mycie dziewczynek – pilne

Witam.
W szpitalu po urodzeniu jak przewijałam Olenke i chciałam umyc cipuchne, to polozne powiedziały zeby tam w srodku nie myc, bo to jest maz plodowa, wiec posluchlam. Ta maź odchodzila jeszcze w domu, wiec nie mylam “w srodku” bo ona miała sama odejsc. A jak zobaczyłam ile tam jest tlustej masci (neo-termentil) która smarowalam pupcie, to sie przeraziłam. Nie moge jej umyc bo jest tlusta, a boje sie zeby nie dostala jakiego zapalenia albo innego swinstwa. Poradzcie prosze co mam zrobic? Jak to zmyc?
Ania i Oleńka (8.08.2004)


Ania B

3 odpowiedzi na pytanie: mycie dziewczynek – pilne

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: mycie dziewczynek – pilne

najlepiej ręką namydl i delikatnie przy wieczornej kąpieli umyj, mozesz też spróbować wacikiem moczonym w rumianku, a tak na codzień proponuję przemywać-przepłukać tylko wodą przy wieczornej kąpieli.

Izka i Zuzanka (12.V.2002)

leszczynka Dodane ponad rok temu,

Re: mycie dziewczynek – pilne

Ja myłam małej w środku prawie od początku,ponieważ zdarzało sie że i kupka sie dostała.Delkatnie przy kapieli a w ciągu dnia woda przegotowana przy zmianie pieluszki lub rumiankiem.

LESZCZYNKA,Mati,Natka i Emi.

monika21 Dodane ponad rok temu,

Re: mycie dziewczynek – pilne

Moja corcia miala tak samo. Po prostu wez watke, zamocz w wodzie z mydelkiem i delikatnie wyciskaj nad siusia. Po kilku takich razach powinno sie zmyc…
Z reszta nie martw sie. Od masci nie dojdzie do zadnego zakazenia.

Pozdrawiam

Monisia i 6 miesieczna Majcia

Znasz odpowiedź na pytanie: mycie dziewczynek – pilne

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
mycie dziewczynek - pilne
Witam. Wlaściwie to powinnam zadac to pytanie w dziale "kiedy dziecko juz jest" ale tu jest wiekszy "ruch". Wiem ze niektóre z Was maja juz dzieci, wiec mysle ze mi poradzicie.
Czytaj dalej
Karmienie
Zupki - do mam gotujących
Drogie mamy! Do niedawna podawałam Kubkowi tylko słoiczkowe zupki, ale teraz chciałabym zaserwować mu coś ugotowanego samodzielnie! Mam warzywka od mamy z działki więc okazja jest :-) Napiszcie mi proszę
Czytaj dalej