od kiedy śpi w pościeli

No właśnie – od kiedy Wasze pociechy śpią na poduszeczce i pod kołderką?
Dawidek pierwsze 2 miesiące spał w rożku, teraz śpi w polarkowym kombinezoniku, ale mam dla niego podusię i kołderkę z ekologicznej bawełny i nie wiem od kiedy mam mu je włożyć do łóżeczka. Słyszałam, że do roku dziecko powinno spać na samym materacyku. Z drugiej strony i tak w nocy jak się budzi to go biorę do siebie i śpi ze mną na mojej poduszce (może właśnie dlatego się budzi, że mu twardo?). Dzienne drzemki również w moim łóżku:) A my jak byłyśmy małe, to nasze mamy układały nas w puchowych becikach…
Co o tym myślicie?

9 odpowiedzi na pytanie: od kiedy śpi w pościeli

 1. Re: od kiedy śpi w pościeli

  kubek od początku spał do roku czy coś koło tego płasko….i pod kołdra… A teraz ma już i poduszkę i kołdrę…

  ILONA I KUBEK(21.02.02)

  • Re: od kiedy śpi w pościeli

   Mój synek spał od urodzenia w pościeli, w rożku tylko w szpitalu,wogóle po wyjściu ze szpitala nie uzywalsmy rożka,tylko normalnie spał na bardzo plaskiej poduszce i pod kołderką. Materac oczywiście jest bardzo twardy.

   Aga i Robercik(7.V.2002)

   • Re: od kiedy śpi w pościeli

    Iza zaczęła spać pod kołderka jakoś w 3 miesiącu, bo po prostu zrobiło sie za zimno w mieszkaniu na kocyk, a w rożku już się nie mieściła. Poduszeczki nadal nie używamy.

    • Re: od kiedy śpi w pościeli

     Mój synek od urodzenia śpi pod kołderką, a od 4 miesiąca pod poduszeczką ale bardzo cieniutką.

     • Re: od kiedy śpi w pościeli

      od 4 miesiąca, bo zrobiło się zimo a my śpimy przy otwartym oknie, podusię ma taka tyle ze nic i zeby się nazywało a kołderka jest taka większa tyle ze złożona na pół, i śpi na materacyku, twardym zreszta my też śpimy na twardym

      pozdrawiam

      Ola z Natalią- 2czerwca2003

      • Re: od kiedy śpi w pościeli

       Kamil na początku spał z bardzo płaską poduszeczką i pod kołderką. Od długiego już czasu spi teraz pod kocykiem polarkowym w podszewce ( bo pod kołdrą mu za gorąco) a pod główkę mu kładę kolorową pieluchę flanelową ( gdyż z poduszeczką sie okropnie pocił, zawsze była mokra od potu, w domu jest nawet chłodno, ma tylko bawełniane śposzki a i tak się poci, zwłaszcza jak zasypia, po za tym poduszka teraz odpada bo jak śpi to ma teraz głowę dosłownie wszędzie :))

       Agus i Kamilek (24.03.2003)

       • Re: od kiedy śpi w pościeli

        My od początku śpimy w pościeli. Poduszeczka jest prawie płaska a jak sama mówisz bierzesz małego do swojego łóżka i też śpi w pościeli.

        LESZCZYNKA I EMILKA (23.09.03)

        • Re: od kiedy śpi w pościeli

         Tak, tylko jak go mam obok siebie to czuwam a jak jest w łóżeczku, to boję się, że np. wsunie się pod kołdrę albo przewróci buzią na podusię….

         • Re: od kiedy śpi w pościeli

          Moja to jak sie położy to sie tak budzi,jeszcze sie nie kręci.

          LESZCZYNKA I EMILKA (23.09.03)

          Znasz odpowiedź na pytanie: od kiedy śpi w pościeli

          Dodaj komentarz

          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo