Lewatywa w domu przed porodem?

Chcę zrobić sobie lewatywę w domu przed wyjazdem do szpitala. Słyszałam, że można kupić taki zestaw w aptece. Słyszałam jednak również, że lewatywa przyspiesza poród. I co jeśli przez lewatywę nie zdążę dojechać do szpitala? Czy któraś z was robiła sobie lewatywę przed porodem w domu i kiedy najlepiej ją zrobić? Czy lewatywa przed porodem boli? Proszę doświadczone mamy o radę.

9 odpowiedzi na pytanie: Lewatywa w domu przed porodem?

dagaolsztyn Dodane ponad rok temu,

Re: Lewatywa przed porodem w domu?

Powiem Ci na swoim przykładzie. Też zastanawiałam się nad zrobieniem lewatywy w domowym zaciszu, ale tak sobie przekładałam kupno zestawu z dnia na dzień. Kiedy nastał TEN dzień, zupełnie nie myślałam o lewatywie. Zrobiono mi ją w szpitalu przed porodem i wiesz co? Nie żałuję, a nawet się cieszę, bo zrobiono mi to szybko i sprawnie i nie było to takie krępujące. Wybór należy jednak do Ciebie.

aska27 Dodane ponad rok temu,

Re: Lewatywa w domu przed porodem?

Zgadzam się z Dagą. Zaoszczędzisz sobie kłopotu, a w szpitalu zajmą się Tobą fachowo.

mlodzia Dodane ponad rok temu,

Re: Lewatywa przed porodem?

Ja miałam robioną lewatywę w szpitalu. Bardzo spokojnie, dyskretnie. I wcale nie żałuję, że nie zrobiłam sobie jej w domu, choć też o tym myślałam. W szpitalu zrobiono mi naprawdę fachowo i profesjonalnie. Więc zachęcam – zdaj się na położne – one są zaprawione. Na pewno pomogą ci przez to wszystko przejść.

kra Dodane ponad rok temu,

Re: Lewatywa w domu?

A jesteś pewna, że w ogóle chcesz mieć lewatywę? Ja miałam raz w życiu – jako dziecko i wspomnienia mam straszne. Zaryzykuję nawet twierdzenie, że było to bardziej nieprzyjemne, niż poród. Chociaż nie bolało.
A podczas porodu chyba nie robi się standardowo. W każdyn razie mi nie robili i nawet nikt o tym nie wspomniał.

monia26 Dodane ponad rok temu,

Re: Domowa lewatywa przed porodem

Nie jest to dobry pomysł. W szpitalu zrobią to fachowo i w odpowiednim momencie. Możesz mi wierzyć, lewatywa z asystą pielęgniarki nie jest niczym strasznym.

kantalupa Dodane ponad rok temu,

Re: Kiedy zrobić lewatywę przed porodem?

Kupiłam zestaw, ale na nic sie nie przydał. Probowałam go użyć wcześniej (sławne ciążowe zaparcia), ale strasznie się przy tym męczyłam. Chyba, że ktoś Ci w tym pomoże. Pielęgniarki to jednak fachowa pomoc. Robią to rutynowo, więc może lepiej jednak w szpitalu?
Poza tym kiedy się zaczęło jakoś nie myślałam o lewatywie. Nigdy też nie słyszałam, żeby miała przyspieszać poród. Może się jednak mylę.

k8-77 Dodane ponad rok temu,

Re: Lewatywa w domu?

Ja robiłam, ale przed planowanym cc. Bez pomocy męża by się nie obeszło.

ciapa Dodane ponad rok temu,

Re: Lewatywa w domu?

Ja miałam robioną w szpitalu. Przed porodem zastanawiałam się nad tym, że to musi być bardzo krępujące itp., ale polecam szpitalną. Nie jest tak źle – szybko i sprawnie.

oliweczka Dodane ponad rok temu,

Re: Lewatywa w domu przed porodem??

Ja robiłam lewatywę troszkę więcej razy, bo oczyszczałam w ten sposób organizm, nie będąc jeszcze w ciąży. Nie jest to nic strasznego. Nie boli, chociaż doznania estetyczne nie należą do przyjemnych.
Lewatywę robiłam dzień przed porodem, a może tego samego dnia rano? Nie pamiętam dokładnie, ale w szpitalu nic mi już nie robili. Po pierwsze nie było czasu, a po drugie nie praktykowali czegoś takiego.
Jeśli masz jakiekolwiek opory przed lewatywą w szpitalu, wstydzisz sie lub po prostu nie chciałabyś – zrób w domu. Chociaż podobno przyspiesza poród (biegunka wzmaga skurcze macicy), to ja nie urodziłam natychmiast. Powiedziałabym raczej, że nic oprócz “lekkości” mi nie przyniosła.

Znasz odpowiedź na pytanie: Lewatywa w domu przed porodem?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Zespół nerczycowy: Czy nerczyca jest uleczalna?
Mojemu synkowi (3,5-letniemu) po zapaleniu gardła (wyleczonego antybiotykiem Augmentin) rzuciła się infekcja na nerki i spędziliśmy 2 tygodnie w klinice w Warszawie z podejrzeniem zespołu nerczycowego. Dziecko bardzo się broniło przed
Czytaj dalej
Dla starających się
Plebiscyt: najwcześniejsze i najpóźniejsze 2 kreski na teście ciążowym
Ciekawa jestem porównania dni cyklu, w których zobaczyłyście dwie kreski na teście ciążowym. Chodzi mi o informację, jaki wynik testu otrzymywałyście w konkretnym dniu cyklu i jaką zazwyczaj macie długość
Czytaj dalej