Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

Może potraficie odpowiedzieć mi na takie pytanie: pracuję w firmie, w której jestem zatrudniona na czas nieokreslony. Przez miesiąc byłam na zwolnieniu, ponieważ chciałam sobie troszkę odpocząć. Po miesiącu wróciłam do pracy (obecnie jestem w 9 miesiącu ciąży) i tu chciałam się dowiedzieć jak to jest. Jeżeli po miesiącu zwolnienia, który płaci mi jeszcze mój pracodawca przerwę sobie zwolnienie i wrócę do pracy chociażby na kilka dni, to czy to oznacza, że przerwałam tym samym ciągłość zwolnienia i dalej musi kolejny miesiac płacić mi pracodawca, nie ZUS? Bo rozumiem, że gdybym nie przerwała zwolnienia, to wówczas po miesiącu płaci mi ZUS. Czy to faktycznie tak jest? Mam nadzieję, że zrozumiałyście o co mi chodzi, że nie zrobiłam Wam mętliku w głowie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Justyna z 34 tyg. brzusiem.

7 odpowiedzi na pytanie: Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

kruszyna Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

kiedyś było tak, że sumowało się nawet pojedyńcze parodniowe zwolnienia. I po upływie tych 30 czy 35 dni (nie jestem pewna) płacił zus. ciągłość nie miała nic do rzeczy. Ale kto wie, te przepisy tak się często zmieniają i może wymyślili coś nowego.

Ania i Maleństwo (10.08.03) 🙂

hana Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

Teraz pracodawca płaci do 33 dnia choroby włącznie, potem od 34 ZUS, jak miałaś zwolnienie krótsze i pójdziesz znowu sumuje się je. Miałam tak samo.

Pozdrawiam

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

Wg mnie ten miesiąc obowiązuje na raz w roku kalendarzowym i potem kkazdy dzien zwolnienia ponad jest juz na konto ZUS, ale tak mi tylko powiedziano. Nie gwarantuję.. mój szef sie pluł własnie, ze jak wroce po zwolnieniu, i wezme znowu, to zakład straci, a kadrówka mi powiedzial aże szef jest głupi…

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

to nie zupelnie tak. zlicza sie wszystkie dni “absencji chorobowej’ w roku razem, niezaleznie jak czesto przerywane bylo zwolnienie i zasada jest taka: do 33 dni placi pracodawca a od 34 dnia ZUS. Ciaglosc zwolnienia akurat w tym przypadku nie ma znaczenia.

Effcia+sierpniowy wiercipiętek (11.08.03)

iwonatrinity Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

Za 33 dni w ROKU płaci pracodawca, resztę ZUS- obojętnie ilodniowe były to zwolnienia i jak długie przerwy między nimi- chodzi o rozliczenie roczne.

Ivo i brykające maleństwo (21.08.2003r.)

karolka Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

Jest ciut inaczej, niż pisza dziewczyny, ale w Twoim przypadku to i tak nic nie zmienia. Ciągłośc zwolnienia sie liczy wtedy, kiedy pomiędzy końcem jednego a początkiem drugiego nie upłynął okreslony czas, tylko nie wiem, czy ten czas to 30 dni czy 60, ale w Twoim przypadku napewno to bedzie krócej, więc nie ma to większego znaczenia.

Pozdrawiam

Karolka i Przecinek (7.08.03)

mamafilipa Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

zgadzam się

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy płaCci ZUS, a kiedy pracodawca?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Końcówka ciąży a farbowanie włosów???
Cześć dziewczyny!!! Mam pytanie, czy słyszałyście jakieś opinie odnośnie właśnie farbowania włosów pod koniec ciąży. Jestem w 37 tygodniu i wybieram się 15.04 do fryzjera, ale wczoraj siostra mnie zbiła z
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Maść cynkowa?
Od jakiegoś czasu męczą mnie pryszczyki. Z tego co czytałam niektóre z Was też "to " mają. Czym to smarować?Czy maść cynkową możana używać? Marta i fasolek (26.X.2003)
Czytaj dalej