Nocnik

Nie mam pojecia od kiedy mozna dziecko sadzac na naconiczek?Jaki ksztalt wybrac?Grajacy czy nie?

Karolcia i 4 miesieczna OLIWKA

Edited by kaka21 on 2003/01/14 19:01.

2 odpowiedzi na pytanie: Nocnik

czarna Dodane ponad rok temu,

Re: Nocnik

hi hi masz jeszcze czas….dziecko jest w stanie kontrolowac potrzebe dopiero oklo 18 misiaca….oczywiscie mozna sprobowac wczesniej jezli sie ma MADRE DZIECKO TAKIE JAK MAM JA ewa zaczela robic kupke do nocnika w wieku 10 miesiacy (bez zachecania) poprostu kupilam nocnik zeby mloda sie z nim oswoilam posadzilam a ona ciach kupa…przypadek??moze ale od tego czasu zrobila raz kupe w pieluche(zagadalam sie i nie zauwazylam ze jej sie chce)generalnie nie mozna zachecacdziecka one samo powinno zaczac sygnalizowac potrzebe i wtedy nalezy szybciutko zareagowac

kafisch Dodane ponad rok temu,

Re: Nocnik

Ja juz Martynkę sadzam, bo jak to powiedziała pani doktor to dobry moment żeby dziecko z nim oswajać, a poza tym na nocniczki dużo łatwiej jej zrobić kupkę………..wcześniej sie bardzo męczyła……………. Ale tak jak pisze czarna, jest jeszcze zbyt mała i nie robi tego świadomie……… Ale bardzo jej się nocniczek podoba…………sadzam ją jak widzę że zaczyna cisnąć, albo czasem jak mi sie wydaje że już powinna być kupka………. Nie zawsze jest pozytywny efekt, ale przeważnie tak………..
Nocniczek kupiłam z pozytywką, z wyższym oparcim………. Ale pozytykę po pierwszym użyciu odłączyłam bo grała pól dnia………… Ale może mój egzęplarz był jakiś wybrakowany……….

Kasia mama Martynki (ur.02.07.2002)

Znasz odpowiedź na pytanie: Nocnik

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Nie chce smoka!
Mój synek choć tak mały(bo miesięczny) wypycha mi smoka ale za to pcha do buzi palca a słyszałam ze od palca lepszy smoczek Gosia!
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Bank krwi pępowinowej
Postanowiłam skorzystać z tej możliwości i pobrać tę krew dla mojego dziecka... Mam jednak problem z wyborem banku. Któremu można zaufać? Aby za kilka lat nie okazało się, że... nie ma
Czytaj dalej