pierwszy spacer???

Moja Nikolka dziś rozpoczęła swój 8 dzień życia. Około soboty chciałabym pójść z nią na spacer i mam w związku z tym kilka pytań. Czy już można wyjść? Czy wcześniej werandować? Jak ubrać, przykryć? Ile powinien taki spacerek trwać i kiedy spacerki wydłużać?
Dziękuję za rady.

ave + Nikola! – ur. 02.07.2003 !!!

9 odpowiedzi na pytanie: pierwszy spacer???

 1. Re: pierwszy spacer???

  Ja wyszłam z Natusią pierwszy raz – właśnie jak miała 8 dni…. Ojej jak to dawno było :-))))

  Kaśka z Natusią (prawie 16 miesięcy 🙂

  • Re: pierwszy spacer???

   Ja wyszłam jak Ola miała 10 dni-w lutym. nie werandowałąm wcześniej tzn wystawiłam ja na balkon w pełnym rynsztunku ale po 10 min stwierdziłam, że mam dość siedzenia w domu i wyszliśmy na pół godziny. Teraz jest cieplej więc możesz iść na dłużej-choć w tych wszystkich poradnikach pisą inaczej… W co ubrać? To zależy od pogody-jak jest ciepło, to koszulkę z długim rękawem i cienkie spioszki, bawełniana czapeczka. kocyk do przykrycia. Jak zimno, to cos grubszego-na body zkrótkim rękawem, pajacyk, cieplejszy kocyk i cieplejsza czapeczka. Ale nie przesadzaj, nie zapinaj maluszka w spiworku przy temp 18 stopni 🙂 Odradzam spacer, gdy bardzo wieje, mocno pada i jest bardzo gorąco.
   Miłej pierwszej wyprawy!

   P.s.Aha, zawsze musisz mieć cos cieplejszego-jakiś sweterek czy coś, tak na wszelki wypadek. Mam nadzieję, zę okazałam się pomocna choć troszkę 🙂

   Asia i Ola (ur. 5.02.2003r.)

   • Re: pierwszy spacer???

    Po pierwsze wielkie gratulacje!!! (dopiero teraz ale naprawde szczerze)

    Krzyś na spacer poszedł w 10 dniu, ale ja byłam po cc i dopiero po tygodniu wróciłam z synem do domu. Jeśli pogoda jest ładna to latem nie trzeba czekać tak długo na pierwsze wyjscie. Pierwszy spacer może być już po ok 5 dniach. Na początek około pół godzinki, a potem coraz dłużej (np o 10 minut za każdym razem). Jesli chodzi o ubranie to zależnie od pogody tak. Ja mam zasadę, że ubieram Krzysia tak jak jest ubrany w domu (teraz nie ma wielkiej różnicy tempetatur miedzy mieszkaniem i podwórkiem) na główkę dodatkowo czapeczka (trzeba pilnować, żęby przykrywała uszka…szczególnie gdy jest wiatr)… A do okrycia dla takiego maluszka doskonały będzie rożek…będzie mu w nim ciepło, przytulnie i bezpiecznie…im będzie większe twoje dzieciątko tym lepiej będzie przykrywać je kocykiem (większe dzieci lubią miec swobodę ruchu)

    zyczymy udanego spacerku

    Weronka z Krzysiaczkiem 9.6.03

    • Re: pierwszy spacer???

     Teraz jest lato, cieplo nie trzeba werandowac. Ja spokojnie wyszlabym na 1 godzinke ( ja urodzilam w styczniu a nasz pierwszy spacer trwal godzinke). a potem wydluzac wg wlasnych potrzeb.
     Dziecko mysle ze ubrac podobnie do siebie, (tzn zalezy jaka temp panuje), czapeczka cieniutka, i cos do okrycia-jakis kocyk.

     Anna i Maksio 12.01.03

     • Re: pierwszy spacer???

      no pewnie, że wychodź!!!
      Zuzolec (wbrew nakazom lekarki, która kazała siedzieć w domu aż do osiągnięcia 3 kilo!!! – ale teraz jest cieplej na zewnątrz niż w domu) leży sobie w wózeczku, w cieniu, osłonięta od wiatru, ubrana w koszulkę, śpioszki i skarpetki (bo szybko traci ciepło- ale Nikola ich nie potrzebuje raczej :)) ) i ew. kocyk, ale się z niego ZAWSZE odkrywa. Czapeczki nie stosujemy, chyba że na dworze wieje (a i tak Młodą chroni budka od wózka :)) a leży sobie nawet i 4 godziny (pod warunkiem, że ma ciepły karczek – nie sprawdzaj nigdy rączek ani nóżek czy ciepłe, tylko właśnie karczek)
      ściskam Was baardzo mocno
      ps. jakoś nie miałam okazji Ci pogratulować Nikolki – ninijeszym czynię!!!!!!!!!!!!
      pozdrawiamy
      emalka i Zuzka, ur. 21.04.03

      • Re: pierwszy spacer???

       a jak tam Zuzia, ile waży i jak się chowa?

       ave + Nikola! – ur. 02.07.2003 !!!

       • Re: pierwszy spacer???

        ooo, Zuza to już stara baba i pewnie niedługo zacznie chodzić… hihi
        wczoraj ważyła 2350, chowa się nieźle i już niedługo dojdziemy do rozmiaru 50!!!! (na stojąco pod szafę :)) ) tylko, że ma przestawiony dzień z nocą i teraz np. śpi jak zabita (oczywiście na dworze) a w nocy ma ochotę na przytulania, noszenia i takie tam… ale z dnia na dzień tak się zmienia, że Cypis (mąż) jak wróci (wyjechał do soboty) pewnie jej nie pozna :))
        a Nikola daje w kość? mam nadzieję, że nie bardzo…..
        pozdrawiamy
        emalka i Zuzka, ur. 21.04.03

        • Re: pierwszy spacer???

         ja rodziłam w maju i na spacer mogłam wyjść od razu na następny dzień po powrocie ze szpitala. Mówiły mi to zarówno szpitalne położne jak i położna środowiskowa. Pierwszy spacerek trwał pół godziny, a potem wychodziliśmy już na dłużej. Pozdrawiam!

         Beata z Małgosią (ur. 4 maja 2003)

         • Re: pierwszy spacer???

          Wszystko jest ok. tylko żrłok z niej straszny. Od 3 dni cyca około 11 razy na dobę. Ale dobrze ze kupkę robi.
          No i drze nam się w kąpieli, ale niektóre dzieci tak mają. Po za tym jest słodka.

          ave + Nikola! – ur. 02.07.2003 !!!

          Znasz odpowiedź na pytanie: pierwszy spacer???

          Dodaj komentarz

          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo