Podejrzenie niedoczynności tarczycy

Witam jestem mamą bliźniąt urodzonych w [Zobacz stronę]. Od stycznia tego roku, czyli przed ukończeniem roczku mam z synkiem problem. Nagle przestał przyjmować mleko, potem stracił apetyt. Badaliśmy się w klinice 1 dnia. Z badań wyszła nietolerancja glutenu, uczulenie na mleko, trawy, pszenicę. Stolce robił normalne, ale 6-8 na dobę. Od tamtej pory źle śpi, spadał z wagi, powolutku nadrabia.

W Styczniu Tsh-4,95. Teraz miał badanie tsh-9, fosfor poniżej normy, d3-poniżej, fosfotaza alkaiczna podwyższona, wapń ok. Wczoraj byliśmy u endokrynologa dostał Jodit 100 1×1 tab. Kontrola za 3 miesiące.
Synek ma 1rok i 8 miesięcy, waży 9350, wzrost 90. Urodził się z wagą 1080 – 35cm. Cały czas kiepsko je. Jest bardzo pobudliwy, ale niepłaczący.

Czy zrobić synkowi jeszcze dalej jakieś badania czy czekać na jodzie te 3 miesiące. Proszę o odpowiedź i wskazówki.

4 odpowiedzi na pytanie: Podejrzenie niedoczynności tarczycy

 1. Trudne pytanie… Chyba poczekałabym na jodzie… Chyba…

  • mama-jasia-i-marcelki Dodane ponad rok temu,

   Myślałam,że więcej mam na tym forum ma podobny problem.Dzięki Kamelia.

   • Witaj, przypadkiem zobaczyłam twoj wątek i może trochę uda mi się Cię uspokoić. Moja córeczka od urodzenia jest leczona na niedoczynność tarczycy, z tym że ona przyjmuje Euthyrox 25. Też mieliśmy problemy z jedzeniem, mała miewała zaparcia, ale z czasem wszystko się unormowało. Teraz córka bedzie miała 3 latka i endokrynologa odwiedzamy coraz rzadziej, a na początku było to co miesiąc.
    Na Twoim miejscu poczekałabym te 3 miesiące, po tym czasie będziecie musieli powtorzyć badania w kierunku niedoczynności i będzie wiadomo więcej. Nie martw się, nawet jeśli u twojego dziecka stwierdzą niedoczynnośc tarczycy, to nie jest to koniec świata. Trzeba tylko pamiętać o podawaniu leków i chodzić na kontrole. Pozdrawiam!

    • mama-jasia-i-marcelki Dodane ponad rok temu,

     Dziękuję Ci za odpowiedź. Na jodzie zaczął ciut lepiej jeść. Nawet preparat mlekozastępczy toleruje.Zobaczymy jak to dalej się rozwinie.

     Znasz odpowiedź na pytanie: Podejrzenie niedoczynności tarczycy

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo