napina sie, zaciska rączki, drży…… co to?

Martwi mnie od kilku dni zachowanie Filipka……… a mianowicie: kilka razy dziennie dziwnie się napina, otwiera buźkę, dolną szczękę wysuwa troszkę do przodu, zaciska piąstki tak jakby był bardzo zły i bardzo się wysilał i zaczyna drżeć jakby z wysiłku…. Jakby tak mocno chciał coś zacisnąć w rączce. Trwa to sekundę może dwie.

Potrafi to zrobić na zawołanie np. tatus chciał mi pokazać co właśnie zrobił Fil, on to podpatrzył i z usmiechem na ustach powtórzył to co zrobił wczesniej. Ale widziałam, ze ostatnio często to robi np. podczas zabawy.

Czytałam gdzieś, ze tak robią niekiedy dzieci podczas ząbkowania. Filowi w sobotę pojawiły się dwa pierwsze ząbki wiec moze to dlatego…. Ale ja i tak się martwię i planuję wizyte u neurologa.

Czy Wasze dzieci tez tak robią? A może spotkałyście się z czymś takim u innych dzieci???

Asia i

2 odpowiedzi na pytanie: napina sie, zaciska rączki, drży…… co to?

Dodane ponad rok temu,

Re: napina sie, zaciska rączki, drży… co to?

Hubi robil tak jak mial 5-6 miesiecy,przerazalo mnie to wtedy strasznie. Minelo,jak bylam z nim wtedy u neurologa to powiedziala, ze wszystko jest ok-ale byl wtedy rehabilitowany na napiecie miesniowe(ktore juz wtedy minelo)
Teraz jak piszesz o tych zabkach to faktycznie mogly to byc zabki bo jak wyszly mu 3 sierpnia jedynki to i to napinanie minelo!

…i Nelly

anulawawa Dodane ponad rok temu,

Re: napina sie, zaciska rączki, drży… co to?

Asiu, mój Kubek tez robił tego typu “akcje”….zamierałam jak sie napinał i wstrząsał bo wyglądało to niepokojąco – chociaż Kubek tak jak Filipek potrafił to robić śmiejąc się i patrząc na mnie. Czasami robił to podczas zabawy, albo jak cos mu się w TV spodobało….. Nie pamiętaj w jakim był wtedy wieku,ale napewno miał nie więcej niż 10 miesięcy. Ponieważ my bywaliśmy regularnie u neurologa ze względu na wcześniactwo Kubka pytałam o to przy jednej z wizyt. Pani doktor stwierdziła po moim dokładnym opisie tych “napinan się”, że to nic strasznego. Powiedziała, że mały może jeszcze nie umieć panować nam emocjami i tego typu reakcje mają się prawo zdarzać ze względu na ciągle rozwijający się układ nerwowy. Powiedziała, że skoro nie są to “drgawki” tylko drżenie jako efekt napinania się to wszystko OK. Pytała mnie również czy mały robiąc to np zamyka oczy, czy może przewraca wówczas oczami lub np (!!!!!!) traci kontakt wzrokowy i jest jakby “nieobecny” prze chwilę itp. Oczywiście nie robił tego, więc po wywiadze zapewniła, że nie ma co się stresować. Powiedziała, żeby obserwować… No ale to się już teraz nie zdarza, więc myślę, że to był taki przejściowych odruch.Oczywiście, jeśli temu napinaniu się towarzyszą jakieś inne odruch, które Cię niepokoją to możesz udać się do neurologa, ale z Twojego opisu wygląda to tak jak coś, co uskuteczniał i mój Kubiś więc myślę, że to nic groźnego 🙂

Pozdrawiam,

Znasz odpowiedź na pytanie: napina sie, zaciska rączki, drży…… co to?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Mam pytanie, proszę o pomoc :-)
Znalałam producenta, który robi bardzo dobrej jakości bieliznę dziecięcą (100% bawełna). Przetestowałam ją już na swoim dziecku i wiem, że pod względem gatunkowym jest rewelacyjna. Myślałam o tym, aby zająć
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Sex w pierwszym trymestrze?
Cześć Mamusie! To moja pierwsza ciąża, dlatego ciągle mam wiele pytań i wątpliwości. Wizyty u ginekologa nie są tak częste, żeby mogły mi wystarczyć ;-) Obłożyłam się literaturą ale i
Czytaj dalej