kosmówki brak??????

Witam wszystkie. Otrzymałam dzisiaj wynik mojego badania hp. Co to znaczy kosmówki brak, rozumiem, że się nie wykształciła i prawdopodobnie dziecko przez to nie było odżywiane, ale dlaczego? Czy powinna już istnieć gdy dziecko ma 8tyg? Kiedy przekształca się cialko żółte w łożysko. Czy ktoś wie dlaczego u mnie się nie wykształciła? Będę wdzięczna za wszlkie info. Dziękuję i pozdrawiam.

4 odpowiedzi na pytanie: kosmówki brak??????

asia7 Dodane ponad rok temu,

Re: kosmówki brak??????

Witaj Luncia1, szczerze mówiąc niezbyt dobrze się orientuję jak to jest z tą kosmówką, ale z tego co pamiętam to właśnie z kosmówki tworzy się łożysko, początkowo kosmówka odpowiada za odżywianie i krążenie a potem łożysko. Kosmówka powstaje wcześnie i myślę że w 8 tyg już powinna być (u mnie była chociaż poroniłam w 12 tyg to na usg lekarz powiedział że dziecko umarło w 8 albo 9 tyg).
Mam nadzieję że czegoś nie pokręciłam…..
Najlepiej jak porozmawiasz o tym z lekarzem. Napisz co ci powiedział na ten brak kosmówki, bo w sumie to sama jestem ciekawa co to dokładnie oznacza.

Pozdrawiam cię cieplutko i przesyłam buziaczki.
Asia
aniołek 07.10.2003

luncia1 Dodane ponad rok temu,

Re: kosmówki brak??????- odpowiedź

Hej dziewczyny. Otrzymałam dzisiaj odpowiedź na moje pytanie. A więc, lekarz wytłumaczył mi, że fakt iż w badaniu hp. u mnie nie znaleziono kosmówki był spowodowany tym że prawdopodobnie ją już wcześniej podczas krwawienia wydaliłam. Drugim powodem nie istnienia kosmówki (mnie nie dotyczy) jest ciąża pozamaciczna, dlatego jest to sprawdzane. A więc, kolejny powód mojego poronienia wykluczony. Na ostatniej wizycie, mój ginekolog wspominał mi iż powodem również mogło być tyłozgięcie i przesunięcie jednostronne macicy, obecnie jest ona “prostowana” różnymi medykamentami. Pozdrawiam wszystkie z Was najgoręcej.

gosik Dodane ponad rok temu,

Re: kosmówki brak??????- odpowiedź

Luncia!
Jakimi medykamentami oni ci chcą,,prostować” macicę???!!!!
Ja również mam tyłozgięcie, moja mama, siostra i cała banda kobiet w rodzinie i wszystkie zachodzą w ciążę i rodzą…

Nie rozumiem ale szczerze wątpię, by tyłozgięcie mogło być przyczyną poronienia…lekarz nigdy nie mówił, że to stanowi zagrożenie dla ciąży…i kto tu może mieć rację???

GOSIA i

luncia1 Dodane ponad rok temu,

Re: kosmówki brak??????- odpowiedź

Hej Gosia. Wydaje mi się, że nie miał on na myśli tyłozgięcia jako jedyny możliwy powód poronienia, ale również komplikacje jakie za nim idą. Macicę mi “prostuje” czopkami doodbytniczymi Distreptazą, działa, bo byłam już na badaniu kontrolnym i macica jest już prawie na swoim miejscu. Pozdrawiam Was gorąco (Ciebie i dzidzię).

Znasz odpowiedź na pytanie: kosmówki brak??????

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
znów bakterie!!!
wiem ze kilka z was boryka sie z tym problemem.ja od poczatku ciązy.cały czas wymazy i leczenie i tak w kółko.własnie udało mi się pozbyc jednych bakterii to pojawiła sie
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Furagin i Cebion
nie orientujecie sie przypadkiem czy te dwa leki podawac razem czy osobno??? u lek. nie bylam osobiscie i teraz nie jestem pewna jak podac czy najpierw furagin przez tydzien a potem
Czytaj dalej