moje dziecko mnie ..olewa, ucieka..

Witam,

Nie wiem co zrobić z tym faktem… wczoraj podczas zakupów w hipermarkecie postawiłam małą na nózki , a ona co… poszła sobie…zupełnie nie zwracając na mnie uwagi !!
Razem z jej ukochaną babcią wołałyśmy ją.. a ona nic.. Postanowiłysmy “śledzić” ja tak by nas nie widziała ciekawe czy zorientuje się i zacznie nas szukać.. Niestey weszła do sklepu z butami i zaczęła sobie oglądać butki i zagadywać jakąś obcą kobietę z wózkiem, zaczepiała jej synka , ale za mam i babcią nawet się nie obejrzała. Musiałyśmy ją w końcu zabrać, bo owa mama nie wiedziała co zrobic.
Jak tylko postawiłam ją z powrotem na nóżki znów poszła sobie w inną stronę. Mój mąż próbował jej zagrodzić drogę , aby go zauważyła, a ona uśmiechnęła się i.. obeszła go do okoła..
Niewiem .. może przyczyną jest to, że w domu bawię się z nią w ganianego.. to znaczy ja udaję pieska i ganim za nią na czworakach , a ona zanosząc się śmiechem biega od swojego łóżeczka do naszego narożnika. Tyle,że zawsze na końcu “trasy” czeka ąż ją dogonię i pogilgam, a jak się nie zjawiam to mnie szuka.
Może ja coś żle robię?? W ogóle moja mała przychodzi do mnie tylko jak ją cośboli i jak chce jeść. Zaczynam myśleć ,że ona mnie nie kocha .. tylko potrzebuje od czasu do czasu…

Poradzcie coś….

Pozdrawiam:
Monika

Agnieszka “Mała Agu” 19.10.2004

2 odpowiedzi na pytanie: moje dziecko mnie ..olewa, ucieka..

figa Dodane ponad rok temu,

Re: moje dziecko mnie ..olewa, ucieka..

Nie rozumiem w czym problem.
Moim zdaniem dziecko, które tak się zachowuje ma duże poczucie bezpieczeństwa – a to przecież dobrze.
Chce poznawać świat – to również zdrowe i normalne zachowanie.

Moje nawiewa od kiedy nauczyło się chodzić – to już prawie 2 lata.
Trochę to kłopotliwe, ale nie widzę tu żadnego problemu 🙂

Beata i Ptysia (30.01.03)

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: moje dziecko mnie ..olewa, ucieka..

To tak jak u nas. Dlatego staramy się nie zabierać Tomka np. na zakupy, bo nic nie załatwimy a tylko się za nim nabiegamy. Nie powiem już, że na ostatnich wakacjach w zupełnie obcym miejscu też nam uciekał. Dopiero jak odszedł na dość znaczą odległość i pomachałam mu pa-pa raczył do mnie wrócić, ale nie całkiem tylko na taką “bezpieczną” odległość.
Ja chyba nie znam dziecka 1,5 czy 2 letniego które by grzecznie chodziło z rodzicami za rączkę…Tak, że moim zdaniem wszystko jest jak najbardziej w normie:)


Wioletta i Tomek 23 m-ce

Znasz odpowiedź na pytanie: moje dziecko mnie ..olewa, ucieka..

Dodaj komentarz

Polecam
Przedszkole we Wrocławiu
Polecam [url="http://www.klubkrasnoludka.pl"]Klub Krasnoludka[/url], do którego chodzi mój synek... :-) Na stronkach możecie poczytać m.in. o pedagogice M. Montessori, której elementy są tam stosowane. Polecam! - Jerry
Czytaj dalej
Karmienie
antykoncepcja!!!!!!!!!
MAM PYTANKO:CZY KTÓRAŚ Z WAS MOŻE STOSUJE BĄDŹ STOSOWAŁA TABLETKI CEZARETTE.JA KARMIE CÓRECZKĘ PIERSIĄ I WIEM ŻE MOŻNA PRZYJMOWAĆ TE TABLETKI.CHCE SIE TYLKO WAS SPYTAĆ:CZY SĄ SKUTECZNE?I OD KIEDY
Czytaj dalej