“Orgametril”…..ktoś zna ? ktoś brał ?

Czy któraś z Was zna lek o nazwie “Orgametril”? Ja mam to przepisane na torbiel.
Napiszcie jeżeli coś wiecie o tym leku

pozdrawiam
violka

8 odpowiedzi na pytanie: “Orgametril”…..ktoś zna ? ktoś brał ?

veraprima Dodane ponad rok temu,

Re: “Orgametril”…..ktoś zna? ktoś brał?

To z jednego z portali medycznych

Orgametril jest preparatem hormonalnym silnie hamującym jajeczkowanie.

Zastosowanie Nieregularne krwawienia oraz choroby macicy. Bolesne miesiączki, nieregularne miesiączki, napięcie przedmiesiączkowe, zwyrodnienie gruczołów sutkowych, przerost błony śluzowej macicy (endometrioza).

Ostrzeżenie Leku nie wolno podawać w niektórych schorzeniach wątroby, żółtaczce, krwawieniach z macicy o nieustalonej przyczynie, lub w skłonności do zakrzepów krwi. Pacjentki, które w czasie ciąży chorowały na żółtaczkę nie powinny stosować Orgametrilu. Pacjentki cierpiące na epilepsję, migrenę, cukrzycę oraz choroby serca i nerek powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. W czasie leczenia należy regularnie kontrolować ciśnienie krwi. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Orgametril stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji należy omówić z lekarzem.

Działania niepożądane U kobiet w wieku płodnym długotrwałe leczenie Orgametrilem może wywołać zaburzenia cyklu menstruacyjnego. Zaburzenia te wyrażają się w nieregularnym miesiączkowaniu, braku miesiączki lub miesiączkach długotrwałych.

Ciąża i karmienie Ryzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno zażywać leku w czasie ciąży.
Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.

Wera + bromergon

violka Dodane ponad rok temu,

Re: “Orgametril”…..ktoś zna? ktoś brał?

Weronika, dziękuję za wiadomość, ale już ją dziś czytałam, i szczerze mówiąc nic z niej się nie dowiedziałam…..sama widzisz, że nie ma tam nawet jednego zdania, że lek ten stosuje się w przypadku torbieli…………!!!!!!!!!
Wolałabym, zeby dziewczyny, które brały wypowiedziały sie na ten temat, ale jakoś widzę, że nikt się nie odzywa, więc pewnie ten lek jest do d….y, żadna go nie zna, a ja nie chcę być królikiem doświadczalnym !!!!

pozdrawiam
violka

pzb Dodane ponad rok temu,

Re: “Orgametril”…..ktoś zna? ktoś brał?

Droga violko,
ja brałam orgametril chyba przez 3 cykle. dostałam go w związku z nieregularnymi miesiączkami po odstawieniu pigułki i zbyt niskim progesteronem. w czasie jego zażywania miałam się zabezpieczać. teraz już 6. miesiąc zażywam duphaston – cały czas na zbyt niski progesteron.
aha, mierzenie temperaturki w czasie zażywania orgametrilu chyba nie ma sensu – miałam książkowy wykres (po 3 dniach zażywania skok tempki wywołany skokiem progesteronu), teraz, na duphastonie, temperaturki mniej książkowe. z objawów ubocznych – zgaga. niestety, nie wiem jakie działanie tego leku na torbiele – mam nadzieję, że cokolwiek Ci pomogłam. w razie czego pisz na priva.
powodzenia!

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: “Orgametril”…..ktoś zna? ktoś brał?

Ja brałam orgametril na nieregularne miesiączki, w drugiej połowie cyklu. Ale po dłuższym zastanowieniu myślę, że na torbiel mogli ci to przepisać żeby nie męczyć jajników, dopóki torbiel się nie wyleczy. A może torbiel masz hormonalnie czynną? Jak miałam torbiel dostałam progesteron, działa podobnie, a to dlatego że kurze móżdżki (czyt. lekarze) nie wiedzieli czy to rak… czy nie rak…. a może to co innego.
Więc nie jestem lekarzem ale to może tak być, pomyśl, jeżeli zrobiła ci się torbiel, może dlatego że pęcherzyk Graffa nie pękł jak należy i utworzyła się bańka wypełniona płynem. Jeżeli twój organizm nie wydziela teraz hormonu progesteronu, to doprowadzi tym samym do kolejnego jajeczkowania na tym samym obciążonym jajniku. TO mogłoby spowodować pęknięcie tej torbieli i zakażenie organizmu, więc może nie jesteś królikiem doświadczalnym.
Nie wiem czy ci pomogłam, bo ja to wszystko na chłopski rozum.

violka Dodane ponad rok temu,

Re: “Orgametril”…..ktoś zna? ktoś brał?

Więc z tego co widzę, żadna z Was nie brała tego leku na torbiel, tylko ja !!!! Wy przeważnie brałyście tabletki anty. !!! Sama nie wiem co o tym myśleć, ale chyba pójdę jeszcze do innego Gina.

pozdrawiam
violka

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: “Orgametril”…..ktoś zna? ktoś brał?

Violu Bardzo ważna informacja. Skocz na bociana tam jest opisany ten orgametril. No i się oczywiście przeraziłam.
TO chyba jest trucizna a nie lek.

violka Dodane ponad rok temu,

Re: “Orgametril”…..ktoś zna? ktoś brał?

Ponownie zwracam się z prośbą do wszystkich dziewczyn które znają “Orgametril”….czy słyszałyście żeby któraś brała to na torbiel??????? jak na razie cały czas nie biorę…..po prostu się boję !!!!!!!!

pozdrawiam
violka – z torbielą :((

zuzanna Dodane ponad rok temu,

Re: “Orgametril”…..ktoś zna? ktoś brał?

na “bocianie” na podforum “pytanai do eksperta” bylo kilka postow na temat tego leku, moze zajrzyj tam i znajdziesz jakas odpowiedz dla siebie!
pozdrawiam

Zuzanna

Znasz odpowiedź na pytanie: “Orgametril”…..ktoś zna ? ktoś brał ?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Zdał egzamin
Na doradcę podatkowego, państwowy. Nareszcie!!! Ostatnio ciągle się uczył i juz widziałam, że ma strasznie dość, wpierw do pracy, w domu jedzenie kawa i do nauki... Ale juz po wszystkim...
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
W poniedziałek do pracy...
Tak, moje drogie skończyło się. Wracam do roboty, do ludzi, dla których nic nie znacze i jestem dla nich tylko siłą roboczą. Będę się więc każdego dnia szarpać o wyjści
Czytaj dalej