niedoinformowana

Jak liczy sie tygodnie ciąży? na razie wiem że jak wydaje mi sie że jestem w trzecim to jestem w piątym, cha, cha.Kiedy zaczyna się liczyć kolejny miesiąc ciąży?od daty czego?SKOMPLIKOWANE!!!!

D. Grabuś

4 odpowiedzi na pytanie: niedoinformowana

Dodane ponad rok temu,

Re: niedoinformowana

OM – od pierwszego (włącznie) dnia ostatniego krwawienia miesiączkowego – tak liczą lekarze, bo przecież nie sposób ustalić kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia, nawet jeśli wiesz kiedy było potencjalnie TO ‘przytulanko’, a dzidzioł jest +/- dwa tygodnie młodszy, no bo do zapłodnienia dochodzi po owulacji
uważnie natomiast czytam różne publikacje, bo raz podają od OM a raz rzeczywisty wiek płodu (czyli te +/- 2 tyg mniej) i człowiek głupieje

co do miesięcy, to nie jestem pewna, ciążę podaję w tygodniach, a miesiące liczę co 4 tygodnie? ale przecież “w naturze” są dłuższe, nie?
a już o trymestrach staram się nie myśleć wogóle, hehe, tę stronkę lubię poczytać – kalendarz ciąży
[Zobacz stronę]

pozdrawiaMY

kasienia Dodane ponad rok temu,

Re: niedoinformowana

Miesiąc ciążowy trwa 4,5 tygodnia. i tak:
I mies- 0-4,5 tyg
II mIes. – 4,5-9 tyg.
III mies.- 9 – 13,5 tyg.
IV mies. -13,5 – 18 tyg.
V mies.- 18 -22,5 tyg
VI mies. – 22,5- 27 tyg.
VII mies. – 27- 31,5 tyg.
VIII mies.- 31,5- 36 tyg.
IX mies.- 36- 40 tyg.
A pierwszy dzień ciąży to jednocześnie pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Z pewnością szybciutko się we wszystkim połapiesz

kasia i majowa dziewczynka

kasia-i-dzidzius Dodane ponad rok temu,

Re: niedoinformowana

Tygodnie liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki…. Teoretycznie dziecko jest ok 2 tygodnie młodze ale na to sie nie zwraca uwagi i jak Ci podają termin wg USG to podają ci własnie wiek płodu+2 tygodnie…..
U mnie doszło do zapłodnienia w 29 dniu cyklu dlatego ja nie liczę tygodni od dnia ostatniej miesiączki tylko wg USG, bo u mnie jest duża rozbierzność [uśmich] i mi lekarz napisał datę fikcyjnej miesiączki.
Miesiące natomiast to ja liczę wg terminu porodu. Jak mam termin na 5 sierpnia to 5 lipca zaczynam 9 miesiąc (i tak odpowienio)
A trymestry to liczę
I trym 0-3 m-ce
II trym 4-6
III 7-9

Tu sobie możesz przeliczyć swoje tygodnie wg daty @, daty zapłodnienia lub przewidywanego terminu porodu ( tylko że stronki są po angielsku)

[Zobacz stronę]

[Zobacz stronę]

Kasia

ruda77 Dodane ponad rok temu,

Re: niedoinformowana

Cześć,
najlepiej poczytaj na stronie np. [Zobacz stronę].
Ciąża trwa 40 tygodni liczone od ostatniej miesiączki, do zapłodnienia mogło dojść 2 tygodnie później: więc: 8 tydzień ciąży to 6 tydzień życia dziecka itd.
Czyli dzieci rodzone od 38 tygodnia są już terminowe
A jeżeli chodzi o miesiące to na tej strone co podałam jest kalendarz ciąży, należy wpisać datę ostatniej miesiączki i pokazane zostaną wszystkie informacje.
Taki kalendarz jest też na [Zobacz stronę]

Pozdrawiam
Aga i Staś

Znasz odpowiedź na pytanie: niedoinformowana

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Ile trwają u Was posiłki???
Mój Dareczek chociaż chętnie wszystko zjada to je baardzo długo. Dziś pomidorową z ryżem zajadał 50 minut, a drugie danie - klopsik i warzywa - godzinę. Kanapka zajmuje jakieś 40
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Do Warszawianek z mireną
Dojrzalam wlasnie do decyzji zalozenia wkladki mirena. Niestety moj lekarz chyba ciut za bardzo sie ceni : zaspiewal zbyt wygorowana cene za ten zabieg nawet na warunki warszawskie, 1200
Czytaj dalej