plamienie czy miesiączka

powiedzcie jak odróżnić miesiączkę od plamienia.

ania

10 odpowiedzi na pytanie: plamienie czy miesiączka

monia27 Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

hmm,sama musisz to ocenic,biorac pod uwage to jakie masz zazwyczaj miesiaczki. Plamienie to plamienie jest po prosty bardzo malo krwi

Monia i chlopaczek (30.08.03)

agusiak Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

Plamienie to nie krwawienie, sama zobaczysz różnicę. Poza tym zwykle trwa dużo krócej niż zwykły okres. U mnie było 2 dni a potem już ani ani….
Pozdrawiam

Agusia ze styczniowym Bąbelkiem

czarna1 Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

zdecydowanie chodzi o intensywność…..przy plamieniu krwi jest malutko (jak przy skaleczeniu np), przy miesiączce duuuuuuuuuuuuuzo więcej

Magda i Pawełek ur. 29.11.2002

mutak Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

Mamy do Agi pytanie: czy w 5 tygodniu ciązy tez może być plamienie? Mam teraz takie plamienia, jak zawsze jeden dzień przed miesiączką, takie małe, bęzowo- brązowe, brunnatne? Czy to plamienia czy może spóźniona miesiączka być?

cszynka Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

Najlepiej iść do lekarza i to koniecznie. Zwłaszcza jak jesteś w ciąży. Ja miałam plamienie. Przepisali mi na to tabletki i malutką jest ok. Nie straszę, ale bedziesz spokojniejsza. To nie musi być nic poważnego. Sporo dziewczyn ma plamienia w ciąży. Ale KONIECZNIE do lekarza !!!

)

mutak Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

Dzieki za radę, ale mojej learki dziś nie ma, i dopiero umówiłam się na poniedziałek. Biorę luteine, okres mi się spóźni i dopiero jutro mam zamiar zrobić test. Czy uważasz, ze powinnam iść dzisiaj gdzies indziej?

cszynka Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

Myślałam, że już wiesz że jesteś w ciąży. Też brałam luteinę, ale słowo daję, że nie pamiętam z jakiego powodu, czy to było w ciąży czy przed. Na pewno na to plamienie w ciąży brałam duphaston, innym przepisują chyba kaprogest, ale duphaston baaardziej skuteczny choć sporo droższy.

)

agusiak Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

U mnie plamienie imlantacyjne było w terminie miesiączki, ale jeśli spóźniają Ci się czasami, to może być też zwiastun okresu. Jeśli chcesz, zrób test. Mój wykazał ciążę pierwszego dnia po ustaniu plamienia (kupiłam taki specjalny test “wczesnego wykrywania” 🙂 – już w 6 dni od poczęcia. Bez względu na wynik testu, jeśli nie dostaniesz okresu idź w poniedziałek do lekarza – plamienie zawsze warto skonsultować. Ale myślę, że nie ma powodów do obaw. Takie brudzenia często się zdarzają. Trzymam kciuki, żeby było OK.

Agusia ze styczniowym Bąbelkiem

mutak Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

A jaki to jest “wczesnego wykrywania”? Ja własnie dzisiaj jestem w 34 dc i wyszeł mi negatywny. Lekkie plamienie, czekam jeszcze do jutra. I tak w poniedziałek idę to się wszystko do poniedziałku okaże. Przy poprzendiej ciązy, która poroniłam, robiłam cztery testy, dwa do 31 dc wyszły negatywne, pierwszy pozytywny wyszeł dopiero 36 dc. Jest jeszcze nadzieja…..

kamelia Dodane ponad rok temu,

Re: plamienie czy miesiączka

Test wczesnego wykrywania – koleżanka miała na myśli test, który wykrywa ciążę w kilka (6-7) dni po ZAPŁODNIENIU. Część testów wykrywa ciążę dopiero po tym jak minie termin spodziewanej miesiączki (czyli dłużej musi minąć od zapłodnieniu).
Jeśli miewałaś nieregularne, długie cykle, to test z 34 dnia mógł Ci wyjść negatywny. Poczekaj cierpliwie… Albo przestaniesz “ciurkać” albo zacznie się okres. Oczywiście idź na planowaną wizytę u lekarza. Życzę powodzenia!

Kamelia i Junior (-ka)
(14.10.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: plamienie czy miesiączka

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
WRÓCIŁAM!!!!
Witam wszystkie lipcówki i nie tylko. Jestem już po wszystkim i chcę tylko kilka słówek napisać. Poród miałam super szybki, bo cała akcja trwała 6,5 godz. Wcale nie było tak
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
jak dobrze być z powrotem :)
rozpoczęłam właśnie samodzielne życie u boku męża za południową granicą, niestety bez dostępu do internetu :( Mam nadzieję, że to stan przejściowy... Póki co, jestem znowu w Polsce, jutro
Czytaj dalej