Kiedy obchodzi się imieniny?

Zastanawiam się, kiedy obchodzi się imieniny? Wiem, że powinien to być pierwszy “termin” po urodzinach. Szukam w różnych książkach, z czego to wynika, ale nie znalazłam żadnej informacji. Może któraś z Was wie, kiedy należy obchodzić imieniny?

Dlaczego pytam? Otóż moja córeczka ma na imię Natalia i urodziła się 5 listopada. Najbliższe imieniny wypadają 1 grudnia. Biorąc pod uwagę Mikołajki i święta Bożego Narodzenia byłaby to kumulacja świątecznych dni. Wolałabym, aby imieniny obchodziła 27 lipca, ale nie jestem pewna, czy mogę tak zrobić. Poradźcie: kiedy obchodzić imieniny?

 

kiedy obchodzić imieniny?

6 odpowiedzi na pytanie: Kiedy obchodzi się imieniny?

 1. Re: Kiedy obchodzi się imieniny?

  Wybierz te w lipcu! Ja np. mam imieniny 10 dni po urodzinach. Od zawsze dostawałam jeden prezent, co było trochę przykre. Niestety bywa tak, że wydatki się kumulują. Nasza córka urodziła się 13 grudnia. Mamy więc: Mikołjaki, urodziny, Gwiazdkę… Za to imieniny obchodzi w czerwcu, więc znowu nam się kumuluje: Dzień Dziecka, imieniny, koniec roku szkolnego.

  Kiedy obchodzi się imieniny? To, czy to będzie to pierwszy czy drugi “termin” po urodzinach nie ma znaczenia. U nas też był pomysł przeniesienia imienin na inny miesiąc, ale ostatecznie zostaliśmy przy starej dacie.

  • Re: Kiedy obchodzimy imieniny?

   Nie sądzę, żeby istniał jakiś “obowiązek” obchodzenia imienin w pierwszym terminie, jaki wypada po urodzinach.

  • Re: Kiedy obchodzi się imieniny?

   Obchodzenie imienin w pierwszym terminie po urodzinach chyba nie jest obowiązkowe. Ja mam urodziny w marcu, a imieniny w lutym. Imieniny Agaty są jeszcze 14-stego listopada, ale popularniejsze są te 5-tego lutego i kiedyś dawno temu moi rodzice zdecydowali, że będę obchodzić je wtedy. Co prawda trochę blisko urodzin, ale jakbym miała w listopadzie, to pewnie bym dostawała jeden prezent na imieniny i na Mikołaja.

   • Re: Kiedy obchodzimy imieniny?

    W Polsce się tak przyjęło, że imieniny obchodzi się te, które są pierwsze po urodzinach, ale to żadna zasada. Ja urodziny mam w lipcu, a imieniny miałam w sierpniu, z czego byłam zawsze niezadowolona. Gdy byłam w liceum, zmieniłam sobie datę imienin na maj i już tak zostało.

    A skoro już zaczęłam się zastanawiać nad tym, kiedy obchodzimy imieniny, stwierdziłam, że moja córka nie będzie miała za ciekawie. 27 luty – prawie dzień urodzin lub 19 grudzień miedzy Mikołajem a Gwiazdką. Beznadziejnie!

    • Re: Kiedy obchodzi się imieniny?

     Pewnie ze możesz wybrać termin z lipca!

     • A ja Wam powiem tak: imieniny powinno się dostosować do tego, po którym świętym mamy imię i kiedy jest jego święto w kalendarzu 🙂 jeśli jednak mamy to w nosie, to uważam, że wybieramy termin, który nam odpowiada najbardziej:)

      Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy obchodzi się imieniny?

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo