OSPA w wieku dorosłym

Przechodził ktoś? Macie jakieś doświadczenia z ospą po 30-tce? Ja dziś zaczęłam kwitnąć i nie wiem, czy obawiać się tego, co dalej….

17 odpowiedzi na pytanie: OSPA w wieku dorosłym

mumcia Dodane ponad rok temu,

przechodziłam jak miałam 16 lat
okropieństwo
zaczęło się wieczorną gorączką prawie 41C
na drugi dzień wysypało
lekarz
maści swędzenia

pół ospy przespane bo nie dałam rady nic zrobić
drugie pół smarowanie kropek
gul w gardle i zero jedzenia

generalnie do dziś mam blizny

lepiej dzieci znoszą ospę niż dorośli

bociek Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bronia:Przechodził ktoś? Macie jakieś doświadczenia z ospą po 30-tce? Ja dziś zaczęłam kwitnąć i nie wiem, czy obawiać się tego, co dalej….

Moja bratowa (lat 37) niedawno skończyła chorować. Choroba była łagodna – mało wykwitów, zero powikłań. Ale też i wirus był jakiś taki łagodny (przynajmniej u nas na Śląsku) – większość dzieci czy też dorosłych chorych na ospę nie skarżyła się.
Ale… znam też kilka innych osób które wcześniej chorowały na ospę już będąc w wieku dorosłym i niestety większość z nich bardzo ciężko znosiła chorobę
Oby u Ciebie było jak u mojej bratowej!

usianka Dodane ponad rok temu,

Znam 2 facetow, ktorzy chorowali na studiach. Ojjjj, ciezko bylo….. jeden wylądowal w szpitalu z podejrzeniem zapalenia opon mozgowych jako powiklania poospowego 🙁

kotus Dodane ponad rok temu,

przechodziłam w wieku 30 lat i jakoś zyję;)nie ciekwawe samopoczucie,ale do przejścia. Bedzie dobrze:)

jaga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kotuś:przechodziłam w wieku 30 lat i jakoś zyję;)nie ciekwawe samopoczucie,ale do przejścia. Bedzie dobrze:)

Pocieszajace to 🙂

Rano było kilka kropek, teraz już więcej – lekarz mnie pocieszył, że mogę kwitnąć przez tydzień. A ja myślałam, że jak raz wysypie to koniec…hmmm… Mam stan podgorączkowy, ale i tu też mnie pocieszył, że to dopiero początek. Trochę się więc zaniepokoiłam tym, co mnie czeka 🙁

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Broniu 🙁
zycze lagodnego przebiegu

evikaj Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bronia:Przechodził ktoś? Macie jakieś doświadczenia z ospą po 30-tce? Ja dziś zaczęłam kwitnąć i nie wiem, czy obawiać się tego, co dalej….

Mój mąż rok temu przechodził (37 lat) – wysoka gorączka przez 3 dni i strasznie go wysypało, ale nie zostały żadne ślady.
Łagodnego przebiegu!

kotus Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bronia:Pocieszajace to 🙂
mój mąz wtedy miał szpital w domu,bo najpierw zachorowała moja 3 latka pózniej córka 9 mies,a na końcu ja. Chyba miesiąc sie to ciągnęło i jakoś tak smutno mi było taki człowiek przygnębiony. Najgorsze to swędzenie krocza. Trza robić nasiadówki (moczenie dupki w misce)

jaga Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kotuś:mój mąz wtedy miał szpital w domu,bo najpierw zachorowała moja 3 latka pózniej córka 9 mies,a na końcu ja. Chyba miesiąc sie to ciągnęło i jakoś tak smutno mi było taki człowiek przygnębiony. Najgorsze to swędzenie krocza. Trza robić nasiadówki (moczenie dupki w misce)

Mój mąż przyciągnął to do domu – miał półpasiec, a ja ospy nie miałam i złapałam. Jeszcze Kacper został, ale on na razie “czysty”.

kotus Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Bronia:Mój mąż przyciągnął to do domu – miał półpasiec, a ja ospy nie miałam i złapałam. Jeszcze Kacper został, ale on na razie “czysty”.
U mnie już cała szóstka przechorowała ufff.Lepiej mieć to za sobą:)

tommi Dodane ponad rok temu,

Witam wszystkich,
No i stało się – ospa tydzień po 40-tych urodzinach…smutas.gif. Dzisiaj chyba trzeci dzień… Przeszukuje teraz fora i widzę, ze zdania są podzielone… Najbardziej boje się tych potencjalnych powikłań – kiedy one występują, od razu na początku choroby, po kilku dniach, czy w ogóle po zakończeniu? U mnie na razie chyba standard, krosty, całkiem sporo, gorączka 38-39, ból gardła i łamanie w kościach, ale generalnie czuje się… dość dobrze. Po iluś dniach występuje jakiś przełom choroby?
Mój lekarz nie zalecił mi smarowania krost czymkolwiek, a widze z inni smarują…? Co więcej zalecił mi zwiększoną higienę, nie to zebym nie dbał o siebie usmiech.gif, co ja chyba opatrznie zrozumiałem i już dwa razy się kąpałem… W ogóle mam się nie myc? Nie rozumiem…

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

Dwa razy to nie za wiele jak na 40 lat….
Ale jak lekarz zalecil dbac o higiene to trzeba no i bez mycie sie nie da niestety.

tommi Dodane ponad rok temu,

Tylko, że to mój debiut w tym wieku i przez to tak się teraz tego obawiam…

halinasuperdziewczyna Dodane ponad rok temu,

O rety…. Chcialoby sie rzec 🙂
Nie zazdroszcze wobec tego….;)

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez HalinaSuperdziewczyna:O rety…. Chcialoby sie rzec 🙂
Nie zazdroszcze wobec tego….;)

jaiza Dodane ponad rok temu,

Przeszłam ospę w wieku 36 lat. Przełom nastąpił chyba po 5-6 dniach,ale brałam Heviran. Pęcherzyki smarowałam pudrem w płynie, potem przeszłam na Octanisept.Kąpanie w wannie nie jest wskazane, lepszy prysznic. Powikłań nie miałam, ale podobno Heviran chroni przed nimi. Ogólnie po chorobie byłam osłabiona przez bardzo długi czas.Życzę zdrowia 🙂

e-mika Dodane ponad rok temu,

Moja siostra miała ospę rok temu, mając 32 lata. Powikłań żadnych, ale ciężko to przechodziła, wysoka gorączka, bardzo długo utrzymująca się, dochodziła do siebie chyba z miesiąc.

Znasz odpowiedź na pytanie: OSPA w wieku dorosłym

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
witamy się :)
Oficjalnie (choć z małym opóźnieniem) witamy się w kąciku jednolatków :):) Kama i Tośka
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
tachykardia i zespół Barlowa a ciaza
Witam niedawno wykryto u mnie tachykardie i zespół Barlowa cisnienie mam wysoki 136/98 puls 143 niekiedy i czuje ze umieram. powiedzcie mi jezeli codzi o zajscie w ciaze i urodznie
Czytaj dalej