Po USG – przegroda lub zespół taśm owodniowych

Czy u kogoś wykryto na USG coś takiego jak przegroda w macicy? Jutro idę na jeszcze jedno USG do jakiegoś innego specjalisty,bo lekarz który robił nie był pewny czy to przegroda czy zespół taśm owodniowych.
Może wiecie coś na ten temat żeby mnie uspokoić? Mam się czym stresować?

Pozdrawiam
Ewa [10.07.2003]

4 odpowiedzi na pytanie: Po USG – przegroda lub zespół taśm owodniowych

catty Dodane ponad rok temu,

Re: Po USG – przegroda lub zespół taśm owodniowych

Hejka
Ja wiem co nieco tylko na temat macicy z przegrodą, czyli tzw. macicy dwurożnej – ja taka mam. Pytałam o to wcześniej na forum, wiele dziewczyn mi odpowiedziało – wyciągnęłam ten wątek dla Ciebie (tytuł: “Macica dwurożna – pomóżcie!! “).
Polecam przeczytanie.
Dodam jeszcze to co mi powiedziała moja lekarka – że problemy poważne to mogą być na początku ciaży, ale jeśłi się doszło do kilkunastu tyg.ciąży to nie powinno być dużych problemów (tylko taki że dziecko może chcieć się wcześniej urodzić, ale na to medycyna obecnie ma swoje sposoby).

Ja tym problemem w zasadzie przestałam się przejmować.

Co do zespołu taśm owodniowych – to niestety nic nie wiem na ten temat.
Pozdrawiam, nie denerwuj się, pa!

Monika,Marcin,Michałek(25.08)

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: Po USG – przegroda lub zespół taśm owodniowych

Ja mam macicę częściowo przegrodzoną.Radiolog na USG powiedział, że to może jedynie decydować o porodzie,bo dzidzius może nie miec jak sie obrócić do prawidłowej pozycji.

Dodane ponad rok temu,

Okazało się

Dzięki wielkie za wątek. Na szczęście po dzisiejszym kontrolnym USG okazało się że to 4-centymetrowa błonka, a raczej przegroda, która wyrosła sobie z łożyska, więc nie ma powodu do obaw.
Co więcej, wczoraj maluch ułożony był stópkami w dół, a dzisiaj ma już w dole główkę

Pozdrawiam
Ewa [10.07.2003]

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: Okazało się

U mnie było podobnie, lekarka podejrzewała przegrodę macicy ale nic mi o ty nie powiedziała, dopiero przy kolejnym badaniu gdy upewniła się, że się myliła wspomniała o swoich wcześniejszych podejrzeniach. Dobrze zrobiła bo tak też pewnie niepotrzebnie bym się denerwowała.

Jagoda i (10 lipca)?

Znasz odpowiedź na pytanie: Po USG – przegroda lub zespół taśm owodniowych

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Ależ nam się przytrafiło!
Nie wiem, czy wiecie, ale dziś Łódź ma nowego, jednodniowego prezydenta. Zapłacił on 45 tysięcy złotych za to, żeby pobyć w ten piękny słoneczny dzień Prezydentem Miasta Łodzi. Kwota została
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Juz wszystko ......
jasne, dzis Darka powaiadomil Zaklad Pracy ze jest zwolniony i od 01.maja jest jako bezrobotny. Brak slow ze tak sie stalo gdyz mialam odrobine nadziei ze moze jakos bedzie i nie
Czytaj dalej