Opuchnięte nogi

zachorowałam na słoniowaciznę chyba, nogi mam jak greckie kolumny, kostki mi prawie zanikły… Nie wiem, co robić, trzymanie w górze nie pomaga, moczenie w ldowatej wodzie też…zaczęłam się też bać, czy to nie zatrucie ciążowe…choć przy zatruciu ponoć puchną ręce i twarz….
dziewczyny, uspokójcie mnie, proszę i poradźcie coś!

Monika i Basia (05.10)

9 odpowiedzi na pytanie: Opuchnięte nogi

usianka Dodane ponad rok temu,

Re: Opuchnięte nogi

A dosypywałaś do tej wody sól? Co prawda u mnie jeszcze nie było tragicznie ale kilka razy zdarzyła sie mała opuchlizna i ból łydek i właśnie woda z solą szybko pomogła.
Trzymaj się!! pozdrawiam 🙂

Usianka i Bąbelek co chyba będzie babeczką 😉 (9.XI.2003)

esiowa Dodane ponad rok temu,

Re: Opuchnięte nogi

Też tak miewam, szczególnie gdy są upały. Swego czasu byłam przerażona ( wszyscy dookoła mnie nastraszyli zatruciem ciążowym), ale wiedz jedno – gdy się ma zatrucie ciążowe, opuchlizna nie schodzi nawet po nocnym odpoczynku. Jeśli rano Twoje nóżki nie są jeszcze “słoniowate” ;-))), to nic się nie martw. Gdyby jednak opuchlizna nie schodziła nawet po nocy, zgłoś się do gina. Zleci Ci badanie na elektrolity i wszystko będzie jasne.
Trzymaj się!

Esiowa lat 27. Termin 18.08.2003r.

agula24 Dodane ponad rok temu,

Re: Opuchnięte nogi

Lepiej zgłoś to lekarzowi przy następnej wizycie- ja miałam podobnie tylko do tego doszła opuchnięta buzia, nogi i ręce -kazano mi ograniczyć picie wody i soli!

barbetka Dodane ponad rok temu,

Re: Opuchnięte nogi

Powinnaś ograniczyć sól w diecie która zatrzymuje wode w organiźmie i oczywiście porozmawiaj z lekarzem o tej dolegliwości i to jak najszybciej….
Pozdrawiam

Basia & Tajemnicze Maleństwo (11.09.2003)

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: Opuchnięte nogi

Wiesz, że bardzo bym nie chciała Cię martwić, ale koniecznie skonsultuj to z lekarzem. Jak u Ciebie z ciśnieniem? Mam nadzieję, że to nie zatrucie ciążowe, a niestety jest to możliwe.

Kamelia i Junior (-ka)
(14.10.2003)

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Opuchnięte nogi

Współczuje Ci bardzo, bo skoro o tym piszesz musi Ci to bardzo przeszkadzać i przyprawiać o zmartwienia. Najlepiej udaj się do lekarza, może jakaś farmakologia przyniesie Ci ulgę. Niestety doświadczeń na tym polu nie mam, choć wieczorem wczoraj wydawało mi się, że nóżki mam nieco grubsze.

,

Magda, Rafał i Albercik (7.09.03)

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: dzięki dziewczyny!

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, zaraz lecę na szybkie wyniki i po południu do lekarza, trzymajcie kciuki, żeby było ok, odezwę się jak wrócę.

Monika i Basia (05.10)

monikaapj Dodane ponad rok temu,

Re: już po wizycie

Jestem po wizycie, mam podwyższone ciśnienie, tak na granicy normy, ale na szczęście nie mam białka w moczu. Mam kontrolować ciśnienie 2xdziennie (cholercia, skąd ja wezmę aparacik, przeciez nie będę latać 2x dziennie do przychodni???) i leżeć, leżeć, leżeć… Sól idzie w odstawkę (bleeeeeeee), za to z powodu bóli brzucha przy chodzeniu biorę fenoterol 8xdziennie-wiecej już chyba nie można.
Dziękuję Wam jeszcze raz za wszystkie rady!
buźka

Monika i Basia (05.10)

Dodane ponad rok temu,

Re: już po wizycie

Główka do góry:) Będzie dobrze bo przecież wszystko zrobimy dla tych naszych Brzuszków:))

Aba i Okruszek (27.10.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: Opuchnięte nogi

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Poród rodzinny za darmo
Dziewczyny właśnie przeczytałam na Onecie wiadomość, że wg. Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za poród rodzinny szpital nie ma prawa pobierać dodatkowych opłat. Jeśli tak robi to musi zaprzestać tych
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Opuchnięte nogi-pytanie od ciężarówki
Drogie mamy, wybaczcie,że tryniam się Wam na forum,ale liczę na Wasze doświadczenie. Nogi mam jak greckie kolumny, kostki mi prawie zanikły... Nie wiem, co robić, trzymanie w górze nie pomaga,
Czytaj dalej