Forum: Szkolniaki

Lakierowanie/Fluoryzacja zębów

Hej, rodzice!

NAsze dzieci wchodzą w wiek szkolny – wraz z tym rozpoczyna się tak zwana szkolna fluoryzacja zębów. Sama pamiętam, jak bardzo, gdy ja byłam w szkole, przeżywałam ten zabieg. Nie dosć, że gabinety były słabe, to jeszcze ten fluor miał dziwny kolor i zapach. Generlanie nieprzyjemne przeżycia.
Teraz zastanawiam się, czy nie posłać raczej dziecka na fluoryzację do gabinetu stomatologicznego. Rozmawiałam ostatnio ze swoim dentystą, ktory polecił mi [edycja reklamy]- stosowany u niego w gabinecie. Słyszałyście może o tym lakierze? Ponoć dzieci znoszą go wyśmienicie, bo ma fajny smak i dobre właściwości. I robią to kiedy chcą, a nie koniecznie w szkole 😉 Rozważam taką opcję, co by dziecko się nie męczyło.
Co o tym sądzicie? Gdzie posyłacie swoje dzieci?
Pozdrawiam

8 odpowiedzi na pytanie: Lakierowanie/Fluoryzacja zębów

gosik Dodane ponad rok temu,

a ja szkolną fluoryzację wspominam bardzo sympatycznie
uwielbialiśmy zbiorowo pluć na szkolne trawniki

anet Dodane ponad rok temu,

od kilku lat co 6,7 m-cy robie dzieciom lakierowanie u stomatologa prywatnie, to jest po prostu posmarowanie fluorem ząbków i 1 fiolka starcza na dwójkę dzieci (koszt ok 100zl), (na dorosłą osobę – 1 fiolka)
ja sama odkąd zaczęłam lakierować zęby nie mam problemów z próchnicą, dlatego polecam i robię to 2 x w ciągu roku

to taki bezbarwny płyn – w szkole to z tego co pamiętam to była taka specjalna pasta

ważne jak ten fluor jest kładziony że tak powiem:), kiedyś pokusiłam się z grupera u innego stomatologa to tak po łebach zrobił w ciągu 3 min dosłownie, a mój stomatolog jest dokładny i każdy ząb lakieruje z każdej strony – 20 min, 30 min niewyjęte

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

u mojego młodego w szkole juz 3 rok fluoryzują ząbki. Nie narzeka że to coś paskudnego -on raczej z tych że jak coś mu nie smakuje to bardzo głośno o tym mówi…. nawet nie wiem kiedy to przebiega -szczoteczki mają w klasie i co jakis czas higienistka zabiera ich grupami.
oprócz tego lakieruje ( czy lakuje??) mu nowo wychodzące 6tki i 7 mki…. Ale to juz w gabinecie 🙂

aliraza149 Dodane ponad rok temu,

Nie ma to wiele wspólnego z dysleksją – po prostu osoby prawo i leworęczne mają trochę inną organizację mózgu, nasz zespół bada dzieci pod kątem mózgowego podłoża dysleksji – ważne jest byśmy mieli jak najbardziej porównywalną między sobą grupę, zatem w projekcie mamy tylko dzieci praworęczne. Pozdrawiam!

chal-nikkal Dodane ponad rok temu,

od kilku lat co 6,7 m-cy robie dzieciom lakierowanie u stomatologa prywatnie, to jest po prostu posmarowanie fluorem ząbków i 1 fiolka starcza na dwójkę dzieci (koszt ok 100zl), (na dorosłą osobę – 1 fiolka) ja sama odkąd zaczęłam lakierować zęby nie mam problemów z próchnicą, dlatego polecam i robię to 2 x w ciągu roku to taki bezbarwny płyn – w szkole to z tego co pamiętam to była taka specjalna pasta..???

ramina Dodane ponad rok temu,

U nas już od pierwszego roku edukacji pilnowali jej w przedszkolu. Córka nigdy nie miała z nia problemów.

mamuskam Dodane ponad rok temu,

Moje dzieci dwa razy do roku chodzą na “fluor” do stomatologa,w ramach wizyty NFZ mam to darmowo

alinkaka Dodane ponad rok temu,

Mojemu młodszemu maluchowi dopiero rosną zęby, a starszak ma fluoryzacje w przedszkolu dwa razy do roku (na wiosnę i jesień)

Znasz odpowiedź na pytanie: Lakierowanie/Fluoryzacja zębów

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Wrześnióweczki 2014
Po dziesięciu latach powracam na forum oczekujących pozdrawiam Was wszystkie cieplutko i wpisujcie się
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Kontrola Urzędu Skarbowego Przy Uldze na dzieci
Mam pytanie, zabieram się powoli za rozliczenia, odliczam ulgę za jedno dziecko. Wyczytałem w poradniku : [URL="https://www.money.pl/podatki/pit_2013/poradniki/ulga-na-dzieci/?rfguidfo"]https://www.money.pl/podatki/pit_2013/poradniki/ulga-na-dzieci/?rfguidfo[/URL], że Urząd Skarbowy może ale ni musi poprosić o przedstawienie dokumentów. Czy piszą
Czytaj dalej