marchewka, kaszka czy zupka-proszę o rady

Za trzy tygodnie będziemy wprowadzać nowe produkty do menu Naszego Syneczka (karmiony jest cały czas piersią). I tu pojawiają się pytania, na które nie znalazłam konkretnych odpowiedzi, a czytam na ten temat nie mało. Oto one:
1. Co wprowadzić jako pierwsze: jabłuszko, marcheweczkę, kaszkę czy zupkę jarzynową?
2. W jakich ilościach i mniej więcej o jakiej porze?
3. Po karmieniu czy przed?
4. Jeżeli Nasz Synek będzie tolerował ww. produkty to jak powinien wygladać dalszy jadłospis. W jeden dzień marchewkę a w drugi kaszkę?
5. Kupować produkty ze słoiczka. Jeśli tak, to co lepsze Gerber czy Bobovita

Przepraszam za taką ilość pytań 🙂
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Cytrynas z Synkiem

2 odpowiedzi na pytanie: marchewka, kaszka czy zupka-proszę o rady

agus Dodane ponad rok temu,

Re: marchewka, kaszka czy zupka-proszę o rady

ja zaczęłam od jabłuszka w słoiczku. najpierw kupiłam gerbera, ale jest kwaśne i mały bardzo się krzywił. Później kupowałam Bobovitę i wg mnie jest lepsza. przerzuciłam się wogóle na Bobovitę. teraz Szymek je już jabłuszko skrobane. Później wprowadziłam mu marcheweczkę (też bobovity). następnie jabło z marchewką. następnym etapem były kaszki. teraz Szymek dostaje na przemian kaszki, jabłuszko, marchewkę. czasami jednego dni i jabło/marchewkę i kaszkę. Ja podaje jakąś godzinę, dwie po mleku a porę wybieram takę, aby Szymek był w miarę pogodny. Czasami w południe, czasami po południu.
nie zrażaj się na początku mój synek musiał trochę dorosnąć do niektórych rzeczy. Moja rada kup silikonowe łyżeczki i daj synkowi jedna do zabawy. moj cały był w jabłku lub w kaszce, ale jaką miał frajdę i przekonał się do łyżeczki.

pozdrawiamy

Aga i Szymek (2.11)

marzena29 Dodane ponad rok temu,

Re: marchewka, kaszka czy zupka-proszę o rady

ja zaczełam od tartego jabluszka,nie słoiczkowego,na poczatku jedna łyżeczke,potem dwie (oczywiście nastepnego dnia) i z każdym dniem zwiekszałam porcyjkę,az doszlismy do pół tartego jabłka,potem w ruch poszły deserki,bardzo chwalę sobie deserki bobo frut z gerbera,maja lepsza konsystencje niz bobo Vity. Bobo VIta robi smaczniejsze zupki i soczki.
Takie jest moje zdanie na posdtawie Julci chęci do jedzenia,twojemu dziecku może smakowac zupełnie cos innego.
lepiej karmic jedzeniem sloiczkowym przez karmieniem piersią,dziecko da ci znac czy chce sobie popić mleczkiem deserek.
Życze sukcesów.

Marzena z Julią 28.07.03

Znasz odpowiedź na pytanie: marchewka, kaszka czy zupka-proszę o rady

Dodaj komentarz

Dla starających się
Jak sie wylogowac
dziewczyny potrzebuje Waszej pomocy. Potrzebuje wylogowac sie z FfF i nie wiem za bardzo jak to zrobic? jak byscie mi pomogly bylabym bardzo wdzieczna. dzieki olka
Czytaj dalej