Forum: Karmienie

nabiał +kasza

Czy są jakieś ograniczenia w ilości spożywanego nabiału (ser, jogurt, maslanka- na bazie mleka krowiego) u dziecka 14 m-cznego ? I to samo dotyczy kaszy gryczanej takiej jak dla dorosłych. Moje dziecko bardzo to wszystko lubi, a ostatnio nie chce pić swojego mleka w proszku, ani kaszki dla niemowląt. Wybróbowałam wszystkie rodzaje ale nie chce. Można to choć czasowo zamienić ?

2 odpowiedzi na pytanie: nabiał +kasza

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: nabiał +kasza

Kasza gryczana jest bardzo zdrowa :D.

Moja Aśka też nie chciała tych kaszek i mlek niemowlęcych – podejrzewam, że były dla niej za słodkie.

Z rzeczy, które moje dzieko jeszcze jada (jako zupy mleczne) to: makaron, ryż, płatki ryzowe, wszekiego rodzaju kasze – zalane mlekiem (krowim).

Ja bym zamiast zmuszać dziecko do jedzenia niemowlęcej papki wprowadziła w większej ilości mięso i warzywa – samo mleko bez dodatkowych witamin i zboża mogą doprowadzić do anemii. (wypróbuj bób – teraz jest sezon, a wszystkie znajome mi dzieci za nim przepadają)

Pozdrawiam,
Anka i Aśka (29.04.04)

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

Re: nabiał +kasza

to chyba taki “etap w życiu”, Kubek też się obraził na kaszki i z tego co wiem część majówiątek też tak ma (wypadałoby zajrzeć, no nie?). Kubek je dorosłe jedenia albo wcale . nie ograniczam, staram się urozmaicać dietę, i co jakiś czas próbuję przeforsować coś dziecięcego (kaszka, mleko w proszku) czasem się udaje.

marchewkowa i kubełek

Znasz odpowiedź na pytanie: nabiał +kasza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Warszawa, Warszawa, Warszawa...
Jeszcze miesiąc temu szukaliśmy domu w naszym mieście, dzisiaj - świat stanął dla mnie na głowie. W piątek podjęliśmy z mężem decyzje – dostał atrakcyjne stanowisko pracy w Wawie i
Czytaj dalej
Dla starających się
co to za plamienia??
hej nie mam pojęcia co się dzieje, dziś 16 dc a ja mam jakieś dziwne plamienia, poprzedni cykl miałam w końcu normalny po zaprzestaniu karmienia piersią i teraz też miałam nadzieję,
Czytaj dalej