Na brak akceptacji reaguje….

Moj prawie 6-latek na brak akceptacji reaguje płaczem i wycofaniem…jak mu pomóc, aby tak nie reagował?

2 odpowiedzi na pytanie: Na brak akceptacji reaguje….

ciapa Dodane ponad rok temu,

5/6 lat to taki specyficzny okres kiedy dzieci zaczynają się porównywać z grupą rówieśniczą, pojawia się zaniżona ocena, duże parcie na sukces i nerwy jak coś się nie udaje itd. to są normalne zjawiska rozwojowe.
jak pomagać – akceptować i rozmawiać 🙂 rodzina jest tu kluczowa – dziecko wraca jak do gniazda po akceptację rodziców by dalej wyfruwać, a z rzeczywistością musi się mierzyć i odwrazliwiać.

alexis1972 Dodane ponad rok temu,

U nas też na kazde niepowodzenie i brak akceptacji Ola płacze, jest smutna , stresuje się nawetprzezywa.. Dzis niechcacy rzuciła piłkę do tależa z płatkami i mlekiem ,rozpłakała się mocno, ryczała wprost, przpraszała, ja do niej ,że nic się nie stało , posprzatamy i będzie ok. Oj taka z małej sierotka a od wrzesnia do szkoły ,aż się boję.

Znasz odpowiedź na pytanie: Na brak akceptacji reaguje….?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
pomocy bo głupieję:(
lekarka stwierdziła że szkarlatyna prawdopodobnie ale antybiotyk przepisała:( młoda ma zapalenie skóry od detergentów - wszystko w szarym mydle prane itd... w niedzielę zaczęła "katarzyć" kaszleć i doszła temperatura 38,8 w
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
do BIBLIOTEKAREK, nauczycielek - PILNE
wczoraj bylam na rozmowie o prace w bibliotece wojewodzkiej. wiedzialam, ze pensje liche, ale to, co zaproponowali, zwalilo mnie z nog :Boje się: pensja mlodszego bibliotekarza to... cale 1350 zl BRUTTO. czyli
Czytaj dalej