Mycie pupy pod bieżącą wodą

Czy ktoś mnie może oświecić jak to się robi? Majka ma niecałe 3 tygodnie, jej głowę trzeba podtrzymywać. Jak ją trzymać jedną ręką i drugą myć dupsko? Ja myję płatkami bawełnianymi i ciepła wodę z miseczki. Nieraz strasznie dużo płatków muszę użyć zanim oczyszczę wszystkie zakamarki. Zaciekawiło mnie, że wiele mam pisze o myciu pod kranem… Jak??? Acha, u nas na tapecie odparzona dupka, chusteczek nie używamy od powrotu ze szpitala. Alantan Plus nie pomógł, Sudocrem też nie bardzo, krem na odparzenia Hippa też nie, mąka ziemniaczana – nie… Teraz testuję maść pielęgnacyjną z tormentiolem bez kwasu bornego.

13 odpowiedzi na pytanie: Mycie pupy pod bieżącą wodą

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Główkę opiekałam w zgięciu ręki, pupsko było na wysokości dłoni najpierw, a jak urosła, to kładliśmy pieluszkę tetrową na brzegu zlewu i tam pupsko opierane, jakieś takie wygibasy robiłam i było ok. Dodam, że zawsze tak myliśmy córkę, bo na noszenie miski z wodą i mydła do pokoju, to my za duże lenie jesteśmy.

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Zmień rodzaj pieluch – to moze być uczulenie na pieluchy – zwłaszcza jeżeli są to pampersy – nasączane są jakimś badziewiem na aloesie.

Głowa w zgięciu ręki (łokciu) i dłonią podtrzymuje dupala – drugą ręką myje. I posmaruj zwykłym tormentiolem z kwasem bornym.

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Dziecko oczywiscie jest brzuchem do mojej ręki.

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Pampersy musieliśmy zmienić właśnie, jak je nasączyli owym aloesem, bo zaczęły córkę uczulać, miała wiecznie odparzoną pupę, jeden ogien – szpilki ma racje.

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Jedną ręką trzymasz “na leniwca” brzuszkiem do dołu, łebek w zgięciu łokcia, a drugą myjesz dupinkę. Praktykowałam, gdy Mynia wykonała kupiszona po pachy. Na odparzoną dupcię nie poradzę, na Franiowej wypróbowałam chyba wszystko, Mynia szczęśliwie dupinkę ma odporną.

teo Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Dokładnie tak samo – metoda na leniwca i druga ręką myjesz dupinkę…

Na odparzenia – zmienić pieluchy + wietrzyć + nadmanganian potasu…itp

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

To proste! Na pewno nosiłaś jak nie jednego to drugiego leżącego brzuchem na Twojej ręce – tak samo myjesz, tyle że chwycić musisz tak by za pupiszona nie trzymać.

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Dzięki, faktycznie nie zajarzyłam, a to wydaje się proste… Zobaczymy w praktyce… Mam tylko jedno ale… Skoro dziewczynkę trzeba myć od cipki w str. dupki, to czy w tej pozycji kupsko nie będzie spływać gdzie nie trzeba?

Właśnie kupiłam inne pieluchy – bordowe Rossmana sprawdziły się przy Misiu, newborn Pampersa zresztą są już ciasnawe…

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Będzie spływać, ale powierzchownie, nic się nie stanie. Ważne, żeby nie wetrzeć tego do środka.

U nas na odparzenia, po wypróbowaniu wielu maści, kremów itd. okazało się, że dziecię zasypkolubne. Pomógł Alantan / Alantan plus w zasypce (mąka ziemniaczana nie działała). I dłuuugie wietrzenia – jeśli zapinasz pieluchę pupa musi być już idealnie wysuszona.

A na bardzo złe stany – po myciu posmarowanie na chwilę gęstym krochmalem i zostawienie tak, żeby lekko przysechł. Potem to delikatnie ścierałam wacikiem, suszyłam (jak było zimno to z daleka suszarką). Pupa jaśniała w oczach.

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Nic jej nie będzie, trochę spłynie, ale to nic nie zaszkodzi.

agat79 Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Spróbuj olejek z wiesiołka. A jak myć niemowlę pod kranem? Nie wiem, raczej preferowałabym większą miskę, żeby pochlapać pupę.

kulki Dodane ponad rok temu,

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Kładłam małą na lewej dłoni na brzuszku, pleckami do góry i myłam.
Bardzo wygodne i higieniczne.

Iza2019-11-02 06:04:48

Re: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Stajesz przed dzieckiem, swoją lewą ręką chwytasz za lewą rękę pod pachą dziecka prawa rękę wsadzasz pod główkę i przerzucasz dziecko na lewą rękę między nadgarstek a łokieć. Klatka piersiowa dziecka leży na twojej lewej ręce, głowa już swobodnie zwisa przez rękę w dół a prawa rękę przenosisz pod pupę i idziesz pod zlew. Myjesz prawa ręka pupkę, zwykle nóżkami dziecko opiera się o umywalkę=. Po myciu opieram dziecko nóżkami o przewijak, prawa rękę zabieram spod pupy i kładę z tyłu główki i odkładam dziecko zabezpieczając właśnie główkę. Gotowe

Znasz odpowiedź na pytanie: Mycie pupy pod bieżącą wodą

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Bardzo gwałtowne i szarpane ruchy płodu: co robić?
Piszę do Was z nie lada problemem, na którego temat przeczytałam już masę wątków i artykułów, ale mimo tego wciąż dalej nie wiem co robić. Jestem w 26 tygodniu ciąży
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Ściąganie napletka
Wczoraj byliśmy prywatnie u specjalisty, która pracuje w zabrzańskiej klinice. Chcieliśmy się poradzić, czy na pewno lekarz pediatra prawidłowo przepisał sterydy (chodziło o uporczywy kaszel). Lekarz zajrzała do pampersa i
Czytaj dalej