Plamienia w 20 tyg ciąży

Witajcie,
Piszę w imieniu mojej koleżanki. Obecnie jest w 20 tygodniu i od jakiegoś czasu ma dziwne upławy, które mają teraz kolor brunatny. Mówi, że jest to “od czasu do czasu, nie ciągle”.
Wczoraj była u lekarza i ten kazał jej przez tydzień leżeć a za 2 tygodnie iść na usg połówkowe. Powiedział, że szyjka jest zamknięta, badał tętno dziecka i też jest ok.
Czy spotkałyście się może z plamieniami w tym tyg ciąży i z czym to ewentualnie może być związane.
Pozdrawiam

Ewa77+Maja 19 miesięcy

1 odpowiedzi na pytanie: Plamienia w 20 tyg ciąży

moni2003 Dodane ponad rok temu,

Re: Plamienia w 20 tyg ciąży

Ja spotkałam się z 2 przypadkami plamienia. Może niekoniecznie w 20 tygodniu ciąży, ale może coś Ci to pomoże…
1 – jak leżałam w szpitalu to dziewczyna plamiła przez nadżerkę, która czasami zamika sama po porodzie…
2 – ja plamiłam hmmm… wynika z tego, że plamiłam ze stresu i zmęczenia; po 30 dniowym odpoczynku (no nie leżałam odłogiem ale bardzo na siebie uważałam i leniłam się co nieco) przeszło…
Z tego co dowiedziałam się od stałych bywalczyń szpitala to jeżeli nie jest to “żywa” krew… że tak powiem – tu chodzi o taką czerwoną, jakby bezpośrednio z rany… to nie ma bezpośredniego zagrożenia utraty dziecka. Nie wolno zbagatelizować żadnego plamienia, ale jeżeli niec złego się nie dzieje to po odpocznku i czasami po podaniu leków mija ono.

Może jestem trochę przewrażiwiona, bo pierwszą ciążę poroniłam, ale uważam, ze jeżeli dziewczyna zaczyna plamić w ciąży to już do samego jej końca powinna szczególnie na siebie uważać.

Życzę zdrowia i szczęśliwego rozwiązania Twojej koleżance.

pozdrawiamy

moni i 01.05.05 i Aniołek 02.12.03

Znasz odpowiedź na pytanie: Plamienia w 20 tyg ciąży

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
pytanie typowo"kadrowo-placowe"
Witam serdecznie, jestem w 7 miesiącu ciąży, od 1 marca planuje iść na zwolnienie juz do dnia porodu czyli 2 maja 2006. W mojej firmie ogłoszono ze w kwietniu
Czytaj dalej
Imiona dzieci
imiona
Mój Synunio będzie Antoś :)
Czytaj dalej