Forum: Szkolniaki

Konkurs dla młodych naukowców – E(x)plory

Drodzy Rodzice,
jeśli wasze dziecko jest kreatywne, ma ciekawe pomysły badawcze, czasem samo eksperymentuje, a czasem zadaje sobie pytania, na które Ty nigdy byś nie wpadł, a do tego jest w wieku od 14 do 20 roku życia, zaproponuj mu udział w Konkursie Naukowym E(x)plory, gdzie jego talent zostanie doceniony.
E(x)plory to platforma współpracy nauki z biznesem: Targi Naukowo-Technologiczne, na których firmy zaprezentują swoje innowacyjne produkty związane z nowymi technologiami, a młodzież? swoje pomysły, wynalazki, pierwsze próby badawcze. Np. dwie uczennice jednego z warszawskich techników zgłosiły się do nas z sondażem dotyczącym zapotrzebowania na roboty dla ludzi starszych. Dzięki temu będą miały szansę pokazania swojego projektu firmie, zajmującej się produkcją robotów oraz odbycia w niej stażu, a jeśli wygrają E(x)plory? pokazania projektu na największych światowych konkursach dla młodych talentów w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Hong Kongu, Holandii.
Do E(x)plory przyjmujemy prace z około 20 dziedzin (por. regulamin na ) w tym: nauk przyrodniczych, technicznych, matematycznych, medycznych, społecznych i ekonomicznych oraz specjalnej kategorii? nauki humanistyczne.
Prace zgłaszane do E(x)plory powinny mieć formę tekstu o objętości od 5 do 10 stron formatu A4. Projekty zgłaszanych prac nie mają ograniczeń tematycznych, jednak preferowane będą projekty twórcze (a nie odtwórcze), tzn. rozwiązujące pewien dylemat naukowy lub stawiające pytanie naukowe i udzielające na nie odpowiedzi. Badanie naukowe to dla nas praca podjęta w celu pogłębienia wiedzy. W projekcie można zająć się zarówno badaniem wpływu żywienia na wagę kolegów i koleżanek z klasy, przepływu prądu, higieny w środkach transportu, funkcjonowania maszyn, jak również badaniem nastrojów społecznych. Inwencja twórcza mile wskazana.
Zachęcamy do wysłuchania reportażu nt. Explory, emitowanego w radiowej Trójce:

Udział w konkursie jest bezpłatny, a NAGRODY PIENIĘŻNE! Nagrodami są: 6000 zł dla Zwycięzcy, 4000 zł dla Zdobywcy II miejsca, 2000 zł dla Zdobywcy III miejsca. Ponadto zdobywcy nagród specjalnych otrzymają zaproszenie do udziału w międzynarodowym finale Intel ISEF, INESPO oraz Expo Sciences International oraz w możliwość odbycia stażu w firmach badawczo-rozwojowych (nagrody specjalne sponsorowane przez FZT oraz partnerów Explory).
Laureaci Explory wezmą udział w podobnych wydarzeniach:
? Gala otwarcia Intel ISEF 2012:
? Najlepsze targi naukowe w Europie, czyli Big Bang:
? Ogłoszenie zwycięzcy Intel ISEF 2012:
Projekty można zgłaszać do 31 października 2013. Gotowe projekty młodzież zaprezentuje na Festiwalach Regionalnych w styczniu i lutym 2014.
W razie pytań? chętnie na nie odpowiemy pod adresem [email][email protected][/email].
Festiwal E(x)plory organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii.

Znasz odpowiedź na pytanie: Konkurs dla młodych naukowców – E(x)plory

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
czytnik e-booków
ukradli mi na wakacjach i musze kupić nowy miałam Kindle Classic i przymierzam się pozostać przy Kindle bo byłam zadaowolona choć zastanawiam się czy obecnie na rynku nie ma nic fajniejszego jaki czytnik
Czytaj dalej
Polecam
Teatr
Polecam "Szalone nożyczki" :) Pewnie już wiele osób widziało, ale te co nie widziały to naprawdę zachęcam, dużo humoru, spektakl z udziałem widzów, więc za każdym razem zakończenie może być inne. Byłam
Czytaj dalej