Nie chce butelki!

Witam,
Moja córcia ma teraz 5 miesięcy, karmię ją tylko piersią, we wrześniu wiem to dopiero za dwa miesiące wracam do pracy i próbuje od czasu do czasu podsunąć jej buteleczkę z soczkiem lub herbatką ale ona jej nie chce, wydaje mi się że po prostu nie umie z niej pić, czy są jakies metody uczenia picia z butelki, mam jeszcze troche czasu i nie zamierzam z dniem pójścia do pracy kończyć karmienia ale nie chce też zostawiać całej nauki picia z butli czy tez jedzenia łyżeczka na ostatnią chwilę.
Jak pogodzić powrót do pracy z karmieniem piersią??? i co teraz dla mnie najważniejsze jak nauczyć dziecko pić z butelki???

4 odpowiedzi na pytanie: Nie chce butelki!

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce butelki!

metod jest kilka- może któraś z nich u Was zadziała. Przegrzeb archiwum, bo srednio raz w miesiącu pojawia się mama, której dziecko nie zna butelki.

Jednym ze skuteczniejszych sposobów było podawanie butelki przez kogoś innego niż mama – bo Ty kojarzysz sie tylko z cyckiem.

gosiek25 Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce butelki!

U mnie problem rozwiązała butelka (a raczej smoczek) NUK First Choice, z żadnego innego smoczka nie chciała pić, wręcz się darła wniebogłosy. Na początku była trochę zdziwiona co to za cycek ale polubiła:)


Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce butelki!

W odpowiedzi na:


Jednym ze skuteczniejszych sposobów było podawanie butelki przez kogoś innego niż mama – bo Ty kojarzysz sie tylko z cyckiem


fakt, u mnie czasem podziała…. Ale nie mogę być w zasięgu wzroku…..

gagula Dodane ponad rok temu,

Re: Nie chce butelki!

Cześc,
rzeczywiście to nie Ty powinnaś podawac butelkę ale może ta osoba, która zostanie z małą jak pójdziesz do pracy. Ja nauczyłam swoją 5-cio miesięczna córcię picia z butelki dopiero 2 tygodnie temu.
1) Kupiłam butelkę ze smoczkiem tej samej firmy jakiej smoczek do ssania ma Majeczka
2) Butelke podawała jej moja mama a ja byłam poza zasięgiem wzroku małej
3) Dosypałam do mleka odrobinę kaszki żeby “zabic” zapach tego niedobrego mleka
4) Mleko z butli dostaje tylko w ciągu dnie żeby mogła przywitac dzień z cycem a potem po południu jak jest zmęczona całym dniem żeby wiedziała, że cyc jest zawsze z nią.
Mam nadzieję, że Ci się uda bo sama to przeszłam i wiem jaki to stressss.
Powodzenia
Aga i Majeczka

Znasz odpowiedź na pytanie: Nie chce butelki!

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
O kąpieli w morzu i fajnym klubie
Otóż, muszę się pochwalić, że będąć w tym roku z dziecięciem nad morzem (Jantar) kąpaliśmy się codzień. Nie było by może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że to
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Katowiczanki
Poszukuję pani doktor Bojanowskiej. Prowadziła poradnię audiologiczną w Katowicach Ochojcu na Ziołowej, poradnię tą zamknięto. Podobno niedawno otwarła jakiś gabinet w Katowicach Piotrowicach. Może któraś z Was wie gdzie? Będę
Czytaj dalej