Kto podawał Diphergan? PILNE

Lekarka neonatolog zapisała to mojej 2 miesięcznej córce na kaszel (2,5 ml x 2) tymczasem na ulotce przeczytałam, że lek można stosować u dzieci powyżej 2 roku… Kaszle paskudnie, ale wszystko siedzi w gardle, więc antybiotyku nie dała. Zresztą specjalnie wezwałam tą lekarke, z polecenia, bo wiem, że antybiotyki przepisuje w ostateczności.
Czy waszym dzieciom też ktoś ten syrop przepisywał? Jak reagowały? Boję się podać, bo czytam tam o drgawkach, nagłej śmierci łóżeczkowej. Napisy na ulotkach są zatrważające… Czy Diphergan jest szkodliwy dla dzieci, które nie mają dwóch lat?

18 odpowiedzi na pytanie: Kto podawał Diphergan? PILNE

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

ja podawałam Zu, lekarka mi przepisała. Ulotka wygląda strasznie to fakt, teraz podaję takie leki że najchętniej nie czytałabym ulotek.
Zreszą te wszystkie opisane skutki uboczne to zabezpieczenie dla firm farmaceutycznych od strony prawnej, więc muszą napisać o skutkach ubocznych. Występują rzadko ale…

Najważniejsze abyś podawała taką ilosć jaką przepisała Ci lekarka odmierzaj miarką. I z tego co wiem po ostatnich wędrówach po lekarzach teko syropu nie nalezy długo stosować u dzieci.

Lek działa przeciwkaszlowo, przeciwymiotnie, uspokajająco. Chociaż powiem Ci że ja u Zuzi nie zauwazyłam poprawy po podawaniu dipherganu.

joannar Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

Nie wiem czy ja Ci pomogę, ale Paweł dostał ten lek doraxnie, jednorazowo, kiedy byliśmy w szpitalu i właśnie miał kaszel. Ale on ma powyżej dwóch lat. Nic sie nie działo, zadziałał uspokajająco i łagodząco kaszel. Dwa lata a dwa miesiące to chyba znaczna różnica, takie jest moje zdanie. Mnie też by to podpadło, w końcu to jeszcze maluszek.

asia80 Dodane ponad rok temu,

Re: Diphergan opinie

Ja ma Diphergan awaryjnie w szafie, ale nie musiałam, narazie wystarczał lżejszy Sinecod. Oli dostał (zapisany przez lekarkę) pierwszy raz Diphergan około 18 mcy. Ale mam podawac dopiero w razie jak nie zadziala nic innego. Nietety nie pamietam co na kaszel moga takie maluszki dumiesieczne 🙁

mk1 Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał Diphergan? PILNE

Lekarz przepisła Oli diphergan jak miał ok 7 miesięcy. Lekarz od razu ostrzegł mnie co jest napisane na ulotce. Ja staram sie tego leku unikac poniewaz jest to lek uspokajający i Ola była zawsze po nim strasznie ospała. POzdr

szprytka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Diphergan jest szkodliwy? PILNE

Ja podawałam Mai Diphergan jak miała 6m-cy ale chodziło o działanie przeciwwymiotne, żeby nie zwróciła antybiotyku. Miała anginę i było jej niedobrze.

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał Diphergan na kaszel? PILNE

Marta w zeszłym tygodniu z tych samych wskazań co u Szprytki brała Diphergan – ma 8 miesięcy. W sumie dałam jej tylko 2 razy na noc. Wszystko było w porządku. Mati brał też kiedyś na złagodzenie kaszlu na noc – spał po leku spokojnie.

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: Diphergan syrop na kaszel

Syn koleżanki wylądował w szpitalu z drgawkami po podaniu dipherganu ( a ma 2,5 roku). Powiedzieli w szpitalu,że to lek starej generacji i ma tak dużo skutków ubocznych,że lepiej go nie podawać.

sprezynka Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

Takie właśnie miałam odczucie po przeczytaniu ulotki. Z drugiej strony kaszel byl tak silny, że jednak podałam. Spała po tym bardzo dobrze i kaszel był mniejszy. Postaram sie jednak o opinię innego lekarza.
Dzieki Wam dziewczyny za pomoc!

Beata2020-10-17 16:41:40

Lekarz przepisał mojej córce 3 +, ten lek przy zapaleniu tchawicy 7 ml + levoprol 5ml0+ antybiotyk

tata-marcin Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

Olo brał kilka razy. Działa nieźle. Nie kaszle tak silnie w nocy i łatwiej zasypia.
Najskuteczniejszym środkiem przeciwkaszlowym okazał się jednak Sinekod w kroplach. Przed zaśnięciem 2 x po 20 kropel, co 3 godziny. Dużo tego łykał, bo zaliczył parakrztuśca… A ostatnio o mało co atypowe, obustronne zapalenie płuc. Miał początki, ale udało się opanować. Cholerne chlamydie… 🙁
A ulotkami się nie przejmuj… Dostałem kiedyś “łagodny” lek nasenny (dla mnie). A w ulotce: Przy gwałtownym przebudzeniu w środku nocy może wystąpić amnezja, która jednak mija po kilku godzinach…
I drugie – przy długotrwałym podawaniu pojawiały się psychozy, które ustępowały po około pół roku…
Jakoś zjadłem całe opakowanie i psychozy nie dostałem, pamięć też wciąż OK…
Często jest tak, że jeśli w badanej próbie pacjentów trafi się jakiś, co padnie na wylew, czy zawał – muszą o tym napisać, chociaż nie koniecznie lek był przyczyną…

sprezynka Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

Dziecko ma 2 miesiące a lek podaje, że można do przyjmować od 2 roku życia…to chyba mnie najbardziej zastanowiło…
Abstrahując: zastanawia mnie ten kaszel. Podobno osłuchowo czysta a tu kaszel okrutny, szczekający. Co prawda dość rzadki ale jednak. Co to może być? Czym jest ten “parakrztusiec”?

tata-marcin Dodane ponad rok temu,

Re: Diphergan opinie

Olek też tak miał. Suchy szczekający kaszel, bez żadnych innych objawów. Po niemal trzech tygodniach męki i ataków kaszlu, kiedy Olo aż wymiotował, pojechałem na Żelazną (oddział chorób zakaźnych) aby pobrali małemu wymaz. Wywiad potwierdził, że moje przypuszczenia są słuszne i zakwalifikowali Olka na darmowe badanie. Lekarka dała dość silny antybiotyk (Klacid) po którym niemal z dnia na dzień kaszel zaczął mijać.
Tyle, że z tym parakrztuścem jest jakoś tak, że wykryć go we krwi (IgG) można dopiero po miesiącu – dwóch od zakażenia, zaś w wymazie – do 10 – 15 dni od zakażenia, przy czym im dalej, tym mniejsze szanse na pozytywny wynik. Akurat jesteś w takim okresie, że wymazu już nie warto robić, za to można zrobić IgG.
Bakteria nazywa się ładnie Bortadella Pseudopetusis (mogłem coś przekręcić). Poszukaj w necie, sporo jest na ten temat.
Niestety, czasem trzeba samemu wyręczać lekarzy. Ja sam, po prawie roku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych, kiedy już zapomniałem, co to znaczy niebolące gardło i drożny nos, zacząłem drążyć i szukać przyczyn. Oczywiście lekarze twierdzili, że to drobna infekcja, czasem była faktycznie na tyle poważna, że dawali antybitotyk… Co z tego, że drobna, jeśli w tydzień – dwa po wyleczeniu zaczynało się to samo?
Po paru dniach grzebania w necie i książkach wyszperałem, że winowajcą może być chlamydia pneumoniae, albo HCV tyypC, albo za niski poziom TSH. Zrobiłem wszytkie trzy badania – hormonki OK, HSV nie ma, za to chlamydi… ło, ho, ho i jeszcze trochę. No więc potuptałem z tym do odpowiedniego doktorka i zaliczam właśnie dwumiesięczną kurację Summamedem (3×1, a potem 2 x w tygodniu po jednej przez dwa miesiące…). Ale pozytywne objawy już są :)) Nos od tygodnia drożny, gardło OK, śluzówki wreszcie nie przesuszone… Ot i polska rzeczywistość.

ala25 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Diphergan jest szkodliwy?

Lepszy na takie ataki jest SINECOD.
To tak na przyszłość.

sprezynka Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

Wiem. W tym wypadku lekarka przepisała diphergan jako lek główny, który oprócz leczenia kaszlu jest też lekiem przeciwhistaminowym.

sprezynka Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

U nas kaszel od wczoraj się zmienił na bardziej mokry i odrywający się. Poza tym kaszle głównie w trakcie i po jedzeniu, nie ma raczej niekontrolowanych napadów. Tak czy owak będę miała na uwadze Twoje rady choc mam nadzieję, że tu jest inna historia. Jeśli nie będzie przechodziło na pewno zrobię te badania. Dzieki i powodzenia w leczeniu!

Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

Szymon wytrabil juz kilka flaszek dipherganu ale chyba nie zaczynal tak wcesnie, u nas bez skutkow ubocznych.
A np polecany przez wiele osob sinecod wcale nie dzial u niego przeciwkaszlowo.

Dorotka1 Szymon i Ktos czerwcowy

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: Diphergan na kaszel

Moje dziecko dostało Diphergan w 5 mies. Ale niestety go wcale nie toleruje i wszytsko od razu zwraca! Nawet po rozcieńczeniu.

agusia27 Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

ja podawalam mojemu synkowi na polecenie lekarki, juz jak mial 4 miesiace. Swoja droga diphergan jest skuteczny i szybciutko mu przechodzilo po nim

sprezynka Dodane ponad rok temu,

Re: Kto podawał diphergan? PILNE

Moja też w końcu dobrze tolerowała i ładnie po tym spała ale niestety nie obyło sie bez antybiotyku 🙁 Nie poradziła sobie z wyksztuszaniem i poszło na oskrzela. Szkoda mi jej bardzo, taka malusia a już antybiotyk 🙁 No trudno, tak to jest jak starsze dziecko przyniesie chorobę…ciężko uchronić mniejsze 🙁

Znasz odpowiedź na pytanie: Kto podawał Diphergan? PILNE

Dodaj komentarz

Nauka jazdy na łyżwach
Łyżwy dla 3 latka?
Jakie są wasze doświadczenia? Czy 3 latka można zabrać na łyżwy? Jak podejść do nauki i pierwszych kroków na lodowisku? Jaki rozmiar mają  najmniejsze łyżwy dla dzieci?
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Jaka jest waga dziecka w 32 tygodniu ciąży?
Mam prośbę. Napiszcie, ile ważył Wasz dzidziuś w 32 tygodniu ciąży. Ja mam mieć pierwsze dziecko, chłopczyka i ważył 2,5 kg w 32 tygodniu. Czy to prawidłowa waga? Jeśli ma
Czytaj dalej