Kto podawał Diphergan? PILNE

Lekarka neonatolog zapisała to mojej 2 miesięcznej córce na kaszel (2,5 ml x 2) tymczasem na ulotce przeczytałam, że lek można stosować u dzieci powyżej 2 roku… Kaszle paskudnie, ale wszystko siedzi w gardle, więc antybiotyku nie dała. Zresztą specjalnie wezwałam tą lekarke, z polecenia, bo wiem, że antybiotyki przepisuje w ostateczności.
Czy waszym dzieciom też ktoś ten syrop przepisywał? Jak reagowały? Boję się podać, bo czytam tam o drgawkach, nagłej śmierci łóżeczkowej. Napisy na ulotkach są zatrważające… Czy Diphergan jest szkodliwy dla dzieci, które nie mają dwóch lat?

19 odpowiedzi na pytanie: Kto podawał Diphergan? PILNE

 1. Re: Kto podawał diphergan? PILNE

  ja podawałam Zu, lekarka mi przepisała. Ulotka wygląda strasznie to fakt, teraz podaję takie leki że najchętniej nie czytałabym ulotek.
  Zreszą te wszystkie opisane skutki uboczne to zabezpieczenie dla firm farmaceutycznych od strony prawnej, więc muszą napisać o skutkach ubocznych. Występują rzadko ale…

  Najważniejsze abyś podawała taką ilosć jaką przepisała Ci lekarka odmierzaj miarką. I z tego co wiem po ostatnich wędrówach po lekarzach teko syropu nie nalezy długo stosować u dzieci.

  Lek działa przeciwkaszlowo, przeciwymiotnie, uspokajająco. Chociaż powiem Ci że ja u Zuzi nie zauwazyłam poprawy po podawaniu dipherganu.

  • Ten lek był znany, gdy moje dzieci były maluchami, teraz mają ok. 30-tki. Też dostały ten lek, jednak, gdybym od razu wiedziała o jego działaniu, byłabym ostrożniejsza w konkretnym podawaniu go. Był przepisywany w przypadku przeziębienia. Ten lek działa na centralny układ nerwowy i należy być bardzo ostrożnym z jego stosowaniem w przypadku dzieci.

  • Kochani, zaufajcie lekarzom, bo jak czytam niektóre komentarze, to włosy stają dęba. Jesteście wszyscy po medycynie? Mądrzejsi od doświadczonych lekarzy? Po co chodzicie do lekarzy skoro wiecie lepiej? Czy możecie pokazać mi lek, o którym można powiedzieć, że nie ma żadnych skutków ubocznych? Nie ma takiego leku! A jednak leki są stosowane od lat i z powodzeniem ratują zdrowie i życie. Jeśli ktoś zastanawia się, co lepsze – brać przez krótki okres czasu lek, czy zafundować niedoleczonemu dziecku jakieś zapalenie płuc, to chyba wybór jest oczywisty? Diphergan brała cała moja rodzina w różnych okresach. Brały dzieci, rodzice, siostry, kuzynki, ciocie i ja też brałem. Uwaga wiadomość z ostatniej chwili: Żyjemy i mamy się dobrze. Nie siejcie paniki, bo jakiś wystraszony oszołom przestanie leczyć swoje dziecko.

 2. Re: Kto podawał diphergan? PILNE

  Nie wiem czy ja Ci pomogę, ale Paweł dostał ten lek doraxnie, jednorazowo, kiedy byliśmy w szpitalu i właśnie miał kaszel. Ale on ma powyżej dwóch lat. Nic sie nie działo, zadziałał uspokajająco i łagodząco kaszel. Dwa lata a dwa miesiące to chyba znaczna różnica, takie jest moje zdanie. Mnie też by to podpadło, w końcu to jeszcze maluszek.

  • Re: Diphergan opinie

   Ja ma Diphergan awaryjnie w szafie, ale nie musiałam, narazie wystarczał lżejszy Sinecod. Oli dostał (zapisany przez lekarkę) pierwszy raz Diphergan około 18 mcy. Ale mam podawac dopiero w razie jak nie zadziala nic innego. Nietety nie pamietam co na kaszel moga takie maluszki dumiesieczne 🙁

   • Re: Kto podawał Diphergan? PILNE

    Lekarz przepisła Oli diphergan jak miał ok 7 miesięcy. Lekarz od razu ostrzegł mnie co jest napisane na ulotce. Ja staram sie tego leku unikac poniewaz jest to lek uspokajający i Ola była zawsze po nim strasznie ospała. POzdr

    • Re: Czy Diphergan jest szkodliwy? PILNE

     Ja podawałam Mai Diphergan jak miała 6m-cy ale chodziło o działanie przeciwwymiotne, żeby nie zwróciła antybiotyku. Miała anginę i było jej niedobrze.

     • Re: Kto podawał Diphergan na kaszel? PILNE

      Marta w zeszłym tygodniu z tych samych wskazań co u Szprytki brała Diphergan – ma 8 miesięcy. W sumie dałam jej tylko 2 razy na noc. Wszystko było w porządku. Mati brał też kiedyś na złagodzenie kaszlu na noc – spał po leku spokojnie.

      • Re: Diphergan syrop na kaszel

       Syn koleżanki wylądował w szpitalu z drgawkami po podaniu dipherganu ( a ma 2,5 roku). Powiedzieli w szpitalu,że to lek starej generacji i ma tak dużo skutków ubocznych,że lepiej go nie podawać.

       • Re: Kto podawał diphergan? PILNE

        Takie właśnie miałam odczucie po przeczytaniu ulotki. Z drugiej strony kaszel byl tak silny, że jednak podałam. Spała po tym bardzo dobrze i kaszel był mniejszy. Postaram sie jednak o opinię innego lekarza.
        Dzieki Wam dziewczyny za pomoc!

       • Re: Kto podawał diphergan? PILNE

        Olo brał kilka razy. Działa nieźle. Nie kaszle tak silnie w nocy i łatwiej zasypia.
        Najskuteczniejszym środkiem przeciwkaszlowym okazał się jednak Sinekod w kroplach. Przed zaśnięciem 2 x po 20 kropel, co 3 godziny. Dużo tego łykał, bo zaliczył parakrztuśca… A ostatnio o mało co atypowe, obustronne zapalenie płuc. Miał początki, ale udało się opanować. Cholerne chlamydie… 🙁
        A ulotkami się nie przejmuj… Dostałem kiedyś “łagodny” lek nasenny (dla mnie). A w ulotce: Przy gwałtownym przebudzeniu w środku nocy może wystąpić amnezja, która jednak mija po kilku godzinach…
        I drugie – przy długotrwałym podawaniu pojawiały się psychozy, które ustępowały po około pół roku…
        Jakoś zjadłem całe opakowanie i psychozy nie dostałem, pamięć też wciąż OK…
        Często jest tak, że jeśli w badanej próbie pacjentów trafi się jakiś, co padnie na wylew, czy zawał – muszą o tym napisać, chociaż nie koniecznie lek był przyczyną…

        • Re: Kto podawał diphergan? PILNE

         Dziecko ma 2 miesiące a lek podaje, że można do przyjmować od 2 roku życia…to chyba mnie najbardziej zastanowiło…
         Abstrahując: zastanawia mnie ten kaszel. Podobno osłuchowo czysta a tu kaszel okrutny, szczekający. Co prawda dość rzadki ale jednak. Co to może być? Czym jest ten “parakrztusiec”?

         • Re: Diphergan opinie

          Olek też tak miał. Suchy szczekający kaszel, bez żadnych innych objawów. Po niemal trzech tygodniach męki i ataków kaszlu, kiedy Olo aż wymiotował, pojechałem na Żelazną (oddział chorób zakaźnych) aby pobrali małemu wymaz. Wywiad potwierdził, że moje przypuszczenia są słuszne i zakwalifikowali Olka na darmowe badanie. Lekarka dała dość silny antybiotyk (Klacid) po którym niemal z dnia na dzień kaszel zaczął mijać.
          Tyle, że z tym parakrztuścem jest jakoś tak, że wykryć go we krwi (IgG) można dopiero po miesiącu – dwóch od zakażenia, zaś w wymazie – do 10 – 15 dni od zakażenia, przy czym im dalej, tym mniejsze szanse na pozytywny wynik. Akurat jesteś w takim okresie, że wymazu już nie warto robić, za to można zrobić IgG.
          Bakteria nazywa się ładnie Bortadella Pseudopetusis (mogłem coś przekręcić). Poszukaj w necie, sporo jest na ten temat.
          Niestety, czasem trzeba samemu wyręczać lekarzy. Ja sam, po prawie roku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych, kiedy już zapomniałem, co to znaczy niebolące gardło i drożny nos, zacząłem drążyć i szukać przyczyn. Oczywiście lekarze twierdzili, że to drobna infekcja, czasem była faktycznie na tyle poważna, że dawali antybitotyk… Co z tego, że drobna, jeśli w tydzień – dwa po wyleczeniu zaczynało się to samo?
          Po paru dniach grzebania w necie i książkach wyszperałem, że winowajcą może być chlamydia pneumoniae, albo HCV tyypC, albo za niski poziom TSH. Zrobiłem wszytkie trzy badania – hormonki OK, HSV nie ma, za to chlamydi… ło, ho, ho i jeszcze trochę. No więc potuptałem z tym do odpowiedniego doktorka i zaliczam właśnie dwumiesięczną kurację Summamedem (3×1, a potem 2 x w tygodniu po jednej przez dwa miesiące…). Ale pozytywne objawy już są :)) Nos od tygodnia drożny, gardło OK, śluzówki wreszcie nie przesuszone… Ot i polska rzeczywistość.

          • Re: Czy Diphergan jest szkodliwy?

           Lepszy na takie ataki jest SINECOD.
           To tak na przyszłość.

           • Re: Kto podawał diphergan? PILNE

            Wiem. W tym wypadku lekarka przepisała diphergan jako lek główny, który oprócz leczenia kaszlu jest też lekiem przeciwhistaminowym.

            • Re: Kto podawał diphergan? PILNE

             U nas kaszel od wczoraj się zmienił na bardziej mokry i odrywający się. Poza tym kaszle głównie w trakcie i po jedzeniu, nie ma raczej niekontrolowanych napadów. Tak czy owak będę miała na uwadze Twoje rady choc mam nadzieję, że tu jest inna historia. Jeśli nie będzie przechodziło na pewno zrobię te badania. Dzieki i powodzenia w leczeniu!

             • Re: Kto podawał diphergan? PILNE

              Szymon wytrabil juz kilka flaszek dipherganu ale chyba nie zaczynal tak wcesnie, u nas bez skutkow ubocznych.
              A np polecany przez wiele osob sinecod wcale nie dzial u niego przeciwkaszlowo.

              Dorotka1 Szymon i Ktos czerwcowy

              • Re: Diphergan na kaszel

               Moje dziecko dostało Diphergan w 5 mies. Ale niestety go wcale nie toleruje i wszytsko od razu zwraca! Nawet po rozcieńczeniu.

               • Re: Kto podawał diphergan? PILNE

                ja podawalam mojemu synkowi na polecenie lekarki, juz jak mial 4 miesiace. Swoja droga diphergan jest skuteczny i szybciutko mu przechodzilo po nim

                • Re: Kto podawał diphergan? PILNE

                 Moja też w końcu dobrze tolerowała i ładnie po tym spała ale niestety nie obyło sie bez antybiotyku 🙁 Nie poradziła sobie z wyksztuszaniem i poszło na oskrzela. Szkoda mi jej bardzo, taka malusia a już antybiotyk 🙁 No trudno, tak to jest jak starsze dziecko przyniesie chorobę…ciężko uchronić mniejsze 🙁

                 • Nam też przepisano przed 2 ur. Dziecko odpłynęło mi. Więcej razy nie podałam. Jak tylko lekarz przepisuje nam to (dziecko 8 lat) , jest to zawsze jedyna pozycja na recepcje której nigdy nie wykupuje. Za dużo złych opinii czytałam i zbyt silnie uspokaja syna. Podawaj ostrożnie. Zaniż dawkę i obserwuj. W razie potrzeby zwiększaj stopniowo do dawki którą zalecił lekarz.

                  Znasz odpowiedź na pytanie: Kto podawał Diphergan? PILNE

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general