śluz, ale skąpy (bo do tej pory miaam strasznie sucho), dziś 24 dc też czułam odrobinę wilgotności ale bez przesady. Tak więc nie wiem czy to plamienie to była owulacja pomimo, że nie było śluzu widocznego, czy owulacja dopiero nastąpi i jeśli tak to kiedy? Słyszałam, że plamienie to jeden z objawów owulacji, ale może u mnie to się nie sprawdza i dopiero teraz zbliża się ovu. Czy plamienie to objaw że w najbliższym czasie pojawi się ovu czy to plamienie występuje w trakcie ovu? Proszę napiszcie co o tym myślicie.
Kasia

3 odpowiedzi na pytanie: już nic nie wiem

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: już nic nie wiem

Niestety śluz to tylko dodatkowy czynnik służący do interpretacji cyklu. Bez pomiaru temperatury / monitoringu / testów owulacyjnych nie da się określić dość pewnie terminu owulacji. Plamienie może pojawić się w okolicach owulacji, ale równie dobrze może wskazywać na zaburzenia hormonalne. Przy cyklach 35-39 dniowych, jeżeli faza lutealna jest prawidłowej długości owu może wystąpić pomiędzy 19 a 27 dniem cyklu.

[Zobacz stronę]

kati1 Dodane ponad rok temu,

Re: już nic nie wiem

Wiesz..ja tak na prawdę w tym cyklu próbuję co 2 dni i tak na prawde w ciemno staram się wcelować. Mam nadzieję, że się uda. Ale mam pewne obawy ze względu na niski poziom progesteronu(badałam 2 m-ce temu w 19dc 3,67 ng/ml). Tak więc na ten cykl to taki eksperyment, a jeśli się nie uda postaram się dokładnie określić dzień ovu np. za pomocą testów. A na razie starałam się zaobserwować tak “na oko”, ale szczerze się przyznam, że to nie takie proste. Dziękuję za radę. Ps. mam nadzieję, że u ciebie wszystko się unormuje. Bardzo mi przykro z powodu twojej tragedii. Całuję mocno!!!

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: już nic nie wiem

Kati, wynik progesteronu z 19dc wskazał, że owu mogło jeszcze nie być. Jego poziom najlepiej badać ok. 7 dni po owu (czyli ok. 7 dni przed terminem kolejnej miesiączki). Mam nadzieję, że wasze staranka już w najbliższym czasie się powiodą 🙂 i dziekuję, za ciepłe słowa.

[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: już nic nie wiem

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
Mowa 3 latka??
Dziewczyny, co prawda nie mam w domu 3-latki, ale mam pytanie: ile mowia, albo ile powinny mowic 3-latki? Czy to juz sa pelne zdania, czy tylko wybrane wyrazy itd? Dziekuje za
Czytaj dalej