O czym świadczą bardzo intensywne ruchy dziecka w ciąży?

Wszędzie piszą, żeby jechać do szpitala, gdy dziecko bardzo długo się nie rusza. To rozumiem.
Ale dlaczego równie niebezpieczne są bardzo gwałtowne, nienaturalnie intensywne ruchy dziecka w ciąży? Mój maluch od 2 godzin nie przestaje szaleć. Zastanawiam się, czy mam się zacząć martwić, czy jest to po prostu wynik tego, że się nie ruszam, więc rusza się dzidzia?

3 odpowiedzi na pytanie: O czym świadczą bardzo intensywne ruchy dziecka w ciąży?

sasanka Dodane ponad rok temu,

Re: 9 miesiąc ciąży intensywne ruchy dziecka

Takie gwałtowne ruchy dziecka nie muszą być niczym groźnym: może coś zjadłaś, może maluchowi niewygodnie, może się przekręca? Pamiętam, że moja córeczka bardzo intensywnie ruszała się w trakcie ciąży. Wiele razy miałam łzy w oczach, bo strasznie mnie kopała i nie raz wydawało mi się, że może coś jest nie tak. Ostatnie dwa miesiące ciąży (do 35 tc) leżałam w szpitalu i gdy tylko coś mnie niepokoiło podłączałam się do ktg i się uspokajałam, widząc, że nie dzieje się nic złego. Ty znasz najlepiej swoje maleństwo i jeśli czujesz coś niepokojącego, to dla świętego spokoju pojedz może gdzieś na pogotowie czy do szpitala. Nich Ci zrobią usg. Nie mogą Ci odmówić, a Ty będziesz spokojniejsza.

aniaos Dodane ponad rok temu,

Re: O czym świadczą intensywne ruchy dziecka w ciąży?

Jeżeli masz ruchliwe i energiczne dziecko, to wszystko w porządku. Jeżeli takie ruchy są naprawdę bardzo gwałtowne i inne niż te, które czułaś do tej pory, to mogą świadczyć o tym, że być może dzieje się coś niepokojącego, np. dziecko owinęło się pępowiną. Warto wtedy dla świętego spokoju zrobić usg. Przy najbliższej wizycie najlepiej zapytaj lekarza – on sprawdzi, jaka jest przyczyna intensywnych ruchów dziecka w ciąży.

kotus Dodane ponad rok temu,

Re: Bardzo intensywne ruchy dziecka w ciąży

Ja powiem ze swojego doświadczenia. Moja pierwsza córka była całą ciążę spokojna, a w 9 m zaczęła codziennie wieczorem przez 2 godz bardzo intensywnie się ruszać. Wiedziałam, że coś jest nie tak. Czułam, że jest niedotleniona, choć nie miałam doświadczenia. Poszłam do lekarza, który skierował mnie do szpitala i rzeczywiście ktg pokazało zanikające tętno dziecka. Zrobili mi przed terminem cc.
Teraz jestem w czwartej ciąży. Na usg w 6 miesiącu dzidzia była ułożona główkowo. Ułożenie było takie, że było mi bardzo niewygodnie – cisnęło mnie pod żebrem. Kilka dni po usg zaczęła tak wierzgać i tak bardzo intensywnie ruszać się w brzuchu, że czułam, że zmieniała sobie po prostu pozycję. Kiedy w 8 miesiącu ginekolog robiła mi usg powiedziała, że dziecko ułożone jest miednicowo, a nawet troszkę poprzecznie. Widocznie nie tylko mi było niewygodnie, ale kruszynce też? Może Twoje dziecko rusza się intensywnie, bo układa się główką do dołu?

Znasz odpowiedź na pytanie: O czym świadczą bardzo intensywne ruchy dziecka w ciąży?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Niemowlę rzuca się i szarpie podczas karmienia piersią
Nie wiem, co może dolegać mojemu synkowi. Może Wy wpadniecie na jakiś pomysł? Sprawa wygląda tak: dostawiam szkraba do cycka, 5 sekund possie i zaczyna się szarpać, na oślep wali nóżkami,
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Biała plamka koło wątroby na USG
Moja żona jest w 31 tc i podczas wczorajszej wizyty na USG lekarz zauważył u dziecka białą plamkę w brzuszku koło wątroby (ok 2-3 mm). Jak powiedział na początku jego zdaniem
Czytaj dalej