Mały maluszek

Któraś z Was też ma problem ze zbyt wolno rosnącą pociechą? Będę wdzięczna za wszelkiego rodzaju informacje.

62 odpowiedzi na pytanie: Mały maluszek

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Ale co znaczy zbyt wolno? ile ma centyli dziecko? w jakim jest wieku? Ile waży?

olinja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ahimsa:Ale co znaczy zbyt wolno? ile ma centyli dziecko? w jakim jest wieku? Ile waży?jaki ten Królik biedny jak tak patrzę i patrze to mam ochotę zrobic zrzute na marchewkę dla niego :D:D:D:D

kasiasia Dodane ponad rok temu,

Córeczka ma 108,5cm a ma 6 latek. W zasadzie wszystkie dzieci sa od niej wyższe. a wazy 34kg

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

Naprawdę waży 34kg?

kasiasia Dodane ponad rok temu,

Tak, sprawdzalam jakis tydzien temu – 34kg

anna-pl Dodane ponad rok temu,

Moja Oliwia 4-latka ma 106 cm i waży 15 kg.

A może rodzice też nie są wysocy? U mojej koleżanki tak jest, że rodzice niskiego wzrostu a ich córka (Oliwii rówieśnica) jest o pół głowy niższa od mojej.

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

popatrz do książeczki zdrowia, tam masz siatki centylowe. Popatrz czy zawsze była w 3 centylu (z wzrostem), jeżeli tak, to jeszcze nie jest powód do zmartwienia. Ale to wagą to bym się zainteresowała.
A co mówi pediatra?

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Olinja:jaki ten Królik biedny jak tak patrzę i patrze to mam ochotę zrobic zrzute na marchewkę dla niego :D:D:D:D
Wykluczone! marchewka nie jest MM;)

olinja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez ahimsa:Wykluczone! marchewka nie jest MM;)to makaron 🙂

olinja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez marchewkowa:popatrz do książeczki zdrowia, tam masz siatki centylowe. Popatrz czy zawsze była w 3 centylu (z wzrostem), jeżeli tak, to jeszcze nie jest powód do zmartwienia. Ale to wagą to bym się zainteresowała.
A co mówi pediatra?

34kg! to jest poza 97 centylem w wieku 6 lat powinna wazyc ok 29-30 kilo (tj 97centyl) myslałam, ze w tym wieku to juz centyle sie normuja
Przy wzroscie 108

kasiasia Dodane ponad rok temu,

Jeśli chodzi o wagę lekarz nie martwi się aż tak bardzo – wszyscy u mnie w rodzinie sa takimi paczkami do ok 11-12 roku zycia. potem waga sie normuje jakby nigdy nic:) ale dziwi mnie brak reakcji pediatry na wzrost. mowi zeby jeszcze zaczekac ale przy wczesniejszych pomiarach dziecko lapalo sie niemal rowno w 10 centyl..

olinja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Kasiasia:Jeśli chodzi o wagę lekarz nie martwi się aż tak bardzo – wszyscy u mnie w rodzinie sa takimi paczkami do ok 11-12 roku zycia. potem waga sie normuje jakby nigdy nic:) ale dziwi mnie brak reakcji pediatry na wzrost. mowi zeby jeszcze zaczekac ale przy wczesniejszych pomiarach dziecko lapalo sie niemal rowno w 10 centyl..3 centyl to nadal norma siatki.

kasiasia Dodane ponad rok temu,

tak, wiem ze to norma. tylko podobno spadek w grupach centylowych jest istotny, nie tyle sama grupa (o ile to nie mniej niz 3 centyl)

olinja Dodane ponad rok temu,

Ale lekarz powinien o tym chyba wiedzieć?

Jonek tez miał spadek w centylacjh i tez ze wzrostem był na 3 ale to było jak miał roczek wiec ok.
Teraz jest we wszystkim na 50 centylu czyli idealnie

nunak Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Olinja:w wieku 6 lat powinna wazyc ok 29-30 kilo (tj 97centyl) myslałam, ze w tym wieku to juz centyle sie normuja

naprawde tyle powinna waży dziewczynka w wieku 6 lat???? aż mi się wieżyc niechce??? moja córa ma ok.112 cm wzrostu i waży 24-25 kg i ma 5 lat i 10 miesięcy i cały czas uwazam że za dużo – jest kluchą (nieobrażając Kluchy rzecz jasna:)) A to 34 kg to jak dla mnie bardzo dużo.:(

olinja Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Nunak:naprawde tyle powinna waży dziewczynka w wieku 6 lat???? aż mi się wieżyc niechce??? moja córa ma ok.112 cm wzrostu i waży 24-25 kg i ma 5 lat i 10 miesięcy i cały czas uwazam że za dużo – jest kluchą (nieobrażając Kluchy rzecz jasna:)) A to 34 kg to jak dla mnie bardzo dużo.:(
🙂 zobacz pisałam o górnej granicy czyli przekroczonej średniej, powinna w sensie maksymalnie a tu jest ta granica przekroczona.
Do tego koleżanka nie widzi w tym problemu.
Nie wnikam.
Dla mnie byłby to sygnał by zmienic dietę, zwiekszyc ruch itd ale mozę koleżanka juz to zrobiła.

nunak Dodane ponad rok temu,

no właśnei pobiegłam policzyc w książeczce zdrowia Niki te centyle…. i okazało się że jak zawsze w wadze jest w tych wyższych a we wzroście w tych niższych…. ale tak było zawsze….. od urodzenia; najważniejsze że zawsze w tych samch granicach i symetrycznie.
staram się jak moge dietowac córkę, słodyczy unikac i ruch jej fundowac ale bywa różnie… no ale ja mała (160 cm) i zmagam się z wagą….. mąż nie mały (180 cm)ale tez z wagą walczy…..

ale jak sobie wyobraziłam że Nika miałaby ważyc 34 kg to załamka… no coments.

kasiasia Dodane ponad rok temu,

Musze przyznac, ze mowimy na nia Foczka:D ale o dziwo dziecko swietnie sie czuje, jest wulkanem energii, chodzimy na basen 3 razy w tygodniu. Je naprawde duzo ale dieta jest jak najbardziej poprawna, slodycze tez jej dozuje (sama zjadam jeden batonik dziennie wiec i jej na to pozwalam). Apetyt ma niewiarygodny, ale jak mowilam – u mnie w rodzinie z kazdym tak bylo i mamy sie swietnie – kazdy jest w normie albo z minimalna nadwaga. Ja np przy wzroscie 173 waze 63-65 a wygladam na 55-57. Z moja siostra jest podobnie – waga jest minimalnie powyzej normy a wyglada na 10 kg mniej. Dlatego nie martwie sie tym tak bardzo. ale jesli chodzi o wzrost zawsze bylam powyzej normy, moj maz konczac podstawowke mial co prawda ok 150 cm (teraz to ok 183) ale dziewczynka bardziej powinna dziedziczyc po matce, prawda?

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Olinja:🙂 zobacz pisałam o górnej granicy czyli przekroczonej średniej, powinna w sensie maksymalnie a tu jest ta granica przekroczona.
Do tego koleżanka nie widzi w tym problemu.
.

Albo BADA jaką wagę wytrzymamy bez odesłania jej do dietetyka 😉 /bez nawtykania jej?/
Kurczę, ja już zaczynam wszędzie troli widzieć…

ciachola Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kurczak1:Kurczę, ja już zaczynam wszędzie troli widzieć…

Ja też !!

Znasz odpowiedź na pytanie: Mały maluszek

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
Sauna
Czy lubicie zimą korzystać z sauny?? Czy chciałybyście saunę mieć w domu?? Wyjeżdżając gdzieś zwracacie uwagę na to,żeby w poblizu była gdzieś sauna by z niej skorzystać??
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
BASEN ???
Dziewczyny, czy chodzicie ze swoimi pociechami na basen? Jake macie opinie na ten temat. Jeżeli bedzie wszystko ok to będę chciała chodzić z dzieckiem na basenik, ponoć lepiej się rozwija ruchowo
Czytaj dalej