Pęknięte naczynko

Dzisiaj rano zauważyłam, że małej chyba pękło naczynko w oczku i ma taką czerwoną plamkę. Martwię się, bo nie wiem co mogło być tego przyczyną. Czy któraś z was może maiał podobny problem? Nie bardzo wiem, jak się do tego ustosunkować, czy zapisywać się do okulisty (aż mi skóra cierpnie na samą myśl o tych przeprawach), czy po prostu uznać, że coś takiego mogło się zdarzyć?

Edzia mama Kingi (31.10.02)

3 odpowiedzi na pytanie: Pęknięte naczynko

majab Dodane ponad rok temu,

Re: Pęknięte naczynko

Majce też kiedyś pękło naczynko w oczku. Byliśmy u lekarki i nic nie kazała z tym robić. Przeszło po paru dniach. Możesz przemywać oczko zielem świetlika i powinno samo przejść. Nie martw się mała mogła po prostu czymś się uderzyć w oczko.

Iwona i Majka (07.05.02)

Dodane ponad rok temu,

Re: Pęknięte naczynko

Sadzę, że Majab ma rację – moje dziecko (a rodziło się duże) – też miało takie naczynka popękane w oku – skutek przeciskania się przez kanał rodny – był to więc ewidentny uraz mechaniczny. Najprawdopodobniej twoje dziecko uderzyło się lub szturchnęło w oczko. Naczynka w oku pękają też od wysiłku typu: parcie, ale chyba tak małe dziecko nie może mieć popękanych naczynek z powodu np. zatwardzenia…. sama zresztą nie wiem….. Wiem na pewno jedno – nie trzeba nic z tym robić – samo się wchłonie – chyba, że będzie sie utrzymywało bardzo długo – wtedy – lekarz.
Pozdrawiam,
Ewa, mama Igora, ur. 4 grudnia 2002 r.

stenia72 Dodane ponad rok temu,

Re: Pęknięte naczynko

Dziewczyny mają rację, nie rób z tym nic samo przejdzie. Mój mały też miał pęknięte naczyńko, po 2-3 tygodniach samo przeszło.

Marzena
mama Przemka – 18.11.2002

Znasz odpowiedź na pytanie: Pęknięte naczynko

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
porod w niepelnym 7 miesiacu
Pomyslalam ze to moglo by was zaciekawic a wpadlam dopiero na to przed chwilka. Chodzi o wage i miesiac w ktorym sie urodzilyscie.Jezeli pamietacie czy bylyscie z tych prawidlowych donoszonych
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
Jestem mamusią!!!
Cześć Dziewczyny! Uroczyście oświadczam,że 2 stycznia urodziłam córeczkę Weronikę. Maleństwo waży 2930 g i mierzy 50 cm. Do szpitala udałam się raniutko - w nocy odeszły mi częściowo wody płodowe,
Czytaj dalej