Kiedy najwcześniej czuć ruchy dziecka?

Dziewczyny!
Szukam rekordzistek na potwierdzenie, że jeszcze nie oszalałam.
Wczoraj w pracy kilka razy poczułam wyraźne łaskotanie w dole brzuszka i myślę – przecież to niemożliwe! To dopiero 13 tydzień ciąży! W poprzedniej ciąży ruchy poczułam na początku 18 tygodnia, więc wiem czego mam się spodziewać. Może to tylko moja wyobraźnia płata mi figle??? Przecież teoretycznie nie jest to możliwe.

Znajoma, która rok temu urodziła Dzidzię mówiła, że czuła ruchy od 13 tygodnia. Patrzyłam na nią pobłażliwie myśląc, że coś jej się pomyliło. Czyżby jednak nie? W drugiej ciąży ponoć szybciej czuje się ruchy (siostra czuła od 16 tygodnia) – ja też ,,nastawiałam się” właśnie na ten czas, ale to co mnie spotkało to chyba lekka przesada… Ale przecież pamiętam, że tak właśnie czułam pierwszą Dzidzię!
Kiedy najwcześniej poczułyście ruchy dziecka w drugiej ciąży? Czy to jest możliwe, żeby tak wcześnie czuć ruchy???

14 odpowiedzi na pytanie: Kiedy najwcześniej czuć ruchy dziecka?

 1. Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

  Czemu nie!? Może Twoja dzidzia rozwija sie trochę szybciej niż wskazuje na to ciąża. (mój gin prawie od początku mówił że moje malenstwo rozwija sie 3 tyg do przodu- co wcale nie znaczy że sie szybciej urodzi tylko że jest cięższy i większy niż powiniwn być w danym tyg). Ponieważ to moja pierwsza ciąża nie wiedziałam że czuję już “to” nawet lekarz mówił mi że to jest jeszcze niemożliwe. Ale gdy byłam pewna, że to moje maleństwo bryka w moim brzuszku byłam na początku 16 tyg. Jak na pierwszą ciąże myślę, że to nie źle

  • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

   Chyba jednak 13 tydz.to za wcześnie,aby czuć ruchy dziecka. Ale wiem,co to moglo być, bo miałam to i ja:to na pewno jelita!!!
   A ruchy dziecka w pierwszej ciąży poczułam w 20 tyg,a w obecnej już w 16. Musisz więc jeszcze troche poczekać. Pozdrawiam.

   • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

    ja poczulam w 17 tygodniu byle to takie delikatne pukanie i bardzo zadko a teraz niestety 26 tydzien i wsieka sie codziennie mowiac mamusi ze bedzie wielkim sloniatkiem
    pozdrowienia olka& robaczek

    • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

     ja w 17-stym 🙂 Ale to Twoja kolejna ciąża, a w pierwszej czułaś wcześnie – to chyba możliwe 🙂

     Kaśka z Natusią (19,5 miesiąca 🙂

     • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

      Ja pierwsze ruchy poczułam w 16 tygodniu, a to moja pierwsza ciąża, więc może w następnej też poczuję je szybciej (choć 13 tydzień wydaje mi się troszkę mało prawdpopodobny).
      Pozdrawiam

      • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

       z Agniesia w 18 tyg
       teraz w 16 tyg i to wydaje mi sie jest wczesnie,
       czy to mozliwe ze w 13 tyg.??? – nie wiem? moze i tak jest! – GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!

       • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

        W piętnastym tygodniu, sama nie mogłam w to uwierzyć:)) – to moja pierwsza ciąża, ale to na pewno było TO!!!
        pozdrawiam

        • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

         No jak ja to powiedzialam dzis lekarzowi, to nie uwierzyl. Ja tez czulam cos w 15 tygodniu, a teraz (18) wiem, ze to bylo to. Lekarz moze sobie nie wierzyc:)

         Kate, 24 IV 2004!

         • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

          Ja kończę 14 tydzień i kilka dni temu też coś “takiego” poczułam, ale wiedziałam, że to nic związanego z pracą jelit. Wiem też, że pierwsze ruchy można wyczuć dopiero ok. 16 tygodnia, więc wydawało mi się to niemożliwe. Ale cieszę się, że nie jestem sama. Jeśli to naprawdę były pierwsze ruchy to strasznie się cieszę!

          • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

           cześć.
           Ja poczułam pierwsze ruchy, też dość wcześnie, bo juz w 15 tygodniu. Ale to były już prawdziwe kopniaczki, żadne tam bulgotania i motylki w brzuszku. Pewnie te właśnie “motylki” były dla mnie niezauważalne. Poczułam już prawdziwe ruchy łącznie z falowaniem brzuszka, które było widoczne i wyczuwalne dla innych osób i to było już w 15 tygodniu.
           Każda z nas jest inna i nie ma co się sugerować.

          • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

           Ja też w 16 (też pierwsza ciąża). Położna w szkole rodzenia mówiła, że poród następuje równe 20 tygodnia po pierwszych ruchach, więc się trochę niepokoiłam, ale teraz zaczynam 42 tydzień i czuje już te kopniaki 25.5 tyg i ciągle nie rodzę…
           A kiedy poczuję w następnej ciąży? Ciekawa jestem…

           • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

            ja poczulam ruchy na poczatku 19 tygodnia

            • Re: kiedy najwcześniej poczułyście ruchy?

             hej ja poczułam ruchy w 16 tyg. a jest to moje pierwsze dziecko… pozdrawiam

             aga i groszek

             • Ja czułam tuż przed testem pappa (chyba około 12 tygodnia ciąży) i to na pewno były ruchy dziecka. Byłam jednak bardzo szczupła. Podobno im szczuplejsza osoba, tym szybciej może poczuć ruchy dziecka. To, że to było dziecko, a nie jelita potwierdziło się na usg, kiedy widziałam, jak mała szaleje i czułam ja dokladnie tam gdzie później lekarz powiedział, że jest. Z resztą uczucie było bardzo charakterystyczne i naprawdę nie do pomylenia. Teraz jestem w drugiej ciąży, w 14 tygodniu i nie mam takiej pewności. Córka szalała, nie można było zrobić badania przed powłoki brzuszne – tak się wierciła, a syn teraz ledwo się przekręca z boku na bok. Czasem mam wrażenie, że się mocniej rusza jak jest mu niewygodnie, bo ścisnę brzuch, ale nie mam pewności, czy to ruchy czy autosugestia.

             Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy najwcześniej czuć ruchy dziecka?

             Dodaj komentarz

             Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
             Logo