Leki w ciąży?

Dziewczyny, wczoraj dzieliłam się z wami radosną nowiną. Ale mam wątpliwość – lekarz przepisał mi Scopolan (3x dziennie), tak profilaktycznie, bo poprzednią ciążę straciłam.
No i zanim połknęłam tabletkę, przeczytałam ulotkę, w której stoi jak byk napisane, że kobiety zwłaszcza w pierwszym trymestrze nie powinny go stosować. Bo to lek silnie rozkurczowy.
Proszę was o radę, co zrobić? Boję się zaszkodzić dzidzi.
Oprócz tego mam duphaston, wit. E i kwas foliowy. To rozumiem, ale ten scopolan???????????

4 odpowiedzi na pytanie: Leki w ciąży?

joanka-b Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży?

Przyznaję – ja wzięłam dwie tabletki. W pierwszym trymestrze. Lekarz zapisał, bo miałam problemy z jelitami, żołądkiem, a no-spa nie dawała sobie z tym rady. Też się bardzo przeraziłam gdy przeczytałam ulotkę, ale że mam zaufanie do mojego lekarza, zaryzykowałam. Na szczęście, tak jak mówię skończyło się tylko na 2 tabletkach, bo pomogło bardzo szybko. U Fasolki mojej wszystko dobrze… Nie wiem jak długo będziesz musiała brać te leki, nie wiem jaki wtedy wpływ mogą mieć na Maluszka. Ale życzę powodzenia i może warto jeszcze z kimś podzielić się wątpliwościami, może jest jakiś znajomy przyjazny lekarz?
pozdrawiam
Asia i 19tyg. Fasolka

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży?

Lekarz raczej wie co robi. ponieważ jak piszesz, pierwszą ciążę straciłaś, przepisał Ci lekarstwo które zapobiega skurczom (macicy). właśnie po to lekarz jest lekarzem żeby takie sprawy wiedzieć. bazując na ulotkach każdy leczyłby się sam. jeśli nie masz zaufania do tego lekarza to może go zmień, bo w ciąży dobry lekarz dający poczucie bezpieczeństwa to podstawa..
pozdrawiam,
Anka.

karo2 Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży?

Mnie również zapisano scopolan ale tylko w razie silnego bólu. Nie brałam no-spy bo myślałam że jest przeciwbólowa więc skoro tak strasznie nie cierpię to po co brać. No i znalazłam się w szpitalu z powodu zagrożenia ciąży i łykam już wszystko. Radziłabym stosować się do tych zaleceń. Jedną ciążę już straciłam ale teraz się uda! Pozdrawiam mamy grudniowe i styczniowe!!!

Dodane ponad rok temu,

Re: Leki w ciąży?

Dzięki, trochę sięuspokoiłam. ponoć to podaje siękobietom, aby organizm nie odrzucił zarodka.

Znasz odpowiedź na pytanie: Leki w ciąży??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Na krawedzi rozpaczy...i wielka niewiadoma
Czy po kilkumiesiecznych "probach" w okresie plodnym (potwierdzonym przez uzycie testu owulacyjnego i wszelkiego rodzaju tradycyjnych wyliczen) nadal nie jestem w ciazy, a przy tym wciaz jeszcze przed trzydziestka- czy
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
czop śluzowy !
dziewczyny ! dzisiaj wylazł ze mnie czop śluzowy !!! a do terminu 10 dni !! błagam doświadczone mamy o informacje, jak długo po czopie jeszcze czekały ????
Czytaj dalej