Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi w ciąży?

Dziewczyny! Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi podczas ciąży? Czy to możliwe już 2-3 dni po owulacji zakończonej zapłodnieniem?
Jestem w 15 dniu cyklu, test owulacyjny 2 dni temu pokazał dwie kreski, więc zadziałaliśmy! A od wczoraj strasznie bolą mnie piersi. Nic poza tym, ale naprawdę mocno je czuję. Jakie macie w tej kwestii doświadczenie? Kiedy Was zaczęły boleć?

10 odpowiedzi na pytanie: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi w ciąży?

izulek Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi?

Każda z nas jest inna i każda z nas ma rózne objawy. Dodatkowo występują one z różną częstotliwością w róznym czasie. Moja rada, to nie myśleć i przestać się przejmować! A co najważniejsze cierpliwie poczekać do dnia wystąpienia miesiączki.
Mi też tak mówiono, a teraz i ja się pod tym podpisuję. W zeszłym cyklu miałam wszystkie objawy ciąży. Ból piersi, obfity gęsty śluz, bóle inseminacyjne – przynajmniej tak mi sie wydawało. I co? Ciąży nie ma. W tym miesiącu cierpliwie czekam i wiesz co? Nie mam żadnych objawów. Dlaczego? Bo się tak nie przejmuję i nie myślę. Tak działa autosugestia. Nie myśl zatem i czekaj cierpliwie!
Życzę upragnionej fasolki

fasolka2 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi?

Mnie piersi zaczęły boleć właśnie po owulacji (po zrobionym teście owulacyjnym i staraniach). Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ zawsze piersi bolały mnie parę dni przed owulacją. Test zrobiłam 2 tygodnie później i miałam dwie kreski.

ika Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi?

Pamiętam, że pierwszy tydzień po owulacji czułam, że jestem w ciąży, bo i piersi bolały i ogólnie byłam rozbita. Jednak już w następnym tygodniu wszystko zniknęło i myślałam, ze się nie udało. Potem doszły kłucia z boku (podobnie odczuwam owulację) i myślałam, że może to ciąża pozamaciczna. Wszystko jednak skończyło się dobrze i synek jest już wśród nas.

Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi?

Chodzi ci o ciążę? W pierwszej bolały mnie od owulacji. W drugiej nie bolały wcale. W trzeciej odczuwałam ból piersi na trzy dni PRZED owulacją. Reguły nie ma.
Wiem, że teraz, nie bedąc w ciąży mam cykle, podczas których piersi mnie nie bolą, a czasem bolą przed owulacją już dwa dni, innym razem od dnia owulacji, lub 3-4 dni po niej. Nie szukaj objawów ciąży na siłę, poczekaj.

asta Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi w ciąży?

Mnie bolały jakiś tydzień po owulacji. Zaznaczam tylko, że normalnie przed owulacją piersi mnie NIGDY nie bolały. Miałam tak tylko, gdy byłam w ciąży. Dla mnie więc to był znak „pewny” (w obu ciążach identycznie). Jeśli Ciebie czasami piersi pobolewają przed owulacją, to niewiele mozesz teraz wywnioskować.

kaja26 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi?

Alutka, mam podobną sytuację. Dwa dni po owulacji zaczęły mi się dziać dziwne rzeczy z brodawkami. Są zaczerwienione i pękające. Również czekam pełna nadziei do dnia owulacji i dwóch kreseczek.

ellenka25 Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi?

U mnie było jakiś tydzień po owulacji: Piersi były bolące i tkliwe, a na dodatek doszedł ból brzucha w okolicach jajników. Trzymam kciuki!

gamowa Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi?

Mnie też bardzo bolą piersi i troszkę pobolewa brzuch, a dopiero wczoraj dowiedziałam się, że będziemy mieć dzidziusia. Wg. bety-HCG to 6-7 tydzień, a dolegliwości innego typu brak.

coca Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi?

Urodziłam dwoje dzieci i piersi wcale mnie nie bolały podczas ciąży. Naprawdę, ani trochę!

alpaga Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi?

Alutko, mnie ZAWSZE bolaly piersi dzień lub dwa po owulacji przez 3-4 dni. Później przestawały. Tak bylo w nieciążowych cyklach. Jak zaszłam w ciążę też bolały tuż po owulacji. Pózniej znów dopiero po terminie miesiączki – okolo 40 dnia ciąży.

Cierpliwości!

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy najwcześniej zaczynają boleć piersi w ciąży??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Miękka szyjka macicy
W środę byłam u ginekologa. Badał mi szyjkę macicy na fotelu i mierzył jej długość na USG. Stwierdził, że jest ona długa. Wszystko pozamykane, tylko mięciutka. Na szczęście się nie
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
Stawianie się brzucha w ciąży: Co to jest?
Jestem w 28-29 tygodniu ciąży, ale nie wiem co to znaczy "stawianie się brzucha". Może to wyda się śmieszne, ale przyznam się, że dopiero tu na forum czytam o takim
Czytaj dalej