kiedy świadome uśmiechy?

Mikołajek smieje się caly czas, wlaściwie od urodzenia, ale niestety wciąż nie są to uśmiechy w pełni świadome. Tzn. kilka dni temu uśmiechnął się do mnie, raz do męża, raz do dziadka i …tyle. Ma już prawie 2 miesiące ( 7 tyg.). Kiedy Wasze maluszki obdarzyły Was w pełni świadomym uśmiechem, który już potem był normalnością??? Czy powinnam się już zastanawić nad tym???Czy może Mikuś ma jeszcze czas? Tak sie nie mogę doczekać. Ogólnie rozwija się świetnie, podnosi główkę, “pełza” sobie na brzuszku, obserwuje, coś tam zaczyna przebąkiwać ( ma na to dużo czasu, bo w dzień prawie w ogóle nie śpi), tylko wciąż jeszcze nie smieje się do nas …Poza tym uśmiecha się ciągle: przez sen , po cysiu, po kupce, do obrazów itp…Tylko nie do nas!!! Czy robimy coś źle?
ada77 i miki

7 odpowiedzi na pytanie: kiedy świadome uśmiechy?

Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy świadome uśmiechy?

MOJ SYNEK PIERWSZY RAZ USMIECHNAL SIE DO MNIE JAK MIAL MIESIAC I JEDEN DZIEN!POTEM JUZ USMIECHAL SIE CORAZ CZESCIEJ.

Nelly i Hubert:)

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy świadome uśmiechy?

Zuzol też uśmiechał się do wszystkiego oprócz nas. No, może czasem, ale myślę, że to był bardziej zbieg okoliczności, bo za chwilę się już nie uśmiechała.
A taki uśmiech kilka razy to zobaczyłam w połowie czerwca. Wtedy pierwszy raz odwzajemniła mój uśmiech. Teraz uśmiecha się od razu jak otworzy oczy i zobaczy kogoś.
Cierpliwości. Już niedługo przestanie śmiać się “do sera” a zacznie do was.

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

magia Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy świadome uśmiechy?

Daj mu jeszcze trochę czasu. U każdego dzidziusia jest inaczej. Mój Grzesiu zaczął się stale uśmiechać do ludzi jakieś 2 tyg temu (10tyg.).
Wcześniej ok. 7-8tyg. uśmiechnął się raz patrząc mi w oczy…to było cudowne. Potem przez chwilkę jakby zapomniał,że już to potrafi. A teraz smieje się bardzo często.

Magia z Grzesiem – 13.04.03

kaska Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy świadome uśmiechy?

Nasza mała zaczęła sie usmiechac gdy miała 4 tyg a teraz gdy ją zaczeoiamy i smiejemy sie to i ona się usmiecha aż jej dziąsła widac ,zabaczysz i ty się doczekasz 🙂

Kaśka i majowa Nadia

Edited by Kaska on 2003/07/07 18:56.

jane Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy świadome uśmiechy?

na pewno nie robicie nic źle. Moja mała zaczęła się uśmiechać właśnie w 7 tygodniu, ale od pierwszego uśmiechu do drugiego minęło trochę czasu. To wcale nie było tak, że jak już zaczęła to robiła to ciągle. Teraz jest tych uśmiechów coraz więcej ale nadal zdarza się dzień bez. Pozdrawiam!

Beata z Małgosią (ur. 4 maja 2003)

aniaaa Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy świadome uśmiechy?

Sebastianek uśmiechnął się po raz pierwszy jak miał niecałe 2 miesiące i od tego czasu śmieje się cały czas.

Aniaaa i Sebcio (17.03.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: kiedy świadome uśmiechy?

Stanowczo nie musisz się jeszcze denerwować 😉

Lea i Mateuszek (14.03.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: kiedy świadome uśmiechy??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
jeszcze raz wykresik.
mam jeszcze wielką prośbę czy mogłaby mi któraś z Was wytłumaczyć bardzo łopatologicznie jak się wstawia wykresy? weszłam do home page i nie wiem co dalej robić.
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Magne B 6?
Wiem, ze wiele z was bierze ten preparat przy problemach ze skurczami i szyjką. Ciekawa jestem jakie dawki zalecili Wam lekarze? Pozdrowienia Mola(5.10.03)
Czytaj dalej